Šesť pohrebov a jedna svadba

• Česko Šest pohřbů a jedna svatba (viac)

Svatba s milovanou ženou je úžasná věc, oddaní kamarádi taktéž. Co zlého se může stát? Jediné, po čem Kyle touží, je vzít si krásnou Lauru. Trochu panovačná a vše kontrolující Laura zase touží po pohádkové svatbě. Dříve než si milenci před oltářem řeknou své ano, je třeba rozloučit se se svobodou... Pět kamarádů naplánovalo divokou jízdu v Las Vegas - hudba, alkohol, drogy, rozbitý nábytek... Náhodná smrt odstartuje sérii vražd - kamarád proti kamarádovi, bratr proti bratru, manžel proti manželce... Události berou rychlý spád. Z děje čiší vtip, ironie, nadsázka. Dokáže člověk, kterého žene strach, opravdu jít přes mrtvoly? Originální, drsný a provokativní thriller s prvky nejčernějšího humoru, nečekanými zvraty a napínavými scénami spojuje tarantinovský styl s paradoxním humorem filmu Mělký hrob. (oficiálny text distribútora)

Lula.cz

Nejspíš nejčernější komedie, co jsem zatím kdy viděla. Souhra chování a počínání jednotlivých postav vede k velice nešťastnému prvnímu úmrtí, čímž se rozjede masakr v podobě dalších vražd (nechtěných i chtěných). A do toho všeho se ozývá nevěsta Cameron Diaz, která jde doslova přes mrtvoly, aby si užila nejhezčí den svého života, na který se připravuje od dětství. Neoznačila bych Šest pohřbů a jednu svatbu přímo za komedii, ale bavila jsem se. ()

alpeew

Některé velmi špatné věci nemají žádnou šanci na dobrý konec, což vrchovatě platí i o filmu Very Bad Things, třebaže se zdá, že jediné, co si Kyle (J.Favreau) opravdu přeje, je oženit se s Laurou (C.Diaz)a splnit tak její sen o pohádkově velké svatbě. K svatbě nakonec opravdu dojde, ale není to cesta růžovou zahradou - jde se doslova přes mrtvoly. Brutálnímu komediálnímu dramatu o psychickém kolapsu přátel na předsvatební pánské jízdě k dokonalosti chybí jedna podstatná maličkost, režisérem není Tarantino či Rodriguez, ale člověk jménem P.Berg. Druhá, neplánovaná brutalita čeká na české diváky v titulcích, tolik hrubek pohromadě se hned tak nevidí… ()

gogo76

Celkom slušný odpich P.Berga. Krvavá čierna komédia, kde takmer každý stratí nervy a v tom uvrešťanom blázinci vám paradoxne najrozumnejší pripadá práve najväčší magor v podaní Ch. Slatera. Úvod nieje práve najlákavejší, ale od "nehody" v hoteli to začína poriadne iskriť. Naši hrdinovia zvaľujú vinu jeden na druhého čo začína byť celkom napínavé a zvlášť s približujúcim sa záverom , kde mŕtvol nejako rýchlo pribúda.70%. ()

robo7773

*** (59 bodov zo 100) Akoze super cierna komedia, tiez super film len tak na dobru naladu, nie na kritiku a nejaky filmovy zazitok, ale na zabavenie a zasmiatie. Inak sa tu asi neda nic hodnotit, akurat mi Cameron vuznela dost divne, taku hysterku mat doma tak si to asi hodim, v takej filmovej role som ju este nevidel, a celkom je to seklo, bol to zaujimavy pohlad. ()

Valsadora

Příběh nerozlučných kamarádů,kteří si vyjedou do Las Vegas oslavit rozloučení se svobodou jednoho z nich.Všechno hezké a dobré se však obrátí a z kamarádů se stávají vrazi.Svatba se nakonec povede,ale asi ne tak,jak by si člověk představoval.Jediné,co tomuto filmu vytíkat je to,že některé scény jsou spíše k zasmání. ()

• Jméno policisty v nemocnici je Randone. Režisér a scénárista Peter Berg hrál ve filmu Země policajtů (1997) také policistu jménem Randone. (HappySmile)
  • Slovo "fuck" nebo jeho obdoby, jsou použité ve filmu celkem 124x. (HappySmile)
  • Rabína na pohřbu Michaela Berkowa, kterého hraje Jeremy Piven, si zahrál jeho vlastní otec Byrne Piven. (HappySmile)