Poprava

• Česko Poprava (viac)

Lewis (Joaquin Phoenix), Sheriff (Vince Vaughn) a Tony (David Conrad) sú priatelia, ktorí spoločne trávia svoje prázdniny v Malajzii. Nikto z nich netuší, ako veľmi tento výlet zmení ich životy. Prázdniny sa končia, a tak Sheriff s Tonym odchádzajú späť do Ameriky. Lewis sa do Malajzie zamiloval a zostáva tu žiť. Toto rozhodnutie sa mu však stane osudným. Miestna polície totiž pri hľadaní ukradnutého bicykla nachádza v dome, kde všetci traja bývali, veľké množstvo hašiša. Lewisa uväznia a následne odsúdia na trest smrti. Až keď najvyšší súd odmietne jeho žiadosť o milosť, Lewis prezradí právničke Beth (Anne Hecheová), že do jeho prehrešku sú zapletení i jeho dvaja priatelia, ktorí by mu mohli pomôcť. Po dvoch rokoch sa Sheriff a Tony dozvedia krutú pravdu. Mladíkom zostáva osem dní na to, aby sa rozhodli, či vezmú časť viny na seba a zachránia tak život svojmu kamarátovi. (TV JOJ)

Vencik89

Kdyby nakonec pověsili i šerifa, byl by to pro mě šok. Nebo kdyby aspoň se ona nějak pomstila reportérce. Takhle to by lo jenom stupidní. Nemůžu si pomoct. Strach z Phoenixe přímo tryskal, ale to bylo na tom filmu tak jediný zajímavý. Těžce průměrná romantická slátanina, která podle mě romantická vůbec být neměla, aby to stálo za to. ()

Kingjiri

Ze začátku drama s mnoha morálními dilematy, potom drama s příměsí romantiky a nakonec napínavej thriller. Asi nějak takhle se snímek s přibývající stopáží vyvíjí. Všechno bylo fajn, jen milostnou zápletku bych uplně vynechal, protože dost kazila ostatní slušně rozjetý dějový linky a více scén z Thajskýho vězení by taky nebylo na škodu. Herecký obsazení velmi zajímavý, nejvíc překvapil Vince Vaughn v nekomediální roli. Upřímně řečeno jsem od filmu příliš nečekal, ale nakonec jsem příjemně překvapenej. Za nehollywoodskej a poměrně drsnej konec přihazuju čtvrtou slabší hvězdu. ()

Razzor_82

"Já jsem věděl, že se vrátíš." Zachovat si čest a zachránit svého přítele nebo neohrozit svůj život a zvolit svobodu? Tak to je zatraceně těžké morální dilema. Sám nevím jak bych se rozhodnul. Působivé herecké obsazení. Jedno zbytečné sebeobětování. Čekal jsem do poslední chvíle, zda nebude krutý verdikt odvolán. 8/10 ()

Allan

Pro mě trochu nepochopitelně vysoké hodnocení tohoto filmu zde na čsfd. Film nemá jedinou zapamatováníhodnou scénu či záběr. Snad jen úvodní scény s kásnou přírodou. Jinak se mi ale celkové zpracování nezdálo nikterak ohromující a hlavní představitelé v Americe se chovali tak, jako kdyby viděli ty odbíjející hodiny na plátně a dávali si hodně na čas. Dovedu si tento film představit v evropském zpracování, kdy by skutečně na diváka dopadl velmi stísňující pocit. Tohle ale byla čistá, hebká a sterilní americká limonáda. ()

Bakemaster

Sledoval jsem to tehdá v noci v televizi možná i na Nově, nevím. Čekal jsem, že to bude jeden z těch odpadů co věčně dávaj, ale udržel jsem se a dostal jsem maximum což jsem fakt nečekal, vřele doporučuji. ()

ecis

Skutocne velka depresia chyti cloveka po dopozerani filmu. Film o zodpovednosti a rozhodnutiu spravit tu spravnu vec. Vsetko je drsne, Malajzia skutocna, film bezkonfrontacny. Pat hviezdiciek by bolo bez zbytocnej romantickej linii. ()

Primavera

Ľudia komentujú filmy o popravách rôzne. Masochistickejší by videli rady viac utrpenia, milostná zápletke je pre nich zbytočná hovadina. Citlivejšie dušičky by rady viac moralizovali, dožadujú sa spravodlivosti (kto im kedy tvrdil, že nejaká existuje???) a umelecky strelení diváci by to určite natočili inak (každý vidí svet inak, nielen umelec). Pre mňa je to takmer dokonalý umelecký obraz o pozadí exekucie. Obesenie patrilo v stredoveku k najčastejším trestom za všetky možné prehrešky. Od jednoduchej krádeže po vraždu. Zvedavý dav sledoval každý pohyb údov, zášklby svalov tváre, krčovité vytočenie oči, uvoľnenie tela až po kŕčovitú agóniu. Dokázali by sme zachrániť blízkeho človeka pred touto smrťou tým, že sa necháme zavrieť na pár rokov do hnusného väzenia? Nádherný priestor na úvahy, ktoré budú vždy len úvahami. Napriek tomu - buďme radi, že môžeme len trepať hlúposti a netušíme, akí by sme boli zbabelci ... alebo hrdinovia??? ()

