Vydajte sa na neuveriteľnú cestu s malým mravcom, ktorý hľadá odvážnych bojovníkov, aby mu pomohli ochrániť jeho domov pred zlými kobylkami. Keď namiesto toho narazí na bzučiaci súbor cirkusových chrobákov, jediná nádej na víťazstvo spočíva v priateľstve a v úžasnej sile fantázie. (Disney+)

Joeey

I u animáků lze prokázat filmařský cit a nápaditost. Úplně na začátku mě dostalo, jak si tvůrci pohráli se zaostřením popředí a pozadí. Když ty skvostné animace doplní pěkným scénářem, výsledek musí dopadnout dobře. Pixaři prostě uměj! Co se týče srovnání s Toy Story, tak Život brouka má holt nevýhodu v tom, že není No. 1. Oproti nesmyslům jako je třeba Shrek však jde o veledílo. ()

Fat'Fatal

Pixar prostě umí, a dokazují to i u svého druhého celovečerního filmu. Film příjemně odbíhá, mladší diváci si přijdou na své stoprocentně, starší budou obdivovat preciznost animací a také hlasy. Výborné hlasy, Kevin Spacey v roli Hoppera naprosto excelentní (opravdu škoda, že nedostal větší prostor), ale i ostatní, Flik nebo Dot také výborní. Úvodní scéna se spadlým listem mě opravdu rozesmála, stejně jako když se na scéně objevili cirkusáci :) . Ovšem nejlepší byl úplný konec v závěrečných titulkách - pokažené scény. Doslova mi to vyrazilo dech, jací jsou lidi z Pixaru a dabéři hračičky, za to opravdu palec nahoru, moc jsem se u toho pobavil. Nakonec jsem přemýšlel i nad 4 hvězdičkami, ale už mi není šest let a Pixar má pro mě osobně lepší filmy. // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

Alice02

Velmi nápadité, tvůrci téměř na maximum využili všech atributů říše hmyzu, ale mě trošku vadila příliš "umělá" animace. Škoda - kdybych ho bývala viděla tak před 6 lety, určitě bych si ho zamilovala. ()

Hpatrik

Nenabízí to tolik pro dospělé jako ostatní Pixarovky a animované postavičky ze světa hmyzu nejsou dostatečně cool. Po technické stránce je to ale špička. ()

geek.ondra

Nejhorší Pixarovka. Průměrný příběh a nepříliš zajímavé postavy. Stárne to neskutečně rychle a dokonce rychleji než konkurenční Mravenec Z který je obzvlášť díky animaci přece jenom o chlup lepší ()

Rudyamon

Zajímavé komentáře k filmu: nash, JohnnyD, higuain ... Hodně slabé, animací a v podstatě i příběhem. Kdosi v komentářích tady napsal, že je to jedna z prvních pixarovek, pak by to mělo logiku. Prostě se ještě jenom rozhlíželi a hledali cesty. Nicméně pro děti to nepochybně může být docela velká zábava. Pro dospělého, i když je velkým fandou animovaných pohádek, to nebude mít moc velkou cenu. Ony i ty hlášky, které v dnešní době jaksi automaticky člověk očekává jaksi trefnější, jsou docela primitivní: Říká moucha - "Byl jsem v kadibudkách, kde byl menší smrad. To je směšné, takové sklamání!" Ach, jo ... Na druhé straně - na konec devadesátých let to jistě nebylo špatné. Hodnotím tedy tak půl na půl, a nebudu volat příteli na telefonu a publikum nebudu rušit, má už stejně asi jiný program. 3 hvězdičky -50%, to bude muset stačit. Ale - tenhle pseudopolicajtský znáte? Kolik švábů je potřeba k zašroubování žárovky? To nikdo neví, když se rozsvítí, rozprchnou se ... :-) ()

danny_21

Život Brouka je u mě eden z těch nejslabších Piarovských animáků společně s Ice Age 2 nejspíš tím, že vyznívá příliš dětinsky ve srovnání se všemi těmy Nemy, Hračkami a Autami. Tenhle broučí svět mě bavil daleko méně než podobný mravence Zeta a proto dostává slabší 3 hvězdy, tech dobrých vtipných scén bylo málo - animace ale samozřejmě jako vždy perfektní - 65 % ()

balcazar

Prvý (celkovo, nielen animovaný) film, ktorý som videl v kine (so sestrou). Nepamätám si už, aký som mal vtedy zážitok zo Života chrobáka, jedno je isté. Hoci sa dospelí vyslovene nenudia, pasáží, kde je parádny sucho-iskrivý humor, nie je toľko, aby bol animák pre nich dostatočne zaujímavý. Inak pre deti paráda - zaujímavá grafika, jednoduchá, ale poučná myšlienka a práve spomínaný humor, ktorý je vo väčšine prípadov ako stvorený pre deti. Jedna hviezda navyše za to, že je film spolu s Toy Story akýmsi začiatkom moderných animákov. ()

rublik05

Povedená animovaná pohádka, která má neuvěřitelně sympatické postavy, jednoduchý, přesto zajímavý děj, a také spoustu vtipných scén a povedených dialogů. Na tu dobu má snímek neuvěřitelně propracovanou animaci, Pixar opět nezklamal, i po více jak 20 letech je to stále příjemná podívaná. Film se soustředí především na mladší publikum, v druhé půlce však najdeme i nějaké ty "dospělácké" motivy či parafráze. Celkově je Život brouka příjemný animák, s nádherným prostředím a uvolněnou atmosférou. Musím však podotknout, že vzhledem k ostatním pixarovkám se jedná spíše o lepší průměr a mezi mé nejoblíbenější kousky rozhodně nepatří. Tady mi přišlo, že se studio Pixar teprve rozehřívalo. 7/10. ()

Likan7

Není mi 5... Bohužel. Pixar tentokrát netrefil nejen do černého puntíku, ale vůbec netrefil terč. Život brouka je krásný (v rámci možností v roce 1998), barevný a PŘÍŠERNĚ hlasitý film, ve kterém se stále něco děje, někdo pokřikuje, utíká někam nebo před něčím a diváka to nudí po 20 minutách. Být to variace na Sedm statečných, tak by to bylo lepší, takhle mě tento klasický western jen napadl, ale bohužel se toho film nedržel. Takže jsem opět zapadl do letargie a čekal na konec. Pro nejmenší děti skvělá podívaná, rodiče to určitě vydrží, ale dost možná u toho usnou. ()

Lokran

nejprve bych mě zajímalo jak autoři přišli na to že by se měli mravenci bát kobylek (tedy co je zrovna na kobylkách tak hrůzostrašného?) jinými slovy, záporák nebyl zorvna the best off... nápady docela dobré, ale myslím, že pixar má za sebou mnohem lepší věci než tohle... 75% ()

Tiiso

Život brouka bylo mé první setkání s Pixarem a na dost roků si mě naprosto získali. I tento příběh je určen pro celou rodinu. Dobře vymyšlený příběh útočící na emoce a výborná hudba. ()