Od momentu, keď sa Johnovi Connorovi (Nick Stahl) podarilo odvrátiť súdny deň a zachrániť ľudstvo pred zničením, uplynulo 10 rokov. V súčasnosti dvadsaťdva ročný Connor žije inak, ako väčšina ľudí - bez domova, bez kreditných kariet, bez mobilného telefónu a bez práce. Bez akýchkoľvek záznamov o svojej existencii. Žije spôsobom, ktorý znemožňuje, aby ho vystopoval Skynet. Z tieňa budúcnosti však jedného dňa vystúpi T-X (Kristanna Loken), doposiaľ najvyspelejší vražedný stroj Skynetu, ktorý vyslali z budúcnosti, aby dokončil prácu svojho predchodcu T-1000. Vo svojej ľudskej - ženskej podobe je T-X rovnako krásna, ako aj v skutočnosti neľútostná. Je mnohonásobne silnejšia, nebezpečnejšia a deštruktívnejšia, než ktorýkoľvek Terminátor, ktorý tu bol pred ňou. Teraz však nie je jediným cieľom Skynetu John Connor. Nič netušiaca veterinárka Kate Brewsterová (Claire Danes) sa skoro stane svedkom toho, ako jej dávna minulosť a nádejná súčasnoť vyústi do nepredstaviteľnej budúcnosti. Pokiaľ ovšem dokáže uniknúť vražednej T-X. Keď si Connor a Kate uvedomia, že do príchodu súdneho dňa zostávajú iba tri hodiny, ich jedinou nádejou na prežitie sa stáva replika Terminátora (Arnold Schwarzenegger) - tajomného a teraz už zastaralého robota, ktorý sa Connora v minulosti pokúšal zabiť. Spoločnými silami musia zvíťaziť nad technologicky vyspelejšou T-X a odvrátiť tak hrozbu súdneho dňa... alebo odsúdiť celé ľudstvo na zánik. (oficiálny text distribútora)

mirror

Tie vtipky (niektore fakt dobre, smial som sa na cele kino) znicili celu atmosferu serie, bolo to prilis vtipne a tak som sa smial aj na tych kecoch o zachrane ludstva a boji proti strojom co sa mi pri prvych dvoch Terminatoroch nestalo. A bolo to akesi kratke, len taka epizodka. ()

HawkeyP

"Konec světa" a "6. den" mě tak zklamali, že jsem na Arnoldův další film "Protiůder" už radši nešel. Když jsem se dozvěděl, že natočí dalšího Terminátora, tak jsem se spíše bál, že si tím definitivně pohřbí kariéru. O to příjemnější byl dojem z T3. Jedná se o naprosto jasně nejlepší akční film roku 2003. Někdo může namítnout, že třeba v takových "Mizerech 2" je víc akce, která má navíc větší grády. Ovšem T3 má lépe vystavěný příběh. Byla skutečně radost sledovat akční film, který měl inteligentní scénář, na němž je vidět, že nebyl vymyšlen jen kvůli akčním scénám, jako je tomu třeba právě u dvojky Mizerů. Tvůrci tu navíc několikrát dosti zariskovali, když Arnolda několikrát záměrně zesměšnili. Mohl z toho být velký průšvih, neboť se mohlo stát, že by Terminátora už nikdo nebral vážně. Risk se naštěstí plně vyplatil. Těch několik vtipných scén z první poloviny filmu (kvůli kterým je dle mého názoru celý film neprávem někdy označován jako "akční komedie"), je skutečně vydařených. Dodávají filmu potřebný nadhled a uvolňují atmosféru od zbytečného napětí dané očekáváním, zda bude pokračování Terminátora (zvláště po tom, co T2 nasadil laťku kvality DOST vysoko) povedené, či ne. ()

kutcha

Na tento film jsem se těšil asi jako na žádný jiný předtím. A dalo by se říct že jsem celkově asi spokojený. Čekal jsem od toho maximální propadák, ale to se nakonec nestalo. Je to komediální akční film se skvělým Švarcebagrem, který se vrátil ve formě, jakou od něho nepamatuji od dob minulých Terminátorů. K předešlým dílům to má ale opravdu daleko, když jsem se koukal na dvojku, tak temná atmosféra na mě koukala ze všech koutů, u trojky jsem se spíš smál. Škoda, že ve čtyřce nebude Arnie. Už to nebude ono. ()

bakeero

Tak jsem si to zopáknul a 3* sice upravovat nebudu, ale jsou to hodně slabý 3*. V porovnání s T3 mi T4 přijde daleko bližší k prvním dvěma dílům. Terminator by zkrátka neměl bejt parodií sama sebe tak, jak je to několikrát tady. ()

LordMysti

Na třetí díl jsem se těšil a jen těžko jsem si dovedl představit jak to bude pokračovat. Do filmu jsem nevkládal příliš nadějí, ale příjemně mě překvapil. Oceňuji návrat ke kořenům, tedy ke klasické akci bez přeplácaných vizuálních efektů a to filmu myslím hodně pomohlo. Také Kristianna Loken mi do role hlavního záporáka sedla, takže 4* je spravedlivé hodnocení. ()

fandalehy

Třetí pokračování už jasně nedosahuje kvality prvního a druhého dílu. Ale jako americký akční film to je určitě nadprůměr. Navíc se ve trojce najdete mnoho souvislostí a spojitostí, na kterých je vlastně celý film vystavěn. ()

samoto

Nejlepší akční film roku.Podle mě si to nejspíš zasloužil tím,že když se zrovna střílelo či bojovalo bez zbraní tak to stalo opravdu zato. ()

