Zakřiknutá Darlene a její světácká kamarádka Alice zamíří oslavit úspěšně složenou maturitu do Bangkoku, aniž by o svém výletu komukoliv řekly. V Thajsku se setkávají se sympatickým Australanem, který je pozve na pár dní do Hongkongu. Dívky, okouzlené dalším nečekaným dobrodružstvím, souhlasí, a od té chvíle je jejich osud zpečetěn. Na letišti je totiž zatkne thajská policie a naivní osmnáctileté Američanky obviní z pašování drog. Děsivý verdikt je odsoudí na 33 let. (oficiálny text distribútora)

koniklecka

Vzhledem k tomu, že jsem to viděla ve stejný den jako Temného rytíře, tak nemohu dát prostě víc:) Ale byl to celkem chytlavý film se zajímavým koncem. ()

alambert

Musím říct, že nesnáším špatné konce a nejsem si jist, jestli sem pochopil zápletku, ale film mě bavil, což se u podbných filmů moc často nestává. Chválím i velmi pěknou hudbu. ()

mourinho

Dvě mladé důvěřivé husičky naletí na dovolené v Thajsku pašerákům drog a je z toho 33 let natvrdo. No docela pešek, co říkáte? I přes závažnost námětu je ale třeba říct, že existují daleko drsnější vězeňská dramata, tohle je jen takový čajíček pro nedělní odpoledne. Škoda, potenciál tam byl. ()

Hermi14

Není to vůbec špatné, příběh je celkem zajímavý, ale i když je neustále na co koukat (že pánové), nijak mě to neoslovilo. ()

korok

Musím dát mimo plán jednu hvězdu navrch, kvůli srovnání s českou obdobou Zatracení, na kterou jsem si vzpomněl po shlédnutí tohoto filmu. Vedle ní je tento film výkvět kinematografie. Takže pokud chcete shlédnout zajímavý film o pašování drog a poměrech v thajském vězení, jednoznačně doporučuju. ()

Hapretor

No, tak těžko podle skutečnosti. Ale ty dvě jsou opravdu roztomilé a pohledné herečky. Hrají skvěle. Hudba je velmi chytlavá. Dějově naivní, ale fakt to člověka upoutá do křesla. ()

Joeey

Až na ten závěr mi to připomínalo spíš epizodu z detektivního seriálu než celovečerní film. Darlene a Alice se s osudným mladíkem setkají už v první čtvrthodině a ten když pronese větu "Já letím dneska odpoledne a vy byste mohly vyrazit zítra," je jasné, co se stane. Přesto jde o promyšlené a místy napínavé drama. Na konci filmu, když se dívky dozvědí, že sám překupník je udal, aby odlákal pozornost od ostatních drogových zásilek, trošku zamrazí. Takže zápletku více zaonačit a pointu podat srozumitelněji... mohly to být 4*. ()

anitae

Celkem povedený film o pašováni drog naivními studentkami a jejich pobytu v thajském vězení, dobrá hudba a překvapivý konec. ()

Kingjiri

Nevim ani přesně proč, ale drtivá většina snímků, ve kterejch hraje právničina důležitou roli, mě spolehlivě znudí, o čemž jsem se opět přesvědčil. Naopak mám docela rád vězeňský filmy, nicméně ani zdejší pasáže z vězení mě nedokázaly pořádně zabavit (ačkoliv mě podmínky v Thajskym vězení občas pořádně nadzvedly ze židle). Přechytračelý prology jedný z hrdinek a závěr filmu mi vůbec nešly dohromady s naivitou obou hlavních protagonistek. Bavily mě jen dvě věci - pěkný holky v hlavních rolích a zajímavá hudba, dvě silnější hvězdy. ()

Torgal

Celý film som sa márne snažil nájsť tu aspoň niečo zaujímavé. Nie je to dokonca ani len skutočný príbeh a mladá Beckinsalová (o Danesovej nehovoriac) nevyzerá ani zďaleka tak dobre ako v Underworlde. Spracovanie je ale príjemne realistické a teší hlavne záverom, ktorý sa vzpiera klasickému hollywoodskemu happyendu. 5+/10 ()

BDMarty007

Námět nic originálního, ale potenciálně zajímavé téma, scénář rozehrává docela napínavou podívanou. Bohužel tomu ale chybí trochu více nasazení, opravdovosti a hloubky. Režisér měl asi trochu více zatlačit na pilu. Thajské vězení asi musí být opravdové peklo, ale v tomto filmu se o tom pouze mluví, vidět to opravdu není, život ve věznici se ukazuje ne až zas tak zlý, chvílemi dokonce pohodový... také rodiče, kteří se dozvědí, že jejich dvacetiletá dcera skončila na 33 let v thajském žaláři by asi vypadali a jednali jinak...Příjemné překvapení je závěr, který se vyloupne trochu jinak, než by se dalo u mainstreamové holywoodské produkce čekat. Celkově je to taková trochu promarněná příležitost, nicméně vidět se to určitě dá. Za mě lepší 3. ()

dessa

Claire Danes ve svých dvaceti letech zahrála výborně a ukázala, že v Americe vyrůstá nová herečka s velkým H. Později to jenom potvrdila... ()

psychoza

Tento film si podľa mňa zaslúži isto viac hviezdičiek ako mu väčšina užívateľov dáva... Videla som ho už niekoľko krát a vždy som si na konci pekne poplakala... Priateľky :) ()

mira.l

No dejme tomu, nebylo to nejhorší, ale byly tam řekl bych jisté scénáristické nesrovnalosti, a ten závěrečný veletoč Alice jsem nějak moc nepobral. To už si mohla rovnou říct o provaz nebo jeden olověný pozdrav. Nemyslím si, že normální Evropan(ka) by v takovém prostředí dokázal přežít desítky let. ()

Crazynka

Moc povedený psychologický film s perfektně vykreslenými charaktery hlavních postav. K tomu naprosto sedící hudba. Očekávání splněno. A ten konec... až mi mráz po zádech přešel. 80% ()

curfew77

Poněkud předvídatelný film, jenž svou průhlednost ztratí až úplným závěrem, příjemně vzdáleným od jindy standardního happyendu. Nevyhlášený herecký souboj končí drtivou porážkou (jako vždy) nevýrazné Kate Beckinsale, omluvou budiž fakt, že Claire Danes má jako jediná k dispozici scénáristicky opravdu se vyvíjející postavu. Bill Pullman hraje svatouškovský charakter, tedy jako obvykle to co obvykle - ehm.... no ale ono to tak vážně je :) - což svádí k zamyšlení nad tím, zda ho někdo například viděl na filmovém plátně aspoň jednou jinak než hladce oholeného. Jeho pitomě hrdinný prezident ze Dne nezávislosti je zkrátka všudypřítomný... Když ale naladím na trochu vážnější notu - kromě neslaně nemastného děje snímek bohužel také prakticky vůbec neporadí, co by měl udělat (nebo naopak nedělat) člověk, který se řízením osudu do podobně šílené situace dostal. A to je myslím trochu promarněná edukační šance... pokud ovšem kdy někoho v hollywoodských štábech zajímal "vzdělávací" faktor, že :) Ryze průměrných 50 %. ()

han.ci

To bylo dobrý, připomínalo mi to české Zatracení. Sympatické herečky, oblíbené vězeňské prostředí.. a po tomhle si budu dávat sakra pozor na svůj bágl na letišti. ()

borohub

Docela dobrý psycho, bohužel tohle z toho neudělalo dobrý film. Stejně tak konec, bylo mi jasné že se něco takového stane od samého začátku jen byla otázka kdo? Žádná sláva.. ()