Byla to televize, která ho vynesla na vrchol popularity, ale jeho největší role se odehrávaly mimo zákulisí studií a přenosových vozů. Příběh legendárního amerického showmana, který žil dvěma životy. Přes den pracoval jako televizní scénárista a producent, v noci jako úkladný vrah ve službách CIA. (oficiálny text distribútora)

Rosana

Překvapilo mě to myšlenkou, promyšleným dějem, černým humorem i překvapivým koncem. Julia jako záporák bylo překvapivé, ale potěšilo mě to! ()

verbst

Tak a mám kompletního Cooneyho shlédnutého. Teda jako režíséra. A musím vám říct, ze tří filmů, jsem neviděl ani jeden špatnej. Ten člověk nejen, že umí perfektně hrát ale umí i točit. Ale teď k filmu: Sam Rockwell tu kouzlil! Hned od začátku jsem mu fandil, a on blbec začne pracovat pro CIA... Ale to byl teprve začátek! Drew jsem vůbec nečekal,a střihla si asi nejlepší roli své kariéry. Clooneyho agent byl k sežrání. ()

Asgy

Sam Rockwell bez chyby, ale jako celek to bylo na můj vkus trochu moc natažené a občas i nudné. Celkově je tento film pojat dost netradičně, protože i ty "zabijácké" pasáže ve mně budily úsměv. ()

JJ.Gibson

Tak toto mě bohužel moc neoslovuje. Mám pocit, že George Clooney se nemohl rozhodnou jestli to bude o zabijákovi, co občas vystoupí v televizi a je to jeho krytí, nebo jestli to je o televizním režisérovi, který má vedlejšák jako nájemný vrah. Tato nerozhodnost mi vážně vadila a abych byl upřímný, tak mi to přišlo hrozně nudný. Když jsem chtěl film poprvé vypnout, tak se na scéně objevila Drew Barrymore, řikám si fajn, konečně nějaký vzrůšo, ale to se nakonec nekonalo. Podruhé jsem chtěl film vypnout, objevil se George Clooney, řikám ok, tak to snad oživí, jenže skutek utek a nezměnilo se lautr nic. Jsem zklamaný... ()

numi

Výborně napsaný a hlavně výborně zahraný film. Obzvláště Sam Rockwell je dokonalý - připomínal mi Boba Dylana (a nejen vzhledem). Celkově film pádí o stošest k bravurnímu finále, které je nečekané i pokud jste ho čekali jako já a více méně na filmu nenajdete žádnou chybičku. Ale proč vlastně stojí za to jej shlédnout? Neviděli jste jej? No a? Proč taky? Nevím, co bych filmu vytknul, ale taky nevím, proč jej doporučit. Chybí mu nadčasovost, myšlenka a špetka jiskry... Přesto mě dostala poslední Barrisova úvaha nad novou soutěží. Geniální nápad při jehož vyřčení mi běhal mráz po zádech. [únor 2006] ()

zipper111

Clooney do toho vlétnul s velkým režisérským zápalem, to bylo vidět skoro v každém políčku. Gradovat napětí zrovna v tomto dílku nelze, ale film plyne svižně a některé scény jsou fakt super, celkově je to taková pohodička na večer, ale po druhé to vidět asi nepotřebuji. 4* ()

kaylin

Nemůžu si pomoct, ale mě tenhle film prostě nebavil. Kromě toho, že tu jsou známí herci a tvůrci se snaží hrát na notu humorně temnou, tak já jsem se prostě nebavil a nebyl jsem zaujat stylem, kterým je film vyprávěn. Clooney není špatný režisér a udrží náladu filmu až do konce, ale postavy mi tu přijdou hodně slabé. ()

RAiken

Milujte svého zabijáka má všechny předpokady být úspěšným filmovým produktem, "obsahuje" skvělého herce, ještě skvělejšího režiséra-herce, spoustu skvělých hvězd a filmově velice vděčný námět. Dokonce má i jakoustakous režisérskou invenci a my se můžeme jenom těšit, co si na nás George Clooney příště zase vymyslí. Jeho hrátky s jednotivými dekádami studené války a změny obrazu a celkového pojetí filmu, když se ocitneme kdekoliv mimo Ameriku, přesně vystihují danou zemi, i když trochu přehnaně a účelově... Ale přeci jenom to ještě není ono, nepodaří se vám vcítit do role zajímavé historické postavy Chucka Barrise a už vůbec nepochopíte myšlenkové pochody jeho dangerous mind. Více než o jiném filmu zde platí, že žádný film není pro každého. ()

