Zakřiknutá Darlene a její světácká kamarádka Alice zamíří oslavit úspěšně složenou maturitu do Bangkoku, aniž by o svém výletu komukoliv řekly. V Thajsku se setkávají se sympatickým Australanem, který je pozve na pár dní do Hongkongu. Dívky, okouzlené dalším nečekaným dobrodružstvím, souhlasí, a od té chvíle je jejich osud zpečetěn. Na letišti je totiž zatkne thajská policie a naivní osmnáctileté Američanky obviní z pašování drog. Děsivý verdikt je odsoudí na 33 let. (oficiálny text distribútora)

Josefin

Slušný snímek o osudu dívek zachycených s větším množství nelegálních drog na letišti v Thajsku. Z toho jen vyplývá ponaučení, když budete cestovat, zabalte si a zkontrolujte detailně zavazadla sami a věřte hlavně sobě a svým instinktům. Dobré herecké výkony Claire Danes a Kate Backinsale. ()

sedm.1

Téměř bez šance na mě zaprvé bohužel zapůsobilo velmi chladným dojmem a zatím co u většiny jiných filmů odsuzuji přespřílišné tlačení na pilu,zde naopak,jako by pozapoměli autoři vůbec nějaké emoce dát najevo.Druhý problém pak vidím až v moc velké uhlazenosti jak samostného děje,tak zobrazení vězení,tak chování většiny přítomných,jakoby všem bylo jaksi jedno,co se vlastně stalo a to včetně obouch studentek(Danes ani Beckinsale navíc nebyli ve svých rolích příliš přesvědčivé),všichni působí unyle,lhostejně,nevýrazně.A třetí zádrhel je pak závěr filmu,který je v mých očích trapný a já mu ani trochu neuvěřil.Lidská oběť je sice krásná věc,ale já jsem prostě na takovéto "velké činy" příliš velkým pesimistou.Téměř bez šance je zkrátka takovou až moc lehce načrtnutou skicou vážného dramatu,které se ale prostě nekoná. ()

NICOX

Pokud si myslíte, že Téměř bez šance je jen dalším filmem o neoprávněně obviněných z pašování drog v Thajsku, budete mít pravdu. Ale jen částečně. Protože tento snímek má něco navíc... Má Claire Danes, Kate Beckinsale, dobrý scénář bez hluchých míst a výbornou hudbu. 80 % ()

Lukoboss

Existují rozhodně lepší filmy z prostředí thajských vězení, které vás zasáhnou mnohem víc než tenhle. V průběhu snímku jsem si k hlavním postavám vytvořil tak neosobní vztah, že mně vlastně bylo úplně jedno, jak to s nimi dopadne, což je rozhodně špatně. Konec byl samozřejmě překvapivý, ale přišel mně poněkud nelogický... težko říct, jestli to na diváka zapůsobí spíš kladně nebo záporně. ()

Han22

Výborný vězeňský film, sice Thajský vězení budou asi drsnější, ale holčiny to uhrály dobře, a dostal mě závěr při kterém i slzička málem ukápla :-) Skvělá muzika, Deliver Me od Sarah Brightman už si hoví v mp3 přehrávači. ()

Michelle75

Co dodat, podobné filmy mají velkou sílu a diváka donutí se dodívat viz. Poprava a teď i Téměř bez šance. Jak málo stačí ke smůle, po tomhle podívání do Thajska asi nikdy nepojedu, k tomu abych tuto zemi poznala mi bohatě stačí cestopisy. Musím uznat, že Claire herecky převyšuje Kate i ve svých dvaceti devatenácti letech,ale zase nadruhou stranu Kate je krásnější a tady byl její výkon hodně slušný.Řekla bych, že film je hlavně ponaučením a pan režisér nás ještě hodně a hodně šetřil. ()

Paity

Vůbec to není zlé, vůbec to není špatné. Kdo si potrpí na podobné dramaticko-thrillerovské zápletky nebude rozhodně zklamán. Snad jen bych si to nepustil znovu. ()

peetriss

Podle mého názoru nedoceněný film Téměř bez šance na mě zapůsobil svou skvěle zpracovanou atmosférou i poctivě vykreslenými charaktery postav. Jonathan Kaplan opět dokázal, že umí. Hlavní protagonistky, především Claire Danes, také odvádějí poctivou práci. Vynikající je soundtrack k filmu, který obsahuje hned dva hudební poklady mého srdce: Delerium feat. Sarah McLachlan - Silence a Sarah Brightman - Deliver Me. ()