Rudyamon

Tři hvězdičky jsem dal pro ty docela povedené akční scény, které opravdu chvílema zvedají ze židle. Kdybych ale hodnotil podle smyslu třetího pokračování, dal bych - odpad. Prvním dílem Terminátora se rozehrála partie Sáry Connorové proti osudu v podobě Skyneta, který se chystal zabít jí, jejího ještě nenarozeného syna a zúčtovat s lidstvem. Druhým dílem se všechno skončilo a uzavřelo. Sára zvítězila a budoucnost ve které stroje válčí s lidma se stala jenom jednou z možných budoucností, která se odehrála v úplně jiné dimenzi času. Takže už žádné stroje neměli proč se vzbouřit, protože už žádný supermozek, který by jim to přikázal, nebyl. Proč ta snaha násilím tvořit děj tam, kde už žádné pokračování nemá smysl? ()

Sosak

Rapidní úpadek v Terminátorské sérii. Tenhle díl se stal jenom plytkým akčňákem bez koření. Kristanna Loken vypadala v roli ženského Terminátora tak...divně? ()

Wencek

Po druhém shlédnutí jsem zjistil, že T3 neni zase až tak špatný film. Jde zde jen o zábavu a to v celkem dobrém hávu. Arni je zpět a ve velmi dobré formě, sice je to opět starší verze terminátora než ta zlá, ale Arni je prostě borec a novější, zabijáčtější verzi zase nakope prdel a to ještě s humorem sobě vlastním (kožená a kovová tvář prostě funguje dobře). Hlášky typu: Jdi se bodnout idiote -> To nemohu provést myslim že fungujou dobře a je to fajn oddych od všech těch hlubokomyslných filmů. A co se mě líbilo na filmu jsou opravdu povedné triky a naprosto skvělá honička po městě s jeřábem a hasičským autem. Pro mě je to fajn akční sci-fi oddech a proto lepší, opravdu lepší 3*. ()

SMJSmoK

Už to neni taková pecka jako předchozí dva díly(hlavně 2.), ale pořád je to výbornej akční film, kterej neztrácí ani v dějový části. ()

kubal18

Dokáže tohle vaše robotka? Je veselá, je hravá a přišla nás všechny zničit. Prostě chutná porce zábavy ve stylu let osmdesátých, jenž ale v ústech skalních fandů jedničky a dvojky zanechá mírně nahořklou pachuť. ()

dessa

Příjemnej film, taková akční komedie, hlášky odkazující na předchozí dva díly (She'll be back!), důstojný pokračovatel akční klasiky. ()

Psycho.R

Dost jsem se obával, aby se T3stal důstojným pokračovatelem hlavně T2, protože ten byl epochální. Obava se nevyplnila, a film jsem viděl snad třicetkrát, což go řadí na můj osobní žebříček oblíbenosti. ()

pistik

Nech si hovorí kto chce, Terminátor 3 nie je výrazne horší ako klasika T2 a patrí medzi špičku akčného žánru. Dlhé roky po ňom sa vo filme neobjavila lepšia akčná auto scéna ako tá so žeriavom a zaveseným Arniem. (podľa mojho názoru až minulý rok s Dark Knight a otočením kamióna). Arnold má takú charizmu, že by absolútne stačilo keby ako Terminátor hral dve a pol hodiny na bendžo a odriekaval Zdravás po španielsky a stačilo by to na takých slabších 5*. (úplne mi stačil dôkaz pri jednom odovzdávaním Zlatých Glóbusov, kedy na konci dokrivkal Arnold o barlách odovzdať cenu za najlepší film, v sále to zašumelo obdivom a úroveň programu razom stúpla o 50%). ()

Scenáristé v akci

Scenáristé v akci

22.11.2008

Vrána k vráně sedá a američtí scenáristé s oblibou pracují ve dvojicích. Rossio a Elliot (Piráti z Karibiku) či Orci a Kurtzman (nepřehlédli jste našlapaný trailer na nový Star Trek, že ne?) jsou už… (viac)

Další „parodie“ na 300

Další „parodie“ na 300

27.08.2008

He? Na DVD právě dorazil výplach Tohle je Sparta! (pokud se na něj chystáte, možná byste se nejdřív měli mrknout na hodnocení zdejších uživatelů), ale „sranda“ nekončí. Řítí se na nás další film,… (viac)

Bruce Willis má hezčího zástupce

Bruce Willis má hezčího zástupce

21.11.2007

Minimálně v sci-fi thrilleru The Surrogates, který začne v únoru natáčet Jonathan Mostow. Tomu scénář podle stejnojmenné komiksové předlohy napsali staří kámoši Michael Ferris a John Brancato, s… (viac)

Stallone básní a střílí teenagery

Stallone básní a střílí teenagery

20.11.2007

Ovšem ne v jednom filmu, i když by to bylo zajímavé (něco ve stylu dávných vikingských bardů, kteří museli umět setnout nepříteli hlavu a pak, ještě než tělo vychladlo, o tom zazpívat ve verších ;-))… (viac)