Navajo Joe

• Česko Navajo Joe (viac)

Prežil útok, ktorý sa skončil krvavým masakrom a teraz sa chce pomstiť mužom, ktorí pritom zabili jeho ženu. (oficiálny text distribútora)

PTuranyi

Tento western mal svojím príbehom a spracovaním nábeh na silný kultový film ako "Vtedy na západe" či "Poklad na Striebornom jazere". Má silný príbeh, výbornú hlavnú hudobnú tému a charizmatických hrdinov, ale nohy mu podráža produkčná nezrelosť. Sergio Corbucci už síce mal za sebou niekoľko westernov väčšinou béčkovej kvality nedokáže udržať scény na dobrej úrovni a hoci mu v emotívnych chvíľach kryje chrbát Ennio Morricone, v akčných scénach niekedy použije lacné "triky" béčkových filmov. Predstaviteľ arcizáporáka Duncana, Aldo Sambrell, bol už ostrieľaný herec a mal za sebou sériu "Pre hrsť dolárov", Burt Reynolds sa v roli hlavného hrdinu ešte len oťukával. Nakoniec je tu niekoľko logických prehmatov v scenári, ktoré zamrzia najviac. Prvé čo banditi pred prepadnutím vlaku urobia je, že prerušia telegrafné vedenie. Keď potom po niekoľkých hodinách Navajo Joe dovedie vlak do Esperanzy, telegrafista vybehne, že práve mu prerušili spojenie. Duncan dá dobitý vlak strážiť, ale nelogicky odíde, takže ho prekvapí, že mu Navajo Joe ukradol vlak. ()

Pythonator

Neznám moc filmů, jejichž prožitek může umocnit jejich hudba. Tady stvořil skladatelský génius Morricone jeden z nejlepších soundtracků a přidal tak objektivnímu hodnocení minimálně jednu hvězdičku. Navajo Joe je rozhodně zážitek. Sympaťák Burt Reynolds zamlada a bez knírku jako indián vypadá skutečně jako indián. A je to pěkně nasraný indián. Své oběti masakruje s tempem Stevena Seagala a většinou k tomu používá jen pořádně velkou kudlu. Málo uvěřitelné souboje byly na tu dobu skutečně drsné a závěr se sekerou v hlavě, to už byla přímo triková chuťovka. Jednoduchý scénář o ničem vůbec nebyl na škodu a nijak mi to nepokazilo filmový prožitek. Prostě nenáročný akční western podbarvený geniální hudbou a ozdobený sexy Italkou v roli poloviční Indiánky. ()

Cesty timem

Film jsem si pustil 3x za sebou! Proč? Jen a pouze proto, že mezi mýma ušima mi spadla brada, ikdyž u Morriconeho fenomenální soundtrack předpokládám. Tento jsem zatím neznal možná právě pro méně známý a méně kvalitní film. Tahle hudba je prostě bomba. Tak trochu jiná než další mistrova díla a proto zajímavá dokazující Morriconeho jedinečnost. Morricone neopisuje ani notami ani nástroji (ani od sebe), prostě vytvoří něco nového. To si asi Ennio přečetl název filmu a hned slyšel a věděl, co a jak, že by šlo jméno využít pro ten hlas linoucí se celým soundtrackem... Děj a celý film jsem nějak ani nevnímal, u 3 přehrání jsem se ani nedíval a jen poslouchal. Film za 2* ale hudba za 5*. Škoda takové hudby na ten film. ()

Nick321

Já se na ten film prapůvodně podíval jenom kvůli skladbě použité v Kill Billovi, která jak jsem zjistil, zaznívá v Navajo Joeovi často. Nakonec jsem zjistil, že jde o velmi dobrou spaghettovku. Asi to není úplně film, na který bych rád koukal opakovaně, tento žánr jde spíše mimo mě, ale ten námět je velmi dobrý. Bandité, kteří myšlením žijí stále v časech, kdy se indiáni zabíjeli beztrestně na potkání, vyvraždí celý kmen. Vlastně - téměř celý. V patách mají pěkně nas*aného rudocha, který si na dvacet zločinců vystačí i s nožem, ale stejně dobře umí i s palnými zbraněmi. A volí taktiku likvidovat pěkně jednoho po druhém.  :-) ()

PORTER44

Docela dobrý westernoví snímek s dobrou hudbou a atmosférou která k westernu patří.Dobré herecké výkony,ale něco tam chybělo,přestřelky nebyly tak napínavé a výkon hlavního hrdiny mohl být lepší. ()

StaryMech

První polovina nanicovatého příběhu o pomstě se může pochlubit syrovou akcí v nápaditě snímané krajině, koně tu padají jako hrušky. Druhá nenabízí skoro nic ; obě przní Morriconeho sborový titulní popěvek. Reynolds se prý při uzavírání smlouvy domníval, že bude točit s Leonem, během natáčení pak vtipkoval na adresu "menšího Sergia". Dílo pak zhodnotil jako natolik děsné, že se promítalo jen ve věznicích a letadlech, protože odtamtud se nedá utéct. Jeden z nejoblíbenějších westernů Quentina Tarantina. ()

uruguay

Velmi špatný western, postavám jsem nevěřil, hlavní hrdina mi nesedl, dialogy slabé, scény velmi nelogické, jen ústřední melodie se mi líbila ()

milos.bradik

Existuje plno výborných spaghetti westernů, ale tento mezi ně nepatří. Hudba je Ennio Morricone, ale ten neustále se opakující zpěv Navajo Joe, to je otravné a harmonika, která se ozve při mučení je už tak obehraná, že nikoho nezaujme. Ve filmu je také plno chyb, například Navajo Joe vystřílí do chlapa šest nábojů z pušky a ten tam pak leží v bělostné košili bez poskvrnky, impesário těch tanečnic, který střílí šípy pomocí jakýchsi žíní ze smyčce, to je hloupost a ta scéna s prázdným sejfem, tam už jen chybělo "Dej fem ten fek", ale v té české parodii to bylo vtipné, tady pouze trapné.  Je zajímavé, že stejný režisér natočil Velké ticho, které je výborné, ale ve stejném roce natočil také Žoldnéře, který je stejně trapný jako Navajo Joe ()