Veľmi úspešný prominentný rozvodový právnik z Los Angeles Miles Massey (George Clooney) na stretnutie s manželkou svojho klienta Rexa Rexrotha (Edward Herrmann) – nádhernou Marylin (Catherine Zeta-Jones), ktorá sa rozvodom snaží získať finančnú nezávislosť – rozhodne len tak nezabudne. Stane sa preňho novou výzvou! Po procese, v ktorom sa mu opäť podarí preukázať svoju kvalitu a Marylin doslova zruinovať, sa však sám neočakávane zapletie do jej rozvodovej hry – a tiež do jej mimoriadne lákavých a zvodných osídiel... (TV Markíza)

wray

Tento film ma pomerne zaskocil. Ma pomerne dobre (lepsi priemer) hodnotenia, vyborne herecke obsadenie, kratky obsah slubuje neocakavane dejove zvraty... Cakal som teda prijemnu romanticku komediu. V skutocnosti by som to prirovnal k starym beckovym komediam z pred 15 rokov ktore chodievaju v nedelu poobede na STV. Vsetky postavy vo filme su jednoducho stupidne (tusim ze to bol zamer, mna rozhodne neoslovil) a iba som tocil hlavou ako mohli George Clooney a Catherine Z.Jones suhlasit s takou blbostou... Vsetci ostatni herci, znami ci menej znami trpia rovnakym problemom - mozu sa snazit akokolvek, ale ich postavy su proste napisane zle... Nic to, ako vravim - mozno to bol zamer. Podme teda k slubovanym dejovym zvratom - teda ehm, dejovym zvratom? Mozno trosku prekvapive ale kym sa film stihol poriadne zamotat tak to aj cele skoncilo, a na konci som si iba povedal - is that all there is? Nie. Ozaj neviem pre koho je tento film urceny, ale ja ho nedoporucujem nikomu... Jedna hviezdicka len preto ze par (mozno skutocne 2) vtipov tam celkom stalo za to. ()

@nthr4X

O romantickém filmu se nedá téměř mluvit a na tolik filmových hvězd je to hodně průměrná komedie. Za zmínku snad stojí jen nečekané dějové zvraty. ()

zigy

Typicky umělá americká komedie, kde se všichni chovají jako idioti, občas se člověk zasměje, spousta toho zůstane nepochopena, a jsou tam krásní lidé....právničina taková opravdu není--- ()

karnifex

Ani se nechce věřit, že to natočili Coenové. Můžeme tam zahlédnout inspiraci jejich staršími filmy (Záskok), a taky výborné herectví Clooneyho, Zety-Jones, Thorntona pozdvihuje aspoň některé scény na snesitelnou úroveň, ale celkově tento snímek nemá spád ani nápady, působí křečovité. ()

svatto

Bol som z filmu veľmi sklamaný. Odhliadnuc od kŕčovitého herectva a kŕčovitého humoru ma iritovalo príliš veľa zbytočných vedľajších postáv. ()

vernerka

Tento film mi vyloženě spravil náladu. Začalo to Clooneyim, kterého jsem ještě v životě neviděla, tak skvěle se ksichtit, pokračovalo to přes vtipné hlášky o manželství, rozvodu a lásce vůbec a skončilo to histerickou scénou plnou sprejů a ječících právníků. Zkrátka a dobře, už jen za komický výkon Clooneyiho(na který já osobně u něj vůbec nejsem zvyklá), za nápad a vtipné provedení, 4 hvězdičky. ()

Jartian

Coenovci ztrácej svůj osobitý styl. Tenhle snímek je toho řádným důkazem. Jedná se o klasickou romantickou šarádu, kde jediná "coenovská šílenost" je stařičký právník připojený na všemožné přístroje. Navíc konec, kdo by to byl čekal, pěkně odflákli. Kdyby to netičili Coenovci tak 2* jinak 3* ()

Shim-my

Pro Coeny zřejmě "odpočinkový" film. Není to špatné, ale všudypřítomná nadsázka občas sklouzává do afektované křeče. ()

gizi

Poprvé viděno 22.2.2009, podruhé nyní 12.12.2010. Velmi povedená komedie, u které se člověk dobře baví. Clooney je zde skvělý. 80-85%. ()

Stealth2

Tak tohle jsem opravdu nečekal, přihlouplá pitomost s hvězdným obsazením. Ještě že to párkrát zachránil Geoffrey Rush. Ještě že si to bratři o několik let spravili skvělým kouskem "Po přečtení spalte". ()

revere

Právnicky intrinkánská komedie, která se ukličkovala ve vlastních šarádách. Bratři Coenové zůstali své pověsti věrni jen co se týče názvu, jinak mne, již tradičně, ničím nenadchli. ()

maara666

Zaujalo mě tam pár faktů. Pokud si někoho vezmu a hned se s ním rozvedu, mám nárok na půlku jeho majetku (včetně toho nabytého před manželstvím). Manžel má nárok na polovinu dědictví připadající výlučně manželce. Ženská, která žije z rozvodů s boháči, musí být bohatá. Pokud si ale vezme Clooneyho, dostane jen jeho půlku majetku a o té její ve filmu nepadne ani slovo. Je to nějaké zmatené... ()

Bragi66

Přestože to vytvořili bratři Coenové, tak je to možná americky romantické, ale je to komedie bez krutosti, a tím je bez hloubky. Navíc je to komedie bez uvěřitelné lidské potrhlosti, a díky tomu se připravuje o rozměr empatie. Není to ani krejzykomedie, ani tragikomedie, ale jen chytrá konstrukce, která sice neurazí, ale "neveme za srce". Sípavé scény s hadičkami a Sípák Joe asi každému alespoň zvednou koutky, ale z prostřednosti to film nevytrhne. ()

Clooney natočí scénář od Coenů

Clooney natočí scénář od Coenů

26.10.2015

Spolupráce bratrů Coenových a George Clooneyho zatím čítá Bratříčku, kde jsi?, Nesnesitelnou krutost a Po přečtení spalte. Už brzy uvidíme jejich čtvrtý společný film, retro komedii Ave, Caesar!, tím… (viac)

Clooney & Coen Brothers

Clooney & Coen Brothers

25.11.2005

Herec George Clooney už má za sebou dvě úspěšné práce se scénáristicko režijně producentským duem Ethanem a Joelem Coenovými, kterými byli filmy Bratříčku, kde jsi? a Nesnesitelná krutost. Nyní se… (viac)