Týden poté, co středoškolačka Chisa Yomoda spáchala sebevraždu, od ní někteří spolužáci dostanou záhadný email. Jeden email dostane i její spolužačka Lain Iwakura a v něm jí Chisa vysvětluje, že se pouze vzdala svého fyzického těla, ale dále žije v síti. Pokračuje tvrzením, že je tam s ní rovněž Bůh. Od té chvíle se Lain začne více zajímat o síť a svět okolo počítačů, svět, který ji ještě donedávna nezajímal. Díky svým stále častějším výletům do tohoto virtuálního světa se hranice mezi realitou a virtuálnem začne pomalu bortit. (Kiyoshi)

Recenzie používateľa honajz k tomuto seriálu (3)

Weird (1998) (E01)

Asi by se mi to víc líbilo hrané, nevím proč. Je to dostatečně mysteriozní, záhadné a dokonce chvílemi surrealistické - nakolik témata sebevražd nemám ve filmech rád -, ale přijde mi, že ta animace se k tomu jaksi nehodí. Ale jinak první díl zaujme, upoutá, člověk je zvědavý, co bude dál. ()

Girls (1998) (E02)

Začátek mne trochu vyděsil, protože v něm chyběla ona mysteriozní atmosféra prvního dílu, jenže ta se dostaví zhruba v půlce tohoto dílu, a dokonce tak nějak vysvětlí ten začátek i jeho řekněme ukecanost. Zdá se, že půjde o paralelní světy, realita vs. počítačová simulace, což je u Japonců oblíbené téma, a pokud bude dobře podané nemusí být na škodu. ()

Psyche (1998) (E03)

Víc se mi tentokrát líbila první část. Navodit v jednom baráku pocit napětí a jakési tajuplné podvědomé hrůzy jak v nočním světle, tak při plném slunečním ráno, to je majstrštyk. Proměny Lain, muži v černém a tajemný čip zase tak trochu gradují ve druhé části. ()