Remedy

Nápadité, stylové, svěží a příjemně kaufmanovské. George Clooney je jak plnohodnotným hercem, tak režisérem. A Sam Rockwell v hlavní roli nemá chybu. Přesto mi v Confessions of a Dangerous Mind něco scházelo, něco mi přišlo nedotažené, abych mohl dát max. hodnocení. Jsou to tak 4,5*. ()

slunicko2

Film asi není pro každého. 1) Snímek má spoustu nápadů, pěkný střih. Zaujmou camea herců. A přesto mě někde v půlce této bizarní směsky žertů, ironie, mystifikace a skutečnosti začalo být fuk, jestli se dokoukám nebo ne._____ 2) Autobiografickou knihu Confessions of a Dangerous Mind napsal Barris v roce 1984. Krátce poté v rozhovoru pro NBC´Today show uvedl: No, I was never a CIA hit man. I never did those things. I once applied for the CIA, and while I was going through the process I got a job and went on television. But I had always wondered what would have happened if I had done both._____ 3) Pro 41letého George Clooneyho se jeho celovečerní debut stal vstupenkou ne do světa filmu, tam už jako hollywoodská hvězda dávno byl, ale do světa úspěšných režisérů._____ 4) Scenárista Charlie Kaufmann se nakonec od výsledné podoby scénáře distancoval kvůli rozsáhlým změnám, které režisér provedl. Sám film vznikal dlouho a složitě._____ 5) 34letý přitažlivý Sam Rockwell (producent Chuck Barris) s pěknou postavou a podmanivým úsměvem si mě získal. ()

PogoJoe

Docela zklamání. Zajímavý nápad, ale "neživé" zpracování. Bez patřičné šťávy a sem tam příliš protahované. Nudil jsem se. Nejvíc se mi asi líbil Rutger Hauer, Sam Rockwell byl krajně protivný a nesympatický, pokud to byl záměr, povedlo se.... ()

Aiax

Rozhodně zajímavý film, skvělý Rockwell, ještě lepší hlášky, ale celkově film moc nedrží pohromadě a občas i dost nudí. ()

Toshiro

Námět i zpracování na první pohled vypadá netuctově a zajímavě. Opak je bohužel pravdou, navzdory spoustě skvělých herců, scénáři i režii jsem se neskutečně nudil… ()

salalala

Nadějný a povedený Clooneyho režijní debut, v němž dokázal, že nejvíc mu jdou právě dobovky. Atmosféra je naprosto skvostná a situování do televizního prostředí nápadité a takřka autentické. Je pravda, že děj je hodně překotný a není vyprávěn chronologicky, což diváka někdy mate, protože přechody mezi různými obdobími nejsou úplně zřetelné. To ale Clooney kompenzuje výbornou kamerou, hodně zajímavou zápletkou a nenápadným černým humorem, kterého ale mohlo být i více. Dobrou ruku prokázal i v obsazení, protože Sam Rockwell je naprosto fenomenální a celý film utáhne sám, nicméně mu výborně přihrávají sám režisér, velmi dobrá Julie Roberts a Drew Barrymore, za zmínku pak stojí i spousta zábavných cameo rolí (Rutger Hauer, Brad Pitt, Matt Damon). Na Charlieho Kaufmana jde tedy o dost přímočarý příběh, který nemá moc zákrut a nemá ambice si s divákem nějak pohrávat, je ale odvyprávěn vesměs dobře a v rámci možností pochopitelně a funguje i ve druhém plánu, který je o tom, co všechno je ne až tak talentovaný člověk ochoten udělat pro trochu uznání, jen by možná mohl být o chloupek výraznější a zábavnější. Nejvíc mu ale škodí oscilování mezi dramatem a komedií, aniž by se Clooney pro jedno z toho rozhodl a ve výsledku tak není ani jedním, což je škoda. Po skoro dvaceti letech už Confessions of a Dangerous Mind nikoho zásadně neohromí a asi více odpovídá své době, což ale nic nemění na tom, že jde o příjemný počin, který ale moje předchozí čtyřhvězdičkové hodnocení neobhájí a bude o hvězdičku ochuzen. 60 % ()

Anglie

Clooney při svém režijním debutu jednoznačně zabodoval. Barrisův životní příběh je opravdu zajímavý a roztomilá přítelkyně Penny v podání Drew Barrymore tam opravdu sedla. Zato jsem moc nemusel agentku Julie Roberts. Výborné sekce z Berlína a též soutěž TŘI JSOU DAV nemá chybu. ()

dee-key

Na pět to není, ale i tak je to skvělá záležitost. Akorát nechápu jak je možný, že jsem to už měl ohodnocený, když jsem to nikdy předtím neviděl. ()

Martin741

Tvrdim, ze Dzordz Kluny je sice mozno dobry herec, ale mizerny a spatny reziser. Tuna ide len o klasicky frylerovy vyplach, a zo znamejsich hercov tu je akurat sympatak Matt Damon, sexica Julia Roberts a Drew Barrymore. Sama DobruSkalu som ani poriadne nevidel. 40 % ()

Anglický pacient se dočká televizní adaptace

Anglický pacient se dočká televizní adaptace

19.08.2021

Román Anglický pacient spisovatele Michaela Ondaatjeho se dočká nové, tentokrát televizní adaptace. Tu chystá stanice BBC, která zaúkolovala scenáristku Emily Ballou (Taboo, The Turning), aby seriál… (viac)