Wolf's Rain

• Japonsko ウルフズレイン (viac)
Japonsko, 2003, 9 h 58 min (Minutáž: 23 min)

Kamera:

Kósuke Arakawa

Hudba:

Jóko Kanno

Mamoru Mijano, Kenta Mijake, Akio Sujama, Hiroki Šimowada, Majumi Asano, Acuko Tanaka, Unšó Išizuka, Akio Ócuka, Maaja Sakamoto, Masaja Onosaka (viac)

Kdysi byl svět stvořen vlky. Z nich pak vzešli lidé, jenž později začali vlky pronásledovat a podle mnohých jsou již vlci 200 let vyhubeným druhem. Svět pomalu zaniká a je nyní pod vládou Aristokratů - pánů alchymie a technologií, jejichž zatím nejpovedenějším výtvorem je dívka Cheza, kterou vytvořili z bájné měsíční květiny. Vlci ale nevymřeli - naučili se přijímat lidskou podobu a v jednom městě, kam je přivedla vůně květinové dívky Chezy, se setkávají čtyři z nich. Dívka jim má ukázat cestu k místu, kam se podle pověsti mohou dostat jen vlci a o němž každý sní - k Ráji. Než se ale vlci k dívce dostanou, unese ji aristokrat Darcia, který chce také z vlastních důvodů otevřít Ráj. Vlci se tedy vydávají dívku dále hledat, ale po jejich stopách jde i muž jménem Quent, který je přesvědčen, že mu vlci zabili rodinu a tak se svou polovlčicí Blue vyhledává a zabíjí vlky... (ČSFD)

Radek.SCH

Co dělá tohle v TOP 200? Hlavní chyba je asi ta, že z těch zhruba 500 hodnotících, je 90 % fanoušků seriálového Anime. Pak tu vznikne hodně nepřesný konečný výstup, který nevypovídá o kvalitách seriálu, ale o hodnotících samotných. 30 dílů je zbytečně moc, logika přeměňování veškerá žádná, vlky si tvůrci vybrali jenom proto, že to jsou cool zvířata (stejně jako draci, upíři apod. kraviny, které se cpou do každého druhého fantasy), kecy o Ráji a měsíčním květu mě neskutečně iritovali už od prvního dílu. Nedoporučuju. - 50 % ()

Greathawk

Je tu někdo kdo nemá rád vlky? Ale jen o tom to není. Wolf's Rain je naprosto fantastický. Děkuji za opening (Strey), děkuji za všechny charaktery a za příběh, za ten neskutečně kouzelný a drsný svět a poselství které předává. A posledních pět dílů? T_T ()

Charlie84

Skutečně byly pasáže, které mě o odpad přímo prosily. Obvyklá logika anime, kdy na sebe postavy v milionových městech prostě "narazí" a to opakovaně, všichni se snaží pro sebe navzájem obětovat, opakovaně samozřejmě, neustále se rozcházejí, nacházejí a opakovaně sbližují, to vše je vyhnáno skutečně ad absurdum. Kliše sestava charakterů, kteří procházejí apokalyptickým světem za rájem je svým způsobem béčková až na půdu, svým způsobem docela cool. Architektura světa je ale nádherná, kresba rovněž, příběh a samotná pointa (nikoli závěr) by mohly být super, kdyby byly buď podány na poloviční stopáži nebo vyplněny poutavějšími dějopvými odbočkami. Wolf´s rain je vyděračský seriál, jako by jste se měli cítit provinile, když máte chuť kritizovat. Ale budu statečný a za víc hvězdiček to tentokrát nebude. Jo, a závěrečné díly jsem vytěsnil. ()

foundation

Po skončení čistá extáza. Ako prakticky každý seriál to má pár hluchých miest a neustálym vŕtaním do, v tomto prípade nepodstatných veci, by sa zrejme dalo nájsť pár menších či väčších výčitiek ale príbeh, postavy, mytológia a vôbec všetko ostatné tieto chyby ľahko prebijú. Perfektné anime. ()

Brusinka

Zimní anime. To je vše, co mohu říct na svou obhajobu, poté, co jsem tento skvost uprostřed minulého parného léta odložila s tím, že mě to nějak nebere. Teď uhodily mrazy, začal padat sníh, noci přichází brzy a já zvládla Wolf´s rain za dva dny. Nádhera. Naprosto úchvatné. Nádherná kresba, krásně tragický příběh, skvělé postavy... a hudba! OSTčko mám v mp3jce už od toho minulého léta. Yoko Kanno je geniální a její hudba dokáže nádherně podtrhnout scénu, dobarvit atmosféru a nebo vás prostě jen dostat do kolen při samotném poslechu bez obrázků.Hmmm... Mám nějak málo hvězdiček. ***** za seriál + ***** za hudbu. P.S. Ty opakovací díly jsem prostě přeskočila ;) ()

Bezmenny

Zrejme prvé anime, v ktorom je úchvatná hudba. Príbeh bol zaujímavý, o akciu nebola núdza. Ku koncu to už stratilo čaro, ale aj tak..príjemne pozeranie. ()

vaclaw

Vůbec první anime seriál, který jsem viděl, mě naprosto uchvátil. Perfektní grafika, animace, hudba, příběh i postavy. Bohužel s tím, jak jsem objevoval i další anime jsem musel své hodnocení tohoto díla lehce přehodnotit, po vystřízlivění z prvotního anime opojení musim objektivně uznat, že postavy jsou sice sympatické, ale zase ne nijak originální a zápletka se místy lehce zadrhává. Stále seriál ale považuji za jedno z těch více kvalitnějších anime, co jsem viděl. ()

Herr_Karotte

Dost zajimavej pribeh; uchylne psi radovanky; a nemuzu si pomoct, ale chybely tomu koule... Ty boje, kde mela cakat krev a cloveku by se jezily chlupy po celem tele... to tam proste nebylo. Je to dobry, ale ne zas super, takze pro me slabsi ****. ()

darthvader77

Jsou prostě díla, která vám dokáží změnit a pohled na věc. A musím říct, že teprve při shlédnutí tohohle anime jsem si uvědomil, jak jsem byl porchní, co se týče mých hodnocení. Tohle anime je totiž dokonalé. Zaslouží si stejně jako každá dokonalá věc plný počet a kdyby to šlo přihodím i šestou. Vždycky mne hrozně mrzelo, jak málokterý autor má koule skutečně uzavřít příběh bez přeslazeného happyendu. A tahle depka mi ukázala, jak všechno by mohlo být lepší, pokud by to tak bylo. Když jsem původně začal dívat na anime, bylo to proto, že jsem chtěl něco jiného, než jenom šťastné konce. Ale teprve Wolf´s Rain mi to dodal vrchovatě a v plné síle. Předně oceňuji, že je tady úplně obrácený koncept vlkodlaků, jedná se tedy o vlky měnící se v lidi a ne lidi měnící se ve vlky. Všechny charaktery Kiba, Tsume, Tobue, Hige, Blue a Quent, alei Hubb and Cherr jsou naprosto perfektně propracované Filozofický rozměr je ohromný a záporáci Darcia i Jagura mi též přirostli k srdci. Až tady jsem prozřel, jak blahoví jsem byl a jak moje kritické myšlení defacto neexistuje. Možná, že kdyby více anime ukazovalo lidem, to co nechtějí vidět, svět by byl mnohem lepším místem. A hudba to je klenot. ()

MartinTerran

Seriál vypadá pěkně a má i zajímavý nápad, ale se zpracováním je to horší. Jak už zdejší kritičtější recenzenti poznamenali v příběhu/logice je dost takzvaných bílých míst a je dost na divákovi jak si to vysvětlí. Ano určitě jsou zde i metafory přenositelné na náš svět. Některé pasáže byly opravdu nudné jindy fajn, což na výsledném hodnocení taky nepřidává. Opakovací epizody byly úplně k ničemu a přeskákal jsem je. Přehnaných scén ala přežiju svoji jistou smrt je zde až příliš což na věrohodnosti nepřidává - ale mluví tam vlci tak co?! Závěrečné vysvětlení beru OK nějak to vymysleli, uzavřeli a nemám s tím extra problém ikdyž jsem čekal něco úplně jiného. S klidným svědomím nejsem schopen tento seriál někomu doporučit, bohužel. Hodnocení: 61/100. PS: za mě to nejlépe vystihuje koment od Adasin ()

Lighter

Dávám slabších pět hvězdiček. Krásná animace, některé velmi působivé momenty, ale poněkud slabší příběh. Vlci míří celý seriál do ráje, a konec by tak měl být dle mého názoru mimořádně silný, což však není. Epizody se na štěstí zachraňují samy pěknou atmosférou a animací. Mrzí mě však nevyužitý potenciál, který se od prvního dílu nabízel. ()

Johannka

Krásné. Krásní. Všichni. Nespoutanost vlků, dobrá grafika...a myslím že ani lidé měnící se na vlky tu ještě nebyli...Zapisuje se mezi mé oblíbené. ()

Eraya13

Tohle anime podle mě nemá chybu. Od začátku do konce, jednoduchá krása. Příběh o světě, který se řítí do záhuby. Hudební podklad, jak už někdo psal, podtrhnul příběh a sám ho vyprávěl. Hudba sama o sobě byla špičková a nádherná. Doopravdy jsem ráda za tvůrce, kteří si dali tu práci. Nečekala jsem v žádném případě, že to na mě udělá takový jistý dojem. Samozřejmě, ale chápu, že některý to může nudit. Ne všechno se každému líbí, ať je to splácanina nebo výtečný kousek. Když se podívám na rok vydání 2003, podle nejlepší anime se datují do 2012. Anime novější jsou většinou vyblýskané animace a příběhy často ohrané, ale nové prostředí nové postavy. Možná to je mylný názor, asi mám raději old schoolové. Tuším, že v budoucnu anime bude působit naprosto jiným dojmem, protože tvůrcům se povede, aby vše vypadalo nadrealisticky dobře. Zpět k Wolf`s Rain. Velmi jsem si oblíbila hlavní postavy, ale i některé vedlejší. Kiba, Hige, Tsume, Toboe, Blue... Tady jsem si snad nemohla nikoho neoblíbit. Co se týče záporáků, měli něco do sebe. Jsem ráda, že z nich tvůrci neudělali patvary, kde padouši jsou prostě a hotovo. A když se nad tím člověk zamyslí, nikdo z nich nejednal špatně. Měli k tomu obě strany důvod. Kdo se na to podívá, třeba pochopí. Nezbývá mi než doporučit hlavně těm, kteří mají rádi emocionální a pro mě "snivý" i smutné příběhy. Hlavně nečekejte hned akci. 100% ()

vlada-xxx

Kvalitni, pomerne originalni anime, ktere se bohuzel misty nedokaze vyhnout stereotypu a nude. Charaktery mi az na Tsumeho nijak k srdci neprirostli, coz povazuji za nejvetsi minus. Zaver serie je ovsem famozni. ()

spawnxp

Tohle je první liga... i když sestřihový díly (15-18) si mohli odpustit (krize v kreativním teamu?) ale super hard noir finále všechno maže. Plná palba. ()

JackStrange

Čím začít...? Asi tím, že vysoké hodnocení seriálu ostatními u mě zřejmě vyvolalo příliš vysoká očekávání. Ze začátku jsem se musel opravdu přemáhat abych se úplně nepřestal dívat. Nic z toho co se děje na obrazovce mě totiž nezaujalo. Ústřední čtveřice mi byla už od začátku nesympatická a místo ráje jsem jim přál pomalou a bolestivou smrt. Všechno se trochu zlepší, když se na scéně objeví Cheza. Nic ale nemůže vydržet věčně a tak příjdou díly 15 - 18. Ty rekapitulují předchozí dění tak detailně, že člověk lituje že seriál nezačal právě těmy. Nelogičnost skoro všeho co se děje potom, raději nebudu rozebírat a skočím až na konec. Ten se mě zoufalým citovým vydíráním snažil neúspěšně rozbrečet. Jediná postava, které mi bylo líto, byl Quent. S tím bylo také nejlehčí se ztotožnit, a to proto že oba jsme chtěli vidět vlky s kulkou mezi očima. ()

Dajtin

Vzhladom k absolutnej apatii k postavam, viac menej nuteniu sa to dopozerat, co nelutujem poslednych par dielov bolo najlepsich, hlavne kvoli postave Darcia **SPOILER** (jeho vlcia podoba bola desiva), dalej same nelogickosti, okate klise no proste sklamanie. Este stoji za zmienku soundtrack, ale to tiez az ku koncu dostal grady. ()

MTE

V podstate len zopakujem co uzbolo povedane.. kludne to mohlo byt dielovo o polovicu kratsie (15dielov) a tak isto som mal problem "stotoznit" sa s postavami.. co sa mi stalo napr aj pri Bebopovi.. skoda.. pribeh velmi dobry a poslednych par dielov to bolo fakt zaujimave.. takto len 4* a 85% ()

Alwirian

Lehce mystické anime o umírání v umírajícím světě…provázejí nás vlci a rostlina přetvořená do živé bytosti – připomíná mi to spíše bajku. Vlasně jde o jakési zpodobnění cyklu života v dlouhodobém měřítku: živé musí zemřít, aby se zrodil nový život a zde je to znázorněno v planetárním měřítku. Ale protože je pud sebezáchovy je velmi silný, vždy se najde tvor co nepřijme fatalisticky svůj osud a bojuje o život, ať se osud ubírá jakýmkoliv směrem. A Kiba je toho příkladem. Kiba je trochu nečitelný charakter, na jedné straně je jeho fascinace Chezou a nutkavý pocit být s ní – cit podobný lásce, na druhé straně odtažitý vztah vůči všemu kolem sebe a to včetně svých vlastních druhů. Cheza vlastně ani nemá „charakter“, spíše je „důvodem“ proč se věci dějí, přesto si k ní dokážete vytvořit silný vztah. Ostatní členové smečky už jsou hodně poznamenaní lidmi a životem s nimi: cynický Tsume, poživačný Hige a nejvíce „domