Automechanik Frank Leone (Sylvester Stallone) si odpykáva trest za ublíženie na zdraví, ktorého sa dopustil pri obrane kamaráta pred partiou násilníkov. Do vypršania trestu mu zostáva už len šesť mesiacov. Jedného dňa ho však z relatívne voľnej väzby v norwoodskom väzení prevezú do väznice Getaway. Tam ho na príkaz sadistického riaditeľa Wardena Drumgoolea (Donald Sutherland), ktorý s ním má nevybavené účty, týrajú tak dozorcovia, ako aj väzni. Frank všetko príkorie statočne znáša do chvíle, keď sa v ohrození ocitne aj jeho priateľka Melissa (Darlanne Fluegel). A to je moment, v ktorom sa Frank rozhodne z väzenia ujsť. Netuší, že presne to chcel riaditeľ dosiahnuť a nastražil na Franka pascu... (oficiálny text distribútora)

zdenny

Božský Sly a jeho perfektní vystoupení v klasickém střetu dobra a zla ve vězeňském prostředí. Ředitel věznice nesnášel jednoho vězně a proto se rozhodl na poslední půlrok udělat ze života peklo. Vězeň se dlouho nenechal zviklat, až do chvíle, kdy byl zabit jeho kamarád a především, když mu bylo dáno na vědomí, že jeho přítelkyně bude znásilněna právě propuštěným vězněm… Film o lidské cti, přátelství, nenávisti a zradě. ()

lykan9

Kriminál je jeden z filmů, ve kterém Sly předvádí, že je dobrým hercem. Ale i když tu předvádí výborný výkon, tak je přesto zastíněn. I když Donald Sutherland nemá zase tak moc prostoru, tak v každém záběru předvádí, že je pan Herec. Film jako celek drží skvěle: sympatické a zajímavé postavy, zajímavý závěr a perfektní prostředí. Nemám, co bych vytknul. ()

Autogram

Stallonemu robia v kriminále zle alebo extrémne zle a ja neviem, čo by ma na tom malo zaujať. Prednesie sa pri tom aj pár hlbokých väzenských myšlienok, no nič mimoriadne. Až v poslednej polhodine to má spád a dopadne to... no ako ináč. ()

Jaro.Krafcik

Úplne sa mi to podobalo ako na väzenie z videohry mafia 2. Prísny režim a parádna atmosféra v base. O tomto je kriminál. Rugby v bahne boli parádne. Aj útek z väzenia. A jazdenie s mustangom. Určite Stalloneho najlepší film. Hneď po rockymu a rambovi. 5* ()

Nepi

Sylvester Stallone a Donald Sutherland nám předvádí vynikající výkony v tomhle drsném filmu.Stallone musí přežít v jedné z nejhorších věznic a získat si postupně respekt a dokázat pravdu.Sutherland jako drsný ředitel věznice se snaží Stalloneho dostat. ()

manonfire

Toto je čistá esence Stalloneho. Týraný slušný člověk, který narozdíl od Arnieho a dalších nekosí protivníky se sadistickou radostí, ale jen bojuje o život. A že mu zde nakládají náležitě. Co se týče dějové linie, tak film má jedinou chybu v přehnaném konci s elektrickým křeslem. To ale nemění nic na tom, že Kriminál je spolu s Rockym a Zemí policajtů dle mého nejstallonovštějším počinem v nejlepším slova smyslu. No a co říct Radyovi? Asi nic, jen mu jí prostě rovnou napálit. 90% ()

jenik71

Jeden z těch inteligentnějších filmů se Stallonem. Jeho zbraní tentokrát není nějaká střelná zbraň s neomezeným počtem nábojů, ale prachobyčejná touha po svobodě. Na to, že se do kriminálu dostal pouze za bránění kamaráda, zažívá za vysokými zdmi docela krušné chvilky. Aby ne, když je mu největším nepřítelem samotný velitel věznice v podání Donalda Sutherlanda. Kriminál považuji za poměrně zdařilé drama. ()

ranp

Tenhle film jsem dlouho vůbec neznal, a to i přesto, že jsem milovníkem Stallona. Snímek by si zasloužil větší pozornost, celé je to velice dobré. Donald Sutherland je zde velmi přesvědčivý. ()

Maynard.

Ty pi.o, heh kriminál, bratr nám za katr zmizel.... Ty pi.o, heh kriminál, měl ženy děti a svůj Svět. Ty pi.o, heh kriminál, úřední ksindl to rozjel. Ty pi.o, heh kriminál, systém ho nechtěl nechat bejt. (Dovolil sem si použít citaci od Krucipusk, která sice vůbec nevystihuje o čem tenhle film je, ale za to se mi líbí mnohem víc než tenhle kousek...). Vězeňských filmů je obrovská spousta, bohužel jich je obrovská spousta kvalitnějších než právě tento. Tenhle mi přišel hrozně málo reálnej, prostě mi to celý nesedělo, že by si jeden šéfík věznice mohl dělat uplně cokoli, co se mu jen zachtělo a totálně ničit život svým vězňům. Na druhou stranu klobouk dolů před výkonem Donalda Sutherlanda, který svoji roli mstícího ředitele sehrál na jedničku. Sly předvedl takovej ten svůj klasickej výkon, jeho beru jako speciální kapitolu v hereckým umění :o)). Co se týče příběhu tak mi tam většinou něco nesdělo nebo mi to přišlo zbytečně ujetý (soukromá autodílná v útrobách vězení?) A nebo systém šachet podobných jako v Alcatrazu? Nevím, nevím... Na druhou stranu to docela uteklo a dobře dopadlo (což se vůbec nečekalo :o) ). Takže sem rád, že si můžu škrtnout další kousek se Sly a to je asi tak všecko. A běěědaaa!!!! ()

Sdoom

Kriminál nelze nemít rád. Je to sice film jednoduchý, schematický a občas klišovitý, jenže vynahrazuje to slušná dávka emocí a napětí, sympatické postavy v čele se Slyem v top formě a velmi věrohodně ztvárněné kulisy (bodejť by ne, když se to točilo v reálném vězení v New Jersey). Hudba Billa Contiho je mimochodem také výborná. Bavil jsem se výtečně, fandil jsem Slyovi jako málokdy jindy a děj mě občas dokázal docela příjemně překvapit svým vývojem. Závěr je sice trošku přestřelený, nicméně ne natolik, aby to pokazilo celkový dojem ze snímku, který je hezky čtyřhvězdičkový. (Blu-ray, orig.) ()

coscarelli

Sylvester chce dokazat ,ze vie hrat a ja mu to neberiem, verim mu. Opat zhliadnute bez zmurku, zdimacka je funkcna (par x) , udery tvrde (emocne tiez) a karty su skvele zamiesane. Neni to typicky typický film, obsahuje všetky ingrediencie, co taky rodinny film z vazenskej skatulky obsahovat ma. A neobsahuje ziadne ecka. Hlavny hudobny motiv si klepkam do kresla stale, kde sa povie KRIMINAL. ()

Han22

Jeden z mých nejoblíbenějších vězeňských filmů, podle klasické šablony, který příjemně ubíhá a pohybuje se někde mezi akcí a dramatem. ()

jondoe

Po dlhsom case som si zasa raz zaspominal na stare dobre osemdesiate casy a pustil si staru klasiku z oblubenym Sylvestom Stallonem. Neviem co som trochu nenechal uniest nostalgiou, ale musim povedat, ze sa mi Kriminal pacil este viac ako pred rokmi. Pribeh je sice sablonovity, predvidatelny a plny klise, ale v tomto pripade mi to vobec nevadilo. Stallone stvarnil postavu chlapika, ktory si chce v pokoji odsediet svoj trest a do nicoho sa nezapliest tak fantasticky, ze si neviem v tejto ulohe predstavit niekoho ineho. Vyborne mu sekundoval Tom Sizemore a tak isto aj vzdy dobry Donald Sutherland hrajuci slizkeho a pomstychtiveho riaditela vaznice. Velmi dobry stary film na, ktory sa da pozriet aj teraz uz len kolu Stallonemu, ktory aj v tomto filme dokazal, ze vobec nie taky zly herec ako sa o nom hovori. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore