Zmätky v Arizone

• Slovensko Maj sa, Arizona (viac)

Dvakrát soudně trestaný kriminálník, notorický zlodějíček H. I. Donnough, se znovu a znovu ocitá ve vězení. Při jednom ze svých dalších pobytů v tomto zařízení se zamiluje do půvabné mladé policistky Edwiny. A protože náklonnost je vzájemná, rozhodnou se po jeho propuštění z vězení pro svatbu. Ač se to zdá nemožné, vytvoří šťastný a harmonický manželský pár. Na obloze jejich spokojenosti pluje jenom jeden jediný mrak. Edwina totiž nemůže mít děti. A právě po miminku oba dva velmi touží. Jenže vzhledem k McDonnoughově minulosti nepřichází adopce v úvahu. Jednoho dne se rozhodnou dítě získat jinou cestou, a to za každou cenu. Jediným možným způsobem je krádež. Vyberou si a unesou jedno z právě narozených paterčat místního hlavouna a magnáta Nathana Arizony. Netřeba dodávat, že bohatý tatík se samozřejmě snaží potomka získat zpět, takže pracně nabyté štěstí nemá dlouhého trvání. Gale a Evelle, zlodějíčkovi bývalí kumpáni z vězení, ve snaze získat tučné "nálezné" malého Arizonu unesou. A tak po dítěti pátrá nejen Arizona senior, který si najal schopného střelce, ale také "adoptivní rodiče" malého človíčka. (oficiálny text distribútora)

Shit

Na tenhle film se se docela těšil, ale po většinu doby jsem se bohužel nějak nemohl dostat do děje. Přišlo mi to takový moc divný, sice se filmu nedaj upřít fakt originální nápady a některý scény jsou úplně geniální,ale mezi nima je jaksi trochu vzduchoprázdno, ale o to víc pak vynikají scénky s pekelným jzedcem nebo s Goodmanem a naprosto retardovaným Forsythem,takhle sem ho fakt ještě nikdy neviděl a zrpvu sem ho vůbec nemoh poznat, ale i hodně mladej Cage je naprosto vynikající. Ale rozhodně sem čkal víc ()

predators

Opět "těsně vedle" mého vkusu pro komedie. Tedy, abych to upřesnil...záchvaty smíchu se nekonaly. Vytříbený humor bratří Coenových mi nesedí již od dob Big Lebowskyho :-) Ale abych jen nehanil, tak situace, které zde nastávají jsou, jak bych to řekl...jsou těžko popsatelné, protože jsou silně nepravděpodobné, ale přitom ze života. Své příznivce si tyhle zmatky v Arizoně jistě najdou... 50% ()

Roman.Ticka

Nebudu nic s ničím srovnávat, Coeni jsou zvláštní týpci a já jim fandím. Mám ráda crazy ulítlé styly a zmatky napříč žánry, v komedii zvlášť. Začátek mi unikl, možná za něj hvězdu dodatečně přidám. Hodně scén mě pobavilo a rozesmálo, nejvíc výtečné prosťoučké dialogy. Pohled na mladou sestavu známých hereckých es příjemně potěšil a čistá práce v rozjezdu bratrského dua byla znát každým detailem a záběrem. Některé z nich jsem si jasně spojovala v pozdějších vykrádačkách, takže chlapci můžou být na sebe pyšní. A zase ta zlatá osmdesátá... Nick jako by už tenkrát věděl, jak překročit vlastní stín, protože si svoje i cizí zesměšňování náležitě užíval. Dodnes nikdo neví, jestli hraje blbě nebo to hraje a já se velkoryse usmívám s ním. "Vezmu si jen jedny plínky a všecko z kasy." ()

tron

„Ľudia ako vy majú svoje pomenovanie. RECIDIVISTI.“ Bratia Ethan a Joel Coenovci majú radi všetky žánre a prekvapivo (vzhľadom na ich mrazivé trilery) im výborne idú aj komédie – pred BIG LEBOWSKI nakrútili s pomocou kameramana Barryho Sonnenfelda a skladateľa Cartera Burwella jednu takú. Rozpráva o bezdetnom páre treťotriedny lupič/policajtka, ktorá sa doňho zamiluje počas fotenia do registra trestov (fúzatý Nicolas Cage a Holly Hunterová). Tento pár sa rozhodne využiť toho, že sa v okrese narodili pätorčatá a jedno s heslom „majú ich viac, ako potrebujú“... unesú. Lenže šialený plán (ktorý by sa mohol pokojne kedykoľvek zmeniť na "tradičný coenovský triler") sa nezaobíde bez tomu odpovedajúcich zvratov (dôstojník verzus FBI, svorka psov, výmena partnerov, hlúpi Poliaci), dialógov („A potom ho dajte zaočkovať proti tetanu. Hovoria tomu PROTITETANOVKA.“) a postáv, ktorým dominuje dvojica citlivých utečencov z väzenia (William Forsythe a John Goodman) a „Posol z Apokalypsy“. Dojemné finále akoby bolo z úplne iného (lepšieho?) filmu. „Neviem. Možno to bolo v Utahu.“ ()

castor

Nenapravitelný zloděj a naivní policistka. Nemůžou mít děti, tak jedno čmajznou. Navíc milionáři. Situaci páru komplikují bývalí spoluvězni i čistič vyslaný po stopách povedené dvojice. Manželství je holt záležitost kompromisů, jenže bratři Coenové na to jdou jinak, než co mainstreamem zpitomělý divák očekává. Bezstarostně odvázaná komedie nestárne, rukopis bratrů je patrný, herci se předvádějí na maximum. Originální kus, kterému sluší tři i čtyři hvězdy. Tentokrát půjdu nahoru, i díky fajn délce. ()

• Uspávanka, ktorú Ed spieva Nathanovi Juniorovi, je "Down in the Willow Garden", pieseň o mužovi odsúdenom na trest smrti po tom, čo brutálne zavraždil svoju snúbenicu. (m.a.t.o.)
  • Pätorčatá hralo v skutočnosti až pätnásť detí! Jedno z nich však muselo byť z natáčania stiahnuté, pretože začalo chodiť. (m.a.t.o.)
  • Nathan Junior nemá vo filme ani jednu scénu, v ktorej plače. Všetky ostatné hlavné postavy áno. (m.a.t.o.)

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh