Wolf's Rain

• Japonsko ウルフズレイン (viac)
Japonsko, 2003, 9 h 58 min (Minutáž: 23 min)

Kamera:

Kósuke Arakawa

Hudba:

Jóko Kanno

Mamoru Mijano, Kenta Mijake, Akio Sujama, Hiroki Šimowada, Majumi Asano, Acuko Tanaka, Unšó Išizuka, Akio Ócuka, Maaja Sakamoto, Masaja Onosaka (viac)

Kdysi byl svět stvořen vlky. Z nich pak vzešli lidé, jenž později začali vlky pronásledovat a podle mnohých jsou již vlci 200 let vyhubeným druhem. Svět pomalu zaniká a je nyní pod vládou Aristokratů - pánů alchymie a technologií, jejichž zatím nejpovedenějším výtvorem je dívka Cheza, kterou vytvořili z bájné měsíční květiny. Vlci ale nevymřeli - naučili se přijímat lidskou podobu a v jednom městě, kam je přivedla vůně květinové dívky Chezy, se setkávají čtyři z nich. Dívka jim má ukázat cestu k místu, kam se podle pověsti mohou dostat jen vlci a o němž každý sní - k Ráji. Než se ale vlci k dívce dostanou, unese ji aristokrat Darcia, který chce také z vlastních důvodů otevřít Ráj. Vlci se tedy vydávají dívku dále hledat, ale po jejich stopách jde i muž jménem Quent, který je přesvědčen, že mu vlci zabili rodinu a tak se svou polovlčicí Blue vyhledává a zabíjí vlky... (ČSFD)

sha.piro

Skvělý sympatický seriál nabitý originalitou a příjemným soundtrackem. Co se týče postav, nejvíce na mě zapůsobila kupodivu Blue, až teprve za ní skáče Kiba se svou partou (především s Toboem a Tsumim). Škoda jen, že přes všechny sympatie k seriálu se zde objevují menší trhliny v logice. Někdo může být snadno zmatený z neuvěřitelně rychlého převtělování postav z člověka ve vlka a obráceně, jiný z představy o smyslu ráje, který nejprve v divákovi probudí mylnou představu o tom, že je a nakonec zjistí, že nejprve musí být (stvořen) : ) Přesto jsem si tenhle anime seriál rychle oblíbil a každému, kdo o jeho zhlédnutí přemýšlí, ho mohu s klidným svědomím doporučit (s malým dodatkem, že s díly 15 až 18 se nemá vůbec cenu zabývat, neb nenabídnou nic jiného, než pohled zpět). Nejsilnější scéna: smrt Toboe v 29. díle - dokonalé ()

RanMori

Pro velkou kladnou recenzi jsem se podívala na toto anime, ale asi nejsem cílovka nebo to nakonec nebylo tak dobré. Jakés takés postavy, které jsou vám ale úplně buřt, jdou hledat vlčí Ráj, přičemž první polovinu seriálu sledujeme rozhovory ve stylu "Víš vůbec, jestli jdeme dobře?" "Nevím, ale chodit se mnou nemusíte." "My ale stejně nemáme, kam jinam bysme šli.", které se v druhé polovině změní na "Sice pořád nevíš, jestli jdeme dobře, ale už s tebou jdeme moc dlouho na to, aby jsme se vraceli." Celé podání bylo hrozně zdlouhavé a nudné, poslední díly se snažily tlačit na city, ale protože za 28 dílů nedokázaly vytvořit postavy, ke kterým bych si udělala vztah, bylo mi jedno, co se s nimi stalo. Myslím, že celkový nápad nebyl špatný, ale podání se (aspoň pro mě) nepovedlo. ()

limited

Je mi jedno, že pár epizod tam bylo zbytečných, je mi jedno tradičně debilního songu při openingu (hudba jako celek tam je však výborná) . Tohle je prostě anime epických rozměrů s poetikou, ze které by člověk blahem uchcával. Kresba a celkový design jsou prostě úžasné, dokáží navodit specifickou atmosféru světa, který jde vstříc svému zániku. Celý svět s jeho vlastní mytologií dýchá neuvěřitelně živým způsobem, doslova penetruje divákovu mysl. ()

Lujna

První na co se mě kamarádi zeptali když jsem se dodívala bylo jestli jsem u posledních čtyř dílů brečela... Odpoěď je ANO. :-) Všechny díly jsem shlédla jedním dechem, a rozhodně těch hodin strávených u počítače nelituju. ()

Shizuo

Skvělé dílko, jehož největší silou je atraktivita prostředí, poměrně silný příběh a zajímavé postavy jak jejich charaktery, tak jejich formou (jsou to vlci). Občasné odlehčení je taky docela fajn, ale hlavní náplní tohoto anime to rozhodně není. Co mi na celé sérii více vadilo je snad jen ten závěr (jako každému druhému). Já nemůžu říct, že bych se nudil, ale naštval mě. Utahané a přehnaně patetické scény mě naštvaly jako nic jiného a pokazily mi tak jinak velmi dobrý dojem z celého anime. Ale aby se mi úplně znelíbilo, to zase ne. Wolf's rain doporučuju a myslím si, že si svou popularitu, kterou za ty roky získalo, docela zaslouží. ()

Althreya

Od prveho dielu az po ten posledny som hltala pribeh hudbu a aj nadhernu kresbu. Ja si nemozem pomoct ale co sa tyka postapokaliptickeho sveta a jeho pribehov su Japonci najlepsi. Wolfs rain rovnako ako napriklad Utena (Serial) sa mi dostal pod kozu a neprekazaju mi ani sem tam nejake nedostatky v logike. Po zhliadnuti vsetkych casti sa dostava serial do mojej top 10 anime ... ()

foxxxxy

Viděno 19/30. Po vysokém hodnocení tady cítím docela zklamání. Pořád čekám, kdy se dostanu do děje - jenže to se neděje. Postavy ani příběh mě od začátku příliš nezaujaly. Třeba se dočkám velkolepého finále, které mi odpoví na to, proč na Wolf´s rain stále čučím xD! Viděno 30/30. Bohužel mě poetika a mystika příběhu nevtáhla. Navíc ten tragický konec! Nevím co si mám myslet. Finále nakonec přeci jen za něco stálo, ovšem i přes svojí zázračnost se žádný zázrak, pro mě, nekonal. Vše mi to přišlo jaksi nedotáhnuté a neujasněné, a to je obrovská škoda. No, 3* Wolf´s Rainu zůstanou... ()

Flatron

Cesta do raja vedie skrz peklo - Celkom výstižné pre toto anime, Postapokalyptická cesta vlkov do raja, teda predovšetkým jedného vlka. Toto anime si u mňa zaslúži jedno NAJ a to je za hudbu, ktorá ja absolútne perfektná, takisto vizuálna stránka o ktorej už tiež bolo v komentároch dosť napísané. Jedinú maličkú výčitku mám asi len na dlžku tohto anime, podľa mna by mohlo mať o niečo menej epizod, predsa príbeh bol občas dosť naťahovaný a prinášal aj nudné chvíľky, naštastie ich nebolo moc. A tie posledné štyri diely, tak to bola taká čerešnička na torte s obrovským množstvom emócií navrch. Rozhodoval som sa medzi 4* a 5*, ale napokon to bude 5. ()