Yardie

Takový průměr. Něco tomu chybělo. Trošku více atmosféry - takové té depresivní vězeňské. Pozitivem byl závěr, kdy to neskončilo klasicky happyendem, nicméně zde by se to hodilo, holek mi bylo celkem líto. Ale zpět k filmu. Chtělo to více té atmosféry z vězení a výslechů v podání asijatů, to mi připadlo takové nijaké. Na druhou stranu kromě tohodle to bylo celkem zajímavé a dalo se na to koukat. Příběh, resp. prostředí je zajímavé. Kdyby se zapracovalo na té atmosféře, mohlo to být klidně lepších 3. Howgh! ()

Delaney

Docela slušný film, za který se Kate Beckinsale rozhodně nemusí stydět... rozhodně nejde o žádnej trhák kterej vás donutím se jím zabývat celý týden... ale těch 70% si zaslouží určitě ()

sona123

Kolik filmů na tohle téma už bylo natočeno? A hlavně kolik takových příběhů se už odehrálo a pořád to nestačí a odehrávají se znovu? Téměř bez šance sice samozřejmě nedosahuje kvalit Popravy, ale příjemně mě to překvapilo. Bylo to takové lidské...a ano, asi docela přelakované na růžovo, ale na nic drastického jsem náladu neměla. Takže film nevyznívá děsivě, i když o děsivých věcech je. No jo, tak to bylo hnusně americké, ale stejně se mi to líbilo. ()

lareinna

Nudila som sa a vôbec sa mi nedarilo zžiť sa s postavami tých dievčat aj keď Claire Danes a Kate Beckinsale sú skvelé herečky. Pripadalo mi to také nevierohodné, slabé, neviem.. ()

fifi.m

To nízké hodnocení tady mě celkem překvapuje. Podle mě to byl rozhodně nadprůměrný film. Bylo to spíše poklidné, nebylo to příliš předramatizované. Situace ve thajské věznici byla jen načrtnuta a tak to mělo být, o této problematice byl natočen dostatek filmů, ne však tento. Byl totiž o pocitu křivdy a beznaděje, a přesně to bylo vyjádřeno skvěle. Navíc Clarie Danes podala skvělý herecký výkon. ()

AndreyCSFD

Působivé drama (nejen) pro náctileté o tom, jak se životní priority múžou změnit během sekundy, že dělat si kamarády na dovolené může být hodně nebezpečné a že nic není silnější než pravé dívčí přátelství. Dvě hezké a chytré dívky si chtějí trochu vyhodit z kopýtka, a tak se vypraví na dovolenou do Thajska, kde se seznámí s fešným Skipem. Na to, že celé Thajsko i seznámení se Skipem byly dvě obrovské chyby přijdou až při odletu na letišti, kde je čapnou místní úřady s taškami naditými drogami. No a vzhledem k tomu, že tamější přístup ke drogám je přísnější než pan Douda z Drop-inu, tak jsou děvčata odsouzena na 33 let v thajském vězení. A právě zde se film přelomí z rozpustilého snímku o dvou holkách do dramatu. Z nablýskané výpravy, díky níž můžeme achat nad krásami Thajska se přeneseme do nevzhledných interiérů věznice a hezké holky se změní v zašmudlané vězeňkyně. Úkolem číslo jedna je, co nejdříve se dostat na svobodu, při čemž jim pomáhá právník v podání Billa Pullmana a snaží se i ony samy. Snímek vyniká již zmíněnou výpravou (především v první polovině), zdařilým a přesným soundtrackem a především hereckým výkonem Claire Danes, která má úžasnou schopnost výrazově vyjádřit přesně co Alice cítí a tuto emoci přenést i na diváka. Film nemá ambice zobrazovat fyzické útrapy hlavních hrdinek, to ale díky chytré Kaplanově režii není vůbec potřeba, film působí i přesto dostatečně silně. Vrcholem snímku je ovšem závěr, který je obsahově v ostrém kontrastu s kompletním pojetím filmu. ()

JB2203

Silný film bez zbytečného násilí a s přijatelnou mírou závěrečného sentimentu. Žádný laciný formalismus, režie přesně zacílená na příběh. Jediné, co mi zde trochu vadilo, byly až příliš chladné reakce obou hrdinek na situaci, ve které se náhle ocitly. Asi bych zde čekal o něco více zoufalství, vzteku či beznaděje. V každém případě: velice příjemné překvapení. ()