Neúspešný tridsaťročný boxer Rocky Balboa (Sylvester Stallone) pracuje ako výberca dlhov pre úžerníkov, boxuje v pouličných zápasoch a neúspešne sa dvorí Adrian (Talia Shire) - plachej predavačke v obchode so zvieratami. V čase, keď Rockyho vyhodí tréner z telocvične, pretože si myslí, že ako boxer premrhal svoj talent, sa vo Philadelphii konajú prípravy na boj o titul majstra sveta v ťažkej váhe. Keďže vyzývateľ zápasu sa zranil a nemôže nastúpiť, obhajca titulu Apollo Creed (Carl Weathers) vyhlási, že bude boxovať s ktorýmkoľvek pouličným boxerom, aby dokázal, že Amerika je krajinou, kde má každý šancu uspieť. A vyberie si Rockyho, ale len preto, že sa mu páči jeho prezývka Taliansky žrebec, čo sľubuje dobrú publicitu. Začína sa neľútostný tréning, ktorým sa Rocky postupne dostáva do fyzickej aj psychickej kondície a zápas, ktorý mal byť len show ako pre divákov, tak aj pre Apolla, sa môže začať. (TV Markíza)

MickeyStuma

Dnes již legendární snímek, který není jen o boxu, jak si každý myslí. Je i o životním poslání a jeho těžkostech. A Sylvester Stallone to zde vyjádřil nadmíru dobře. Ukazuje, že člověk bojuje za svoje postavení, za svoji lásku, za svůj osud vždy a všude a nemusí být zrovna v ringu. Ano, ten kdo dává ty největší rány je život sám. A tak Rocky bojuje neustále. Pere se za svůj sen každým dnem a přitom nezapomíná na svoje kamarády, na svoji Adrien, na všechny lidi kolem i když se k němu mnozí otočili zády. A rány dostává pořádné, ale nevzdává se a jde neustále dál. Dostal nabídku zápasit se šampionem. Šel do toho a na body prohrál. Ale životní vítězství je daleko důležitější. Téměř artový snímek o člověku, který se nevzdává a snaží si splnit svůj americký sen, je vskutku to nejlepší, co ve své době vzniklo. I dnes má co říci. Jeho poslání je nezpochybnitelné. ()

michellerih

Ach, srdcová záležitost takového formátu, jako je Rocky, se jen tak nevidí. Prostý děj, prostá zápletka a celkem jasný konec. Ale! Perfektní charizma Sylvestra Stallona a jeho hloupost spojená se silou z celého filmu dělají krásnou podívanou. Naivní, ale krásnou. Sylvestr dobře tušil, která role mu sedne a která ne. A třebaže charakteristika a psychologie postav není až tak propracovaná a působí dosti prvoplánově, nejde ten film nemít rád. Kultovní filmy by se zavrhovat neměly a tento k ním bezesporu patří. ()

BeranSon

Impozantní boxerský zážitek, který nás provede životem "jednoduššího" boxera těžké váhy Rockyho Balboy. Jen těžko se mi dá popsat prožitek, který mám s tímto filmem spjatý, je tak zlehounka komorně natočený, ukáže nám pravou podstatu Stalloneho života, přenese nás přes bídu, ukáže ná že na světě existují chytří, hloupí, chudí, nešťastní, jenomže přes to všechno se film přenese a po posledním zápasu vpálí tak silný Knock-out, v podobě posledního záběru, že i slza štěstí ukápla a ukáže nám, že Rocky sic nevyhrál souboj s Apolem a porazil mnohem silnějšího nepřítele SEBE . Nádherně skromné a decentní to dílo! Pro Sylvestera Stallona je toto jeho nejpodstatnější a nejlepší filmová role, kterou už nikdy nebude mít šanci překonat, prostě vždycky to pro mě bude ten slavný Italský Hřebec, ať už hraje v čemkoliv... - 10/10 - Krásná hudba komponující s tvrdým tréninkem mi naháněla husí kůži, až mě mrazilo a děj jako takový vznáší jednu myšlenku a to sice: Člověk dokáže všechno co si zamane, jen si za tím musí jít a nehledět na ostatní, musí dělat všechno pro to aby toho dosáhl a nedívat se za sebe.... !!!NÁDHERNÝ TO PROŽITEK!!! ()

GOREGASM

Rockymu by se toho asi dalo vytknout mnohé, ale v mých očích jde o jednu ze stěžejních hollywoodských klasik, ve které si Rocky Balboa projde první fází svého amerického snu. Sylvester Stallone svým scénářem nepřímo parafrázoval svůj průlom ve filmovém průmyslu a nejen proto působí v roli společensky neohrabaného, ale upřímného a hlavně odhodlaného boxera tak inspirativně a věrohodně. Holt napsal si to Italský Hřebec na tělo a vytvořil legendu, která ve filmovém žaludku vždycky zahřeje. 100% ()

fablefavorit

Vynikající komorní drama, jehož nejsilnějším zakončovákem nejsou bombastické bitky, ale velice "lidské" charaktery, se všemi jejich útrapami a vzájemnými interakcemi. Rockyho rozhovor s Mickem patří nejlepším filmovým scénám. ()

helloween93

První díl série přišel na pole sportovních dramat jako blesk z čistého nebe a stal se symbolem a určitým prototypem filmu této kategorie. Chudý kluk Rocky Balboa si jde za svým boxerským americkým snem. Kultovní melodie a finální souboj s Creedem. 4* ()

Rathalos

Kultova zalezitost,sportova drama z prostredia boxu v hlavnej ulohe so Sylvestrom Stallonem,myslim,ze neexistuje clovek,ktory by to nepoznal,spolu s dalsimi castami je to vyborna seria...:-) ()