Mouchal

Film, který nabízí opravdu velmi zarážející dilema. Buď zachráníš kamaráda, ale půjdeš sám do vězení (tady je to konkrétně hnusná díra všeho tvorstva), nebo si budeš dál "vesele" žít s vědomím, že jsi kamarádovi podepsal rozsudek smrti a aby to bylo ještě zajímavější a zamotanější, nejsi v tomto rozhodování sám, ale stejnou volbou je postihnut ještě tvůj další kamarád. Člověk se po zhlédnutí sám sebe prostě musí zeptat. Jak bych se zachoval já? Snímek plyne rychle a zajímavě, postavy se vyvíjejí, tu a tam jsou už rozhodnutí, jen aby to za chvíli opět vzali zpátky, což je vlastně skoro vše, co se v prostřední části odehrává, ale vzhledem k tomu, že je to tak skvěle napsané, nuda se nedostaví. Nakonec to vše dospěje k finále, které pro někoho může být překvapivé, pro jiného předvídatelné, ale ať to máte tak či onak, nedá se mu upřít tíživá atmosféra, která sálá všemi směry. Pokud jsem si užíval nějaký herecký výkon, byl to výkon Phoenixe. Ostatní hráli dobře to svoje, ale nijak výrazně neupoutali. Rozhodně je to ale film, který stojí za to vidět. 85% ()

West

Tenhle snímek jsem nějak přehlédl. Vůbec jsem nevěděl co od toho čekat. Tři kámoši odjeli do Malajsie pokuřovat trávu, bavit se a užít zdejšího tropického ráje. Myslel jsem si že to bude na styl - Téměř bez šance . Ale nakonec se dva vrátí zpět a žijou normálním životem. Což o to , ale po 2 letech je navštíví cizí žena (právnička) , že jejich kamaráda Lewise odsoudili, za 100g hašiše , který společně koupili ještě než odjeli. A pokud nepojedou oba, a neosedí si každej 3 roky, popraví ho, Být na jejich místě , nevim co bych udělal, ale je to dost nepříjemný pocit. Bud být celý život zodpovědný za smrt kámoše, nebo jít sedět do hrozného vězení na 3 dlouhý roky. Škoda , že se film neodehrával vetšinu času ve věznici , ale naopak v NY, kde se dva dotyčný rozhodují , jestli pojedou nebo ne. Celé to táhne naprosto deprimující výkon Lewise/Joaquin Phoenixe odsouzeného na smrt. Některé části jsou velmi silné a až reálně natočené. Žádná pohádka na dobrou noc.. ()

TSZ

Zajímavě obsazené drama o jednom velkém morálním dilematu. Return to paradise je pro mě zapamatovatelný díky dvěma věcem: jednak mě přesvědčil o pravdivosti známého úsloví že "všude dobře,doma nejlíp" (čili ani nejkrásnější světové památky a čistá příroda mě nikdy nedostanou do takové země jako je Malajsie) a za druhé mě díky velmi sugestivnímu herectví Joaquina Phoenixe uvrhl do značné deprese, ze které se asi jen tak nedostanu. Zpočátku mě trošku srala ta "nepevná" kamera, navíc prvních cca 20 minut se všichni tři kluci chovali tak nesympaticky, že bych jim tu basu i docela přál, takže proto dávám o bod méně.Každopádně je skvělé vidět po dlouhé době film, o němž se dá přemýšlet i delší dobu po jeho skončení. ()

Dantte..

Film který u mě vyvolal obrovské emoce a zamyšlení nad trestem smrti. Velmi smutny film plný težkých rozhodnutí. Herecké výkony jsou na absolutní špici co je ve filmu možné vidět, věřil jsem jim uplně všechno. 85% ()

Rodin

Distributor se zřejmě bál, aby nedošlo k záměně s téměř stejnojmenným vtipně blbým australským televizním seriálem z nějakých 70. let, pročež film obdařil vskutku vtipným českým názvem. Zde ovšem téměř všechny mé výhrady končí a na ten herecký koncert Vaughna a Phoenixe nemohu zapomenout. 85%. ()

Izz

Jsem v šoku,tohle komorní,výtečně zahrané a emocionální drama natočil režisér šílených Zlodějů paměti? Pořád tomu nemůžu uvěřit,ale jsem za to ráda,tady začala cesta Joaquina Phoenixe za titulem mého nejoblíbenějšího herce. ()

Megynka

Film se mi opravdu líbil, je silný a celou dobu přemýšlíte, co byste v takové situaci udělali vy. Ale ta "milostná dějová linka" mě tam opravdu nenadchla ... bez toho bych se klidně obešla. ()

miki68cz

Sólo pro více houslí. Krásná Anne, úžasný Joaquin a odvážný Vince hrají jako o život v nenápadném ale o to zajímavějším filmu. Smutný závěr - dobrý film ()

jafuska

drama které se ze začátku odehrává v Malajsii, kde dva maldí lidé si užívají dovolené, posléze když se vrátí do Ameriky se dozvídají, že jejich kamarád je uvězněn ve věznici za kousek hašiše, a čeká ho smrt a právě odted se odehrává děj, jestli se tam vrátit nebo ne a pomoci kamarádovi, mám z toho rozpolcené pocity na jednu stranu je chápu, že neví, jestli se vrátit zpět do Malajsie, a odpykat si trest, věznice kde jsou plné špíny, nemoci, hygiena žádná, doporučuji, za shlédnutí, stojí to za to ()