Lily najde skříňku s deníkem a přečte si ho. Potom se rozhodne, že změní svůj život a promění se v divokou ženu. Začne chodit se spolužákem a se svým profesorem najednou a problémy začínají... (oficiálny text distribútora)

kingik

Citlivá Lily odchází studovat uměleckou školu do Los Angeles. Zpočátku dbá své dobré výchovy, kterou jí rodiče vštípili na rodném středozápadě, čímž udiví i spolubydlící. Potom však objeví erotické fotografie a deník bývalé obyvatelky pokoje, dívky Ivy, která měla nebezpečnou schopnost omotat si kolem prstu každého muže. Deník na ni zapůsobí natolik, že se Lily pod jeho vlivem začne měnit. Začne si to sexuálně rozdávat se svým spolužákem a také se svým profesorem a je zaděláno na provokativní edrotický thriller, mohlo by se říct, ale není tomu tak. Tím nejvýraznějším na tomhle filmu jsou odhalené půvaby Alyssa Milano. Film jinak zaniká svým velmi nevýrazným zpracováním a sází na nahou kůži hlavní představitelky. Mé hodnocení: 40% ()

Frajer42

Ze série břečťanů mi tenhle díl přišel jako vůbec nejvíc nejlepší. Kdovíjaká poklona to však není. Byl zde jakýsi zasekaný jednoduchý děj, který neměl snahu jít kupředu. Naštěstí byl film naplněný sympatickými herci, na které se dalo dívat, i když se vlastně nic nedělo. S přihlédnutím na vysoce sexy Alyssa Milano musím prostě alespoň * dát. ()

numi

Vlasy mi hrůzou nevypadávaly, takže to máme jednu hvězdičku. A ani jsem zoufale nebušil hlavou o klavír, což krom sousedů ocením i já, a to druhou hvězdičkou. A tím skončím. Teď se vrhnu do kritiky... ;o) Tento film je naprosto a zcela bez náboje. S takovým scénářem by zázraky neudělal žádný režisér a ani žádní "velcí" herci. Alyssa Milano je krásná mladá dáma, která umí být zatraceně sexy, takže její filmová proměna v sexy ženu je tak trochu špatně uvěřitelná, a to i přesto, že se ji filmaři, dle telenoveláckých předpisů, pokusili navléct do extra asexuálních šatů, dali jí prošoupané boty a zahalili ji do kloboučku (mimochodem - byla v něm docela sexy, že?). Chyběl falešný předkus - to ví přece každý... ;o) Takže zpátky k tomu scénáři. Námět je dobrý, teda ne ten s deníkem - to je blbost, ale ten učitel, co nesmí malovat a tak, ale jak s ním bylo naloženo je opravdu zoufalé. Prostě a jednoduše si přečtěte ty dvě věty od distributora ("Lily najde skříňku s deníkem a přečte si ho. Potom se rozhodne, že změní svůj život a promění se v divokou ženu. Začne chodit se spolužákem a se svým profesorem najednou a problémy začínají..."), odmyslete si ten výmysl, že Lily s tím profesorem chodí - on se jí snaží sbalit a ona je zmatená, ale nic spolu nemají, a pak si pusťe posledních deset minut filmu. A to je vše. Pobavíte se asi stejně jako já, až na to, že já viděl Alyssu Milano nahou... Ha!;) Dvě hvězdy a ani o chlup víc. [duben 2006] ()

k212

Jako eroťák pro teenagery, wow :-) proč ne. Všichni jsou krásní, hodní nebo zlí, slizký učitel (který mě byl skutečně nejsympatičtější) se sápe po své nové inspiraci se vším všudy a je mu zcela jedno, že ten nový objekt stejnou měrou využívá jeho a ještě stíhá rozložit rodinku, ve své stupidní frustraci z toho, že je obyčejná(ý) hm hm. No natočit to třeba Adrian Lyne, asi by to byla hustá kaše. Stejně jako kdyby se scénáře chopil někdo méně zasažený otřepanými klišé, nebylo by břečkovitého a naprosto zbytečného konce. Okatý děj a pointy, který si film vypůjčil od lepších bratránků, ho ještě nedělá dobrým. I když musím tu jednu hvězdičku dát za mé neustálé očekávání něčeho hutnějšího a kompaktnějšího, protože mě namlsaly podivně dětské obrazy a smyslný tvůrčí proces, což je vlastně asi jediné plus na tomhle nočním béčku. ()

kaylin

Problém je, že se tvůrcům snímku „Jedovatý břečťan 2: Lily“ nepodařilo držet ani základního schématu prvního dílu, a tak byl natočen snímek skutečně naprosto jiný, který nemá nic společného ani s původní postavou. Lily je v tomhle případě jen holka, s kterou hází osud, ale není ona sama, kdo je nutně příčinou událostí, což Drew Barrymore v prvním snímku jednoznačně byla. Prostě jen slabě erotický film bez atmosféry, napětí a bez zajímavého příběhu. ()

• Film je známý jako jeden z prvních, ve kterém Alysa Milano prolomila hranici mezi dětskou a dospělou herečkou. Posléze sa stala sexuálním symbolem. (Terva)