Trancetino

Dnes som to videl prvý a myslím, že aj posledný krát. Je to ten typ filmu, ktorý nemusím. 1 hodinu a 30 minút ničím výnimočné dialógy a gro sa deje v posledných minútach. Sem tam som sa zasmial. Tréningová scéna strašne krátka. Verím, že 45000 hodnotiacich a možno aj viac dalo automaticky ✰✰✰✰✰. Pričom to videli pred 30 rokmi a pamätajú si z toho to spomínané gro na konci. Dnes by to bol prepadák. Ľudia pozrite si to teraz. Poďte sa s tým potrápiť ako ja a pochopíte o čom píšem. Uvidíme čo dá dvojka. Už teraz sa neteším :-) ()

GMVajgl

Film autenticky vykresluje nejnižší vrstvy společnosti - občasnou beznaděj, nezdravé vztahy (mentalita oběti), drogy. A vykresluje taky změnu k lepšímu, která začíná vždy od jednotlivce, když dostane to, co chce: šanci. A pak se můžou dít zázraky. Jeden motivující film tak možná má větší dopad na společnost, než celý systém "socálního zabezpečení", který člověku dává pouze jakousi jistotu nuzného přežití. "Training montáže" jsou sice často zesměšňovány jako klišé, ale jsou inspirativní, srozumitelné a promlouvají k lidem, i když během nich nepadne jediné slovo. Rocky takhle k člověku promlouvá od srdce, i když je často parodován jako hloupý film. Není nic hloupého na tom, když člověk pracuje sám na sobě a jde za svým snem. ()

panvasik

Nejlepší sportovní film, který kdy byl natočen. Rocky nám nabídl jednu z nejsympatičtějších postav celé filmografie. Rocky je neuvěřitelný borec a nelze ho nemít rád i ten jeden František, který nemá Sly rád musí uznat, že Rocky je láska. Film má hlavu a patu umí pracovat s příběhem a s každým dalším zhlédnutím, ten film čím dál víc miluji. Postavy jsou výborně prokreslené, každý z nich má charisma. A pořád je Apollo Creed ten nejlepší boxerský protivník, který kdy pro box ve filmech vznikl. 10/10 ()

Besyn

Film,který ze Stallona udělal hvězdu (a taky za něho obdržel nominaci na oskara za herce roku).Samozřejmě výborný a všemi viděný boxerský film,ale u mě nikdy nebyl žádný díl Rockyho za pět hvězd. ()

Smidak

První díl je pro mě druhým nejoblíbenějším, hned po čtyřce. Na to, že Sly napsal scénář za tři dny a rozpočet nesměl překročit 1.000.000$, klobouk dolů. Rozhodně jeden z nejlepších sportovních filmů všech dob. ()

forrest23

Koho by napadlo, že příběh Rockyho zde bude 40 let, navždy bude mít své místo na hvězdném filmovém nebi a vezme do kapsy nejednu slavnou x-logii? ()

Jeand´Boa

Moc nechybělo a Sly by si v tom ani nezahrál... naštěstí si svou prosadil a mohl tak potvrdit, že tuto roli nepsal pro nikoho jiného, byla mu zkrátka ušita na tělo... odměněn byl sice malou almužnou, ale o to nejde, neb plody to přineslo hlavně ve formě startu kariéry a hlavně uznání ve filmovém světě (stejně jako se Rocky ve filmu zapsal do podvědomí světa boxu)...nemohu než pochválit... ()

Břeťa

Rocky je boxerský bůh. A podobně je zpracován i první díl této významné série. Někdo namítne, jak může být Rocky drama, když tam jen boxuje a fláká se po městě? To je sice pravda, ale samotný film má mnohem hlubší význam. Je to ukázka Philadelphie v 70. letech, kdy Rocky, jako vymahač peněz od dlužníků, hledá smysl svého života. Celý život ho baví box a box je mu vším. Jenže jeho trenér boxu Micky s ním takové strpení nemá a myslí si, že už vše, co mohl dokázat v boxerské kariéře, uteklo a sebere mu jeho vlastní skřínku, kterou měl už několik let. Tím se však významně dotkne Rockyho citů a hluboce ho raní. Pak ale přijde rána z čistého nebe. Světový šampion Apollo Creed hledá nového vyzyvatele, protože ten minulý se zranil a nemůže boxovat. Koho ale vybrat, aby to byl skvělý box a zároveň marketingový tahák? Ano, italský hřebec versus Apollo Creed je jasná volba. Rockymu se obrátí život naruby. Přestane chodit do práce a začne tvrdě trénovat, poprvé se opravdově zamiluje do prodavačky ze zverimexu Adrianny Pennino, která je sestrou jeho dobrého, ale závistivého kámoše Pauliho. Před bojem Rocky prohlásí, že pro něj bude vítězstvím, když zápas vydrží až do konce. Zápas opravdu 15 kol vydrží, sice se solidně rozbitou držkou, ale Apollo Creed na tom není o nic lépe. Film nám umožňuje sledovat vývoj obyčejného amatérského boxera bez smyslu života a bez ženy, který v životě nic nedokázal. Pak přijde v jeho životě ke zlomu a svou pílí, ctižádostí, cílevědomostí a srdcem tyhle všechny věci získá. Doufám, že jsem vás přesvědčil, aby jste se na film podívali (kdo jste ještě neviděli) a započali tak svou několika hodinovou pouť s Rockym, protože jakmile uvidíte tento díl, budete chtít vidět i zbývající, aby jste shlédli celý jeho život. ()

Barak

Rocky je dneska už legendou. Z prostého chlapíka se najednou má stát někdo významný. Jen tak někomu bych nevěřil, že to dokáže, ale když Sly vypije na ex pět vajec, tak to už dokáže snad úplně všechno.... :) ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers