Jedovatý brečtan

• Česko Jedovatý břečťan (viac)

Na první pohled bylo jasné, že s ní budou problémy... Mladá Cooper si našla novou kamarádku. Jmenovala se Ivy, měla blond vlasy, našpulené rty a sukni dost krátkou na to, aby bylo vidět tetování na jejím stehně. Když je Ivy pozvána ke Cooper do rodiny, nemůže spustit oči z jejího otce. Rozhodne se, že si získá jeho náklonnost a nic jí v tom nezabrání - ani jeho manželka. Tak začíná neuvěřitelný boj o přežití, ve kterém jsou hlavními zbraněmi sex, lži a dokonce i vražda. (Falcon Home Video)

Tom Riddle

Další z mých guilty pleasure... Zápletka o jedné zlobivé malé holce, a o tom, jak dokáže takový sociopat ničit lidské životy (aneb všichni jsme si to prožili...). Pár klíčových scén mi zůstane v hlavě už navždy, stejně jako úplně nevýznamné, ale o to působivější houpačkové salto vzad Drew Barrymore. ()

Armin82 odpad!

Otázka za zlatýho bludišťáka pro dnešek zní, za co mám dávat hvězdy? Za scénář? Ten by zvládnul napsat i nesvéprávnej!Za nějaký děj? To snad ne :-) Za herecké výkony? Každej nějak začínal, ale timhle si Drew Barrymore určitě nepomohla, sympaťák Tom Skerritt z Top Gunu u mě teda hodně klesnul a Saru Gilbertovou si pamatuju z Roseanne či Teorie velkýho třesku. Její talent je spíš komediálního charakteru, na nějaký řešení problémů dospívajících dívek se moc nehodí. Suma sumárum, nemám kde brát pozitiva :/ Je mi líto, ale tohle je odpad jako vyšitej ()

SeanLSD

Jeden z tých námesačných, pomalých a atmosférických filmov, ktoré akoby dokázali točiť iba v istom ospalom období na počiatku 90. rokov. Možno preto mi pripomínajú detstvo, so zvláštnym natiahnutím času a obmedzením priestoru, špecifické, krátke obdobie života, kedy sa zdá, že mladosť, so všetkými svojimi plus aj mínus je večná.. až do jediného okamihu, ktorý si človek nevyberie, od ktorého je nevinnosť stratená. ( Táto téma, ak je spracovaná s citom, ma vo filmoch vždy dostane, ich tempo a dejovosť nepovažujem za negatívum, rovnako ako ma neprekvapuje, že ich často točia ženy, pre ktoré to má predsa len väčšiu mytologickú hodnotu než pre väčšinu mužov.. (určite by som našiel mnohé paralely napr. s JENNIFER´S BODY ) Práve to mi symbolizujú dievčatá v POISON IVY, dvojnásobne potom Drew Barrymore, ktorá práve tu svojou sviežosťou a adolescentným čarom zvečnila na filmovom páse svoj príspevok do hollywoodskej mytológie lolít, presne na polceste medzi kúzelným dievčatkom z E.T. a dynamickým comebackom dospelej ženy v CHARLIE´S ANGELS. ()

Bobik9

Obrovské zklamání pro mě. Děj nestál za nic, hlavní hrdina byla nadmíru ošklivá a nesympatická, tudíž mě konec naštval ještě víc. Marně jsem hledal Lea DiCapria, ale to na mé hodnocení nemá žádný vliv. Jediným plusem tohoto filmu je podle předpokladů Drew Barrymore. Přesmýšlím jestli po takto zpackané a trapné jedničce má vůbec cenu, abych si pustil druhý, třetí popřípadě čtvrtý díl. Jestli budou z poloviny tak dobré jako tento, tak se bojím, že bych si to nikdy neodpustil. ()

HonzaSim

Tak ani nevím, který žánr to měl být, protože se film snažil minimálně o tři najednou. Erotický thriller? Jistou atmosféru to mělo, děj byl dost jednoduchý a zápletka předvídatelná. Za shlédnutí stojí jen kvůli Drew Barrymore a její roli. Soundtrack se povedl a pár erotických scén mělo náboj. Celkově jde ale o velice podprůměrný film. Jelikož mi to stačilo sledovat jen jedním okem, abych byl v obraze, můžu udělit hodnocení maximálně na dvě hvězdičky. 35% ()

• Natáčení probíhalo v americkém státě Kalifornia v katolické škole Alverno High v Sierra Madre a v různých částech Los Angeles. (Terva)
  • Film měl pracovní zázev Ivy a scénář se před natáčením jmenoval "Fast Lane" (Terva)
  • Drew Barrymore měla v choulostivých scénách dublérku. To později komentovala s tím, že by zaskakující dívku nechtěla urazit, ale její poprsí je hezčí. (Fenk)