Od momentu, keď sa Johnovi Connorovi (Nick Stahl) podarilo odvrátiť súdny deň a zachrániť ľudstvo pred zničením, uplynulo 10 rokov. V súčasnosti dvadsaťdva ročný Connor žije inak, ako väčšina ľudí - bez domova, bez kreditných kariet, bez mobilného telefónu a bez práce. Bez akýchkoľvek záznamov o svojej existencii. Žije spôsobom, ktorý znemožňuje, aby ho vystopoval Skynet. Z tieňa budúcnosti však jedného dňa vystúpi T-X (Kristanna Loken), doposiaľ najvyspelejší vražedný stroj Skynetu, ktorý vyslali z budúcnosti, aby dokončil prácu svojho predchodcu T-1000. Vo svojej ľudskej - ženskej podobe je T-X rovnako krásna, ako aj v skutočnosti neľútostná. Je mnohonásobne silnejšia, nebezpečnejšia a deštruktívnejšia, než ktorýkoľvek Terminátor, ktorý tu bol pred ňou. Teraz však nie je jediným cieľom Skynetu John Connor. Nič netušiaca veterinárka Kate Brewsterová (Claire Danes) sa skoro stane svedkom toho, ako jej dávna minulosť a nádejná súčasnoť vyústi do nepredstaviteľnej budúcnosti. Pokiaľ ovšem dokáže uniknúť vražednej T-X. Keď si Connor a Kate uvedomia, že do príchodu súdneho dňa zostávajú iba tri hodiny, ich jedinou nádejou na prežitie sa stáva replika Terminátora (Arnold Schwarzenegger) - tajomného a teraz už zastaralého robota, ktorý sa Connora v minulosti pokúšal zabiť. Spoločnými silami musia zvíťaziť nad technologicky vyspelejšou T-X a odvrátiť tak hrozbu súdneho dňa... alebo odsúdiť celé ľudstvo na zánik. (oficiálny text distribútora)

Dinsberg

Na vážný film a lá T2 vtipů moc, na parodii zase málo. Jonathan Mostow nevěděl jaký film vlastně točí a na výsledku je to dost vidět. ()

Cortesz

Rozhodně výborné zakončení této slavné teď už teda trilogie. Čekal jsem strašnej škvár a strašně jsem se toho bál, že to bude dělat ostudu jako třeba například v případě Vetřelce 4, ale zde k tomu nedošlo. Samozřejmě na jedničku ani na dvojku to nemá, ale i tak je to skvost na poli sci-fi akčních snímků. Arnold zakončuje kariéru na poli herectví postavou terminatora, která z něho udělala hvězdu první velikosti. Nick Stahl, který byl v těžké pozici nahradit Furlonga v roli Johna Connora, ale myslím, že mu to šlo a teď když se řekne John Connor si spíše představím ho než Furlonga. Claire Danes byla taky dobrá a Kristanna Loken byla krásná terminator woman, a šel z ní i strach. Co se týče akčních scén tak šlo rozhodně o unikát, nic lepšího jsem snad ani neviděl nebo si nemůžu zrovna vzpomenout. A konec ? přesně takovej jakej sem si představoval. Byl jsem maximálně spokojen. Jedinou výtkou je ten humor, kterej mi tam neseděl ani trochu, ale byl dobrej. ()

HarveyDent

Hollywoodská akčňárna s dávkou pořádné sebeironie. Ti, kteří Terminátora brali vážně, určitě zuří. Ja se bavím s popcornem a colou. :-) 75% ()

Pai-Mei

Oproti dvojke samozrejme slabšie, robené skôr viac humorne, no parádne spravený koniec pridal jednu hviezdičku. Posledné minúty filmu zobrazujuce termonukleárny dážď s dokonale sa hodiacou depresívnou hudbou v pozadí na mňa urobili nezabudnuteľný dojem, porovnateľý s koncom planéty opíc. Kvôli tomuto vydarenému koncu si to pozriem znovu pri každej repríze. ...Judgement day. The day the human race was nearly destroyed by the weapons they built to protect themselves.I should have realised, our destiny was never to stop judgement day. It was merely to survive it... ()

Tales

Akce je to dobrá, některý scény jsou hodně kvalitní (jeřáb, bitka na hajzlech, nebo závěrečná celkem depresivní scénka), ale má to několik problémů. Hlavní problém je, že T3 nepřináší v podstatě nic novýho, je to vlastně variace T2. Dalo by se sice namítnout, že T2 je variace T1, což ovšem neni až tak docela pravda, protože je v nich obrovskej rozdíl - zatímco první díl působí spíš jako dost temnej horor a bezmoc hlavních pronásledovaných podpoří hlavně fakt, že ochránce je obyčejný smrtelník, což z Terminátora dělá v podstatě nezastavitelnej vraždící stroj, tak druhej díl těží hlavně z akce a inovuje zápletku v tom, že upgraduje protivníky stojící proti sobě. T3 taky staví hlavně na akci, ale v tomhle případě to nemůže stačit a vzniká tak v podstatě zbytečný díl. Režisér si je toho vědom a snaží se to zamaskovat vkládáním některých sebeparodických prvků a tím se snaží film odlehčit, což považuju za celkem špatný krok. Film pak rezignuje na vážnost a v podstatě se stává béčkovou zábavou celkem beze smyslu. Sám o sobě by ten film byl výbornej, ale tady nelze ignorovat fakt, že z něčeho vychází a snaží se to rozvíjet, což se mu ani moc nedaří. I přes to to neni zas tak špatný a v podstatě je to celkem dobrá zábava, ovšem dost pod úrovní prvních dvou částí. ()

Stejšn

Celkově by byl nápad jakž takž dobrý, kdyby to nesrážela řada pitomostí. Neprůstřelná rakev a pohřební auto, dvanáctikolový jeřáb, co jezdí po městě stopade, dálkové řízení policejních aut... mizérie. Taky ta terminátorka se mi zdála neskutečně trapná a samoúčelná. Do toho místy neskutečně mizerné, až televizní triky (třeba když Arnie vychází z márnice s rakví na rameni, nebo když umírá ta terminátorka na konci), patos (několik zmrtvýchvstání), trapárny (dva vrtulníky, co postupně minutu po sobě vletí na konci do hangáru) a hlavně pocit, že celkově už to tu bylo. Pár dobrých vtípků se tu najde, většinou se točí kolem Arnolda (výběr oblečení na začátku, obsazení hasičského auta), ale například pasáž v obytném vozidle je naprosto nestravitelná, takhle ukecaného robota si aspoň ve filmu o terminátorech mohli skutečně odpustit. ()

vlKousek

Po druhé projekci musím přidat hvězdičku, protože to opravdu nebylo špatné, navazovalo to pěkně, svižné tempo střídalo ještě zvižnější.....jízda v Championovi neměla chybu, terminátorka byla správně chladně přísná a Arnie byl v tom roce opravdu ještě frafer. Pár chybek a horších hereckých výkonů jsem schopen filmu odpustit a navíc, proti T4 je T3 fakt bomba. Takže tak..... ()

Marty20

První dva díly jsou kultovní a vážou se k nim moje první zážitky z kina, proto jsem se na trojku dlouho bál podívat. Ovšem zbytečně! Arnie ve své životní roli válí pořád stejně a i akční scény se povedly, takže jsem byl velmi, velmi příjemně překvapen! Pokud je ještě někdo, kdo to neviděl tak s chutí do toho, je to výborný akční film. "Zaplaťpánbu" ()

Cortyx

Ultimátní konec, který jsem čekal,ale zároveň nečekal . Prakticky každému bylo jasné že to dopadne špatně,ale až po shlednutí tohoto snímku jsem konečně věděl jakým způsobem to špatně dopadne . ()

morfeus.fs

Nemůžu si pomoct, prostě to musim odlišit. Sice to bude pro hodně lidí nepochopitelně divný, ale pro mě lepší než předchozí díly. Nikdy sem Terminátorovi moc nefandil, takže osobně mě to docela minulo, a prostě nemůžu dát třem filmum stejný hodnocení, když sem se u jednoho bavil víc. Je tady málo hvězd. Tady teda 4, u prvních 2 dílů o něco slabší 4. Tohle je kvalitní nářez s dobrym závěrem a s ne uplně blbou zápletkou. ()

HarlanWade

Vcelku dobrý a zábavný akční film. Ale pokračování slavného, klasického a legendárního a Terminátora? Je mi líto, ale to ne. To čumim. Vzpoura strojů mi totiž přijde spíš jako efektní a místy kupodivu i poměrně vtipná parodie na to, co v předchozích dvou dílech James Cameron tak poctivě budoval. A parodii, která vlastně ani parodíí být neměla nemůžu dát víc, než 3*... Většinu filmu to tak trochu kopíruje dvojku, jenže už to tu všechno bylo a tady je to ještě k tomu nudné a nedodělané... Jsem zkrátka zklamán. Ale alespoň ponaučení pro příště. Od comebacků po delší době nebudu už nikdy nic očekávat. Lepší být příjemně překvapen, než naprosto zklamán. ()

Vikinec

Kurnikovová v hlavní roli mi moc neseděla, ale jinak je film špičková akční podívaná. Ještě tak odstranit pár šmouh ve scénáři, jako je ovládání strojů na dálku (to budou v budoucnu i jiné fyzikální zákony?) a máme se na co těšit v příštím díle. ()

pekas

Váhám mezi čtyřmi a pěti. Veselejší části se mi líbily, Arnold vypadá dobře, Kristanna ještě líp. Nakonec jako akčňáku tomu není moc co vytknout, tak se přikláním k 5. ()

HEED

Dokonce i třetí pokračování mě zaujalo natolik abych dal plné a doufam že do třetice všeho dobrého konečné hodnocení. ()

Kubi21

Mostow není Cameron. Pořád jde o totéž, ale to od Terminátora chceme. Chybí trocha té myšlenky a citu (viz jaderný armageddon), ale je to plný akce a humoru. Příjemná variace už viděného, natočená pevnou rukou a naprosto profesionálně odvedená. Super souboj s prohazováním zdí. T3 neurazí, ani totálně neodrovná. ()

Tuniak DF

Prečo kurvia inak skvelé filmy? Oproti geniálnej dvojke je tuto všetko zlé... John Connor je tu skôr ako trtko, nie to drsné decko z 2-ky, Schwarzenegger chce byť až nadmieru vtipný, nahánačky sú len predĺžené a tým pokazené, bez nadhľadu a citu, dej je rozkúskovaný a nemotorný a T-X... tak ten (resp. tá) ma dostal(a). Pre mňa boli terminátori vždy roboti, bez citu bez emócii... ona sa tam škerila, pohybovala sa ako štetka, mstila sa... oproti Schwarzeneggerovi a skvelemu Robertovi Patrickovi je niečko ako nahrážka kofoly z pajzlu zriedená vodou oproti originálnej Kofole... Dej je už len akční, akční a akční na tretiu... 1* pre úplny záver, ktorý sa im vydaril (ale zas.. musím kvôli tomu absolvovať 100 minút desu a nudy?). ()

Peter-1307

Táto trojka je najslabším článkom trilógie. A taktiež najtemnejšou. No čo už, James Cameron chýba a tak nielen pre mňa, ale pre všetkých fanúšikov T800 čakalo trápenie ako stráviť nové poňatie Terminátora. Ja osobne mám z toho stále zmiešané pocity. Jediné, čo je pozitívne a jedinečné v trojke, je úloha T-X terminátorky. Ale ostatné je ako som napísal skutočne temné. Aj v mojom pohľade na túto časť. ()

Scenáristé v akci

Scenáristé v akci

22.11.2008

Vrána k vráně sedá a američtí scenáristé s oblibou pracují ve dvojicích. Rossio a Elliot (Piráti z Karibiku) či Orci a Kurtzman (nepřehlédli jste našlapaný trailer na nový Star Trek, že ne?) jsou už… (viac)

Další „parodie“ na 300

Další „parodie“ na 300

27.08.2008

He? Na DVD právě dorazil výplach Tohle je Sparta! (pokud se na něj chystáte, možná byste se nejdřív měli mrknout na hodnocení zdejších uživatelů), ale „sranda“ nekončí. Řítí se na nás další film,… (viac)

Bruce Willis má hezčího zástupce

Bruce Willis má hezčího zástupce

21.11.2007

Minimálně v sci-fi thrilleru The Surrogates, který začne v únoru natáčet Jonathan Mostow. Tomu scénář podle stejnojmenné komiksové předlohy napsali staří kámoši Michael Ferris a John Brancato, s… (viac)

Stallone básní a střílí teenagery

Stallone básní a střílí teenagery

20.11.2007

Ovšem ne v jednom filmu, i když by to bylo zajímavé (něco ve stylu dávných vikingských bardů, kteří museli umět setnout nepříteli hlavu a pak, ještě než tělo vychladlo, o tom zazpívat ve verších ;-))… (viac)