Mississippi, třicátá léta. Tři trestanci Everett Ulysses McGill (George Clooney), Pete (John Turturro) a Delmar (Tim Blake Nelson), vzájemně spoutáni, zdrhají z lapáku krajinou v naději na nalezení pokladu o výši 1 200 000 dolarů. Na cestě potkávají bluesmana Tommy Johnsona (Chris Thomas King), který se k nim připojí a společně u místního hudebního vydavatele nahrají písničku, která se stane přes noc hitem jihu. Jenomže získat poklad a ve zdraví přežít extempore s Ku-Klux-Klanem a nesmlouvavé policejní pronásledovatele nebude zrovna hračka... (oficiálny text distribútora)

KOZEL84

Tak tomuto hodnocení se ale fakt divím.Pro mě je to pohodovka kterou můžu vidět kdykoli.Výborná hudba,herci a atmosféra.Vedle Farga moje nejoblíbenější Coenovka. ()

Zeek

Nevím s čím u tohodle filmu maj lidi problém. I když jsem od Coenových zvyklej na něco jinýho, tak jejich práci a podíl v tomhle filmu cítím a ne zrovna málo. Na druhou stranu, oni překvapí prakticky vždy, nevím jestli se dá zvyknout na nějaký standard, protože co film, to originál. Clooney dobrý. Hudba výborná, tu musím vyzdvihnout, ta mi opravdu do filmu seděla a pasovala. U příběhu jsem se nenudil, ale odvařenej jsem z něj taky nebyl. Co se humoru týče, bylo to spíše příjemně úsměvné a klidné, což je dle mě výhoda, než aby to bylo s humorem a vtipem přehnané. Nápad s kkk se mi hodně líbil a konec byl taky v pohodě. Tenhle film mě neokouzlil, což jsem od něj možná čekal. Ale to je vlastně asi jeho jediná nevýhoda, prakticky mi na něm nic nevadilo. Na 4* to není, ale na 3,5* ano. Moje hodnocení: 70%. ()

Gastovski

Takovej moc velkej guláš. Vždycky když to mělo zajímavě našlápnuto, tak z toho vzešla taková volovina. Spolu se Záskokem a Arizonou je to Cohenovic nejslabší kousek. Soundtrack je ale libovej! ()

Kjuk

Tohle je moje srdeční záležitost. Když jsem Bratříčka viděl poprvý koukal jsem na to jen kvůli ústřední písníčce, kterou jsem pak měsíc nemohl dostat z hlavy. Když jsem na to koukal podruhý, bylo to zase kvůli tý písničce, ale tentokrát jsem si ještě k tomu všiml, že zápletka tohotle filmu není vůbec zlá a náramně jsem se bavil. Strášně moc pohodovej film, ve kterým exceluje Georg Clooney - podle mě jedna z jeho nejlepších rolí. ()

phamphi

První věc, na kterou musím myslet při hodnocení tohoto filmu, je naprosto dokonalý soundtrack. Příběh inspirovaný raným blues a mytologií (slepý muž jako bůh, sheriff jako ďábel či ženy u řeky představující bájné sirény) je na těchto písničkách stavěný. George Clooney – vězeň na útěku posedlý gelováním svých vlasů, odvedl v hlavní roli skvělou práci. Velmi stylový kousek zasazený do delty Mississippi je jen dalším kouskem, který mě utvrzuje v tom, že cokoli od bratří Coenů je zkrátka třída. ()

fisus

Postava George Nelsona a taneční kreace Clooneyho a Turturra jsou super.Jinak je to pro mě spíš slabší film z dílny bratří Coenů. ()

JanKukulín

Když jsem tenhle film viděl prvně v roce 2001 (já ho viděl kapánek později), říkal jsem si, že to bude jisto jistě vynikající film, neboť tvůrci Farga a Biga Lebowského prostě nemůžou natočit špatný film. Pamatuji se, že jsem se tehdy filmem protrpěl až do konce. Když jsem ho však spatřil na pultech novinového stánku v jedné z řad DVD edic za pár korun, řekl jsem si, že bych mu měl dát ještě jednu šanci.....a hle jaká to proměna :-) smál jsem se téměř od začátku až do konce a jsem rád, že se tenhle film zařadil do mé DVD-téky. Skvěle upravená Homérova klasika stylizovaná do 30.let v USA.Pokud se vám tenhle film před osmi lety nelíbil, zkuste mu teď dát ještě jednu šanci ()

*Colorado

Viděl jsem to 2x. Jednou střízlivý, podruhé tak ve čtyři ráno a v totální opilosti. V obou případech jsem to dokoukal a v obou případech jsem se výborně bavil. :-) Absurdní situace, totální hlášky, výborná ulítlá komedie! ()

Mbeast

Opět jsem se utvrdil v tom "že Coenové prostě umí". Horší než Lebowski, ale daleko lepší než Po přečtení spalte. Výborný Clooney a tuny pomády, super. ()

Puol

Nesadlo mi to, i keď neviem prečo a ani nemám, čo by som filmu konkrétne vyčítal. Čisto subjektívne 2*. Moje , príveľké, očakávania Coenovci nenaplnili. ()

PDcz

2** body Asi nejsme dostatečně vybaveni senzorem na skryté kouzlo. [X] Minus 1* bod Nekompromisně.. já jsem usnul, ale kdybych usnul normálně, ale já usnul úplně jako hodně jako jo. [Y] Minus 1* bod Já se na konci nesmál. Teda ani během sem se nesmál. Já ani nepochopil toho s tím psem a tou vodou na konci. [Z] Minus 1* bod Nejsme fanoušci Road Movies. A tady někam jeli celý film.. to mi připomíná jeden podobný, kde někam šli a trvalo jim to 3 filmy. [A] Mám kolegu a on vůbec nezná filmy, ani režiséry.. ale obrázky k filmu se mu líbily ()

agassi68

Ojoj,bratia Coenovci sa sekli. Nezáživné putovanie troch utečených väzňov nezachránil ani Clooney. Usmial som sa za celý čas raz, keď dvaja černosi niesli cez horúce americké polia veľké kusy ľadu. Ďaľšia z dlhého radu trápnych komédií. ()

Rockerman

Bratři Coenové opět nezklamali a velmi mě potěšili. Výborný George Clooney, ale i ostatní herci. Pan "golfista" se nudil? Inu nemůže se všem líbit všechno. Jejich filmy jsou vždy neobyčejné, zvláštní, magické a já nevím co ještě. 90% ()

Clooney natočí scénář od Coenů

Clooney natočí scénář od Coenů

26.10.2015

Spolupráce bratrů Coenových a George Clooneyho zatím čítá Bratříčku, kde jsi?, Nesnesitelnou krutost a Po přečtení spalte. Už brzy uvidíme jejich čtvrtý společný film, retro komedii Ave, Caesar!, tím… (viac)

Clooney & Coen Brothers

Clooney & Coen Brothers

25.11.2005

Herec George Clooney už má za sebou dvě úspěšné práce se scénáristicko režijně producentským duem Ethanem a Joelem Coenovými, kterými byli filmy Bratříčku, kde jsi? a Nesnesitelná krutost. Nyní se… (viac)