Veľmi úspešný prominentný rozvodový právnik z Los Angeles Miles Massey (George Clooney) na stretnutie s manželkou svojho klienta Rexa Rexrotha (Edward Herrmann) – nádhernou Marylin (Catherine Zeta-Jones), ktorá sa rozvodom snaží získať finančnú nezávislosť – rozhodne len tak nezabudne. Stane sa preňho novou výzvou! Po procese, v ktorom sa mu opäť podarí preukázať svoju kvalitu a Marylin doslova zruinovať, sa však sám neočakávane zapletie do jej rozvodovej hry – a tiež do jej mimoriadne lákavých a zvodných osídiel... (TV Markíza)

Comida

Na začátku přišlo pomyšlení na to že film ani nedokoukám. Později jsem se chytl a začal bavit. Kdyby to tak bylo dál možná bych i ty čtyři hvězdy dal. Bohužel později film začne být nezáživný, trapný (díky čemuž začne působit strašně otravně) a co se týče příběhu, upadne do naprostého stereotypu americké tvorby. Navíc ten vývoj hlavní postavy přijde z čista jasna a je těžko uvěřitelný. Na jednu stranu, pár vtípků se vážně povedlo, ale jinak považuji Nesnesitelnou krutost za podprůměrnou zábavičku, která po chvíli omrzí. Ty dvě hvězdy jsou za druhou třetinu. 4/10. ()

Ex_Machina

„Vo chvíli keď dosiahneš cieľ zistíš, že ten pocit ťa neuspokojuje“. Tak to väčšinou býva, pretože chceš potom zase niečo iné a hlavne chceš toho viac. . . A tak to majú aj hlavné postavy tejto „romantickej komédie“ na jedno pozretie, pretože sú filmy, ktoré túžite vidieť aj 10 x a potom sú tu také ako je tento. Podpriemer, ktorý nezachráni ani šarm Clooneyho a tajomnosť a čierne oči Kataríny. ()

BrunoA

Povedená komedie, která ale ničím výjiměčným nezaujme. Jistě nadstandard, ale proti jiným Coenovským filmům neobstojí. ()

HanSolo

No, jako mnohým se to líbilo, ale já dávám dvě hvězdičky pouze za Clooneyho, Thorntona a Coena, jinak mi to upřímně přišlo jako velká nuda. ()

RobbieM@N

Nesnesitelně kruté se pouze zdálo použít místo spreje proti astmatu zbraň...tenhle film je vůbec těžké někam zařadit - tolik očekávané romantiky bylo pomálu, ale gagů naopak dostatek. Samozřejmě Catherine je k sežrání a George excelentní herec, toť vše. ()

boombang

Slabé, na Coeny slabé, ale pak přijde Sípák Joe a divák je najednou v transu. Ta jedna minuta je neskutečná prča. Bráchové vždy věděli, jak své postavy sprovodit ze světa... :-) ()

MaxForValue

Keby sa to udržalo v intenciách prvej polovice, bolo by to super. Tak to to je len znesiteľne krutá čierna komédia, v ktorej to síce medzi Zetou-Jones a Clooney pekne iskrí, ale v tých kľúčových momentoch naopak (a prekvapujúco) Coenovci zlyhávajú. A tých nečakaných dejových zvratov (ako hovorí distribútor) som si skutočne veľa neužil. ()

Pitryx odpad!

Ani takové herecké hvězdy nemohly zachránit stupid scénář s ještě horším dějem. Spousta hluchých míst v podstatě bez nějakého záblesku na lepší časy. Nudně podprůměrný snímek, u kterého se dá vydržet, máte li rychloposun. 20130801 9217bt ()

kubilov

Romantická komedie o sňatkových podvodech a rozvodové právničině s okouzlující a krásnou Catherine Zeta-Jones a prvotřídním právníkem Georgem Clooneym, kterým to spolu velmi sluší. V žádném případě však nejde o typickou Coenovku, bez toho, aniž bych věděl, že Nesnesitelnou krutost Coeni opravdu natočili, bych si to ani ve snu netroufnul tvrdit. Je to na ně strašně moc obyčejné, ano, sice hezké, ale těch jejich bizarností je zde opravdu poskrovnu (baron u soudu, závěrečná záměna rukou). Docela mě zklamalo, že byla postava Geoffrey Rushe po geniálním prologu z následného filmu odstraněna, přesto je to milý a nenáročný film. ()

mac000

Vtipné, jistřící dialogy, obsahující citáty klasiků (Shakespeare), scénář napsaný původně R. Ramseym a M. Stonem, který Coenové upravili, když jim byla svěřena režie. Herečka C. Zeta Jones (která natočila film bezprostředně po dokončení muzikálu Chicago) byla při natáčení těhotná . ()

PlayEasy

Tak "Coenovci" se pustili do nového žánru tedy do romatické krimikomedie a určitě se jim to povedlo. Správná volba bylo například obsazení, protože šarmantní fešák George Clooney a snad nejkrásnější z celého světa Catherine Zeta-Jones přesně do svých rolí zapadli, sice občas se to trochu táhne k průměru, protože přeci jen "bratři" se vyskytují většinou v jiných žánrech, ale spoustu skvělých gagů a vtipný scénář to opět vytáhnou o něco výš! 65% ()

subic

Noo ono je to vlastně docela vtipné, dobře obsazené, dobře zahrané. Právník vymýšlí kličky, až je vlastně sám doběhnut. Navíc film je tak úplně akorát dlouhý. Možná někdy příště i tu frčku přihodím. 70% ()

MirkaP

Moje oblíbená Katka tady fakt září. Když si nasadí ten černý širák, jdu do kolen a to nejsem na holky. Jinak taková milá komedie o tom, kdo kdy jak a koho ošálí ()

tatopulos

Nevěrohodný film, nevěrohodný konec, postavy a jejich vývoj  a svíčky ve vaně, které jsou z celého filmu cítit. Aféra Tomase Crowna se Stevem McQueenem- to byl jiný taneček a hlavně ze sebe McQueen nedělal usměvavého zamilovaného troubu. Vůbec v tomto filmu je hlavní dvojice zvláštní směsice zločinců a zamilovanců. Tomu se říká "psychologická věrohodnost" nebo taky syndrom Barona Prášila ! Coeni zapomněli, že existuje Základní instinkt ()

Clooney natočí scénář od Coenů

Clooney natočí scénář od Coenů

26.10.2015

Spolupráce bratrů Coenových a George Clooneyho zatím čítá Bratříčku, kde jsi?, Nesnesitelnou krutost a Po přečtení spalte. Už brzy uvidíme jejich čtvrtý společný film, retro komedii Ave, Caesar!, tím… (viac)

Clooney & Coen Brothers

Clooney & Coen Brothers

25.11.2005

Herec George Clooney už má za sebou dvě úspěšné práce se scénáristicko režijně producentským duem Ethanem a Joelem Coenovými, kterými byli filmy Bratříčku, kde jsi? a Nesnesitelná krutost. Nyní se… (viac)