Automechanik Frank Leone (Sylvester Stallone) si odpykáva trest za ublíženie na zdraví, ktorého sa dopustil pri obrane kamaráta pred partiou násilníkov. Do vypršania trestu mu zostáva už len šesť mesiacov. Jedného dňa ho však z relatívne voľnej väzby v norwoodskom väzení prevezú do väznice Getaway. Tam ho na príkaz sadistického riaditeľa Wardena Drumgoolea (Donald Sutherland), ktorý s ním má nevybavené účty, týrajú tak dozorcovia, ako aj väzni. Frank všetko príkorie statočne znáša do chvíle, keď sa v ohrození ocitne aj jeho priateľka Melissa (Darlanne Fluegel). A to je moment, v ktorom sa Frank rozhodne z väzenia ujsť. Netuší, že presne to chcel riaditeľ dosiahnuť a nastražil na Franka pascu... (oficiálny text distribútora)

KubaST

Filmy z vězeňského prostředí nijak moc nemusím, ale tenhle má výjimku. Z mého pohledu tomu pomáhá dobrý scénář a přesvědčivý Donald Sutherland v roli ředitele věznice, šel z něj vskutku respekt. ()

metalmaus odpad!

Neuvěřitelná slátanina, která by se možná mohla líbit snad jen při promítání ve společenské místnosti tomu, komu nepřišla návštěva a nedostal ani žádný dopis. Na scénáři pracovali 3 lidi a je to furt málo. Herecké výkony pitoreskně křečovité a děj prostinký. ()

len.tilka

"MĚ NEZLOMÍŠ.." Pro ty, co milují thrillery z vězeňského prostředí okořeněné případně ještě pokusy či přímo zdárnými útěky na svobodu je tohle další vzácný kousek do sbírky. Úžasný emoce, napětí a drásot. Jen nechápu tu věčnou debilitu tohodle tématu zobrazovat vždycky alespoň kapku vězňů jako jakési hrdiny, aby u diváka vlastně projevili lítost nebo i soucit. Lidi, jsou to zločinci zavřený z nějakýho důvodu, i když je to jen ve filmu. ()

machopoltar

ja neviem, ale celkovo mi stallone pripadal v tomto filme ze to normalne vyporne zahral a podal,,,uplne som mu to uveril,,,,neak som sa v poslednom case dostal k jeho tvorbe a vobec nelutujem,,,,,,,,vo svojej dobe boli jeho diela tercom kritiky, ale s odstupom casu v porovnani co sa dnes toci povazujem jeho tvorbu za standartnu klasiku,,,,,,a film kriminal za tu lepsiu, riadne ma chytala nostalgia,,,,dobre sylvester snaha sa cení,,,,,, ()

Salsecnew

Opravdu dramatický, drsný a dojmy zanechající snímek!!!!! Ředitel věznice je charismatický záporák, v mém oblíbeném dabingu jej dabuje Jan Pohan, tento dabing na internetu hledejte. Dabin Vladimíra Brabce a spol je pozdější, a tudíž méně přesvědčivý.... Soporučuji, abyste shlédli též Poslední pevnost a Vykoupení z věznice Shawshank. ()

andy60

Filmy z vězeňského prostředí můžu a tenhle mě překvapil víc než příjemně. Veškeré ingredience (drsná brutalita, přátelství, touha po svobodě, láska, zrada, šikana...), jsou namíchané v optimálním poměru, který z celku tvoří velmi chutný pokrm. ()

hdraf

80% - skvělé drama šikanujícího Stalloneho. Člověk by věřil, že tam ani jiní herci nejsou, ale jen vězni a dozorci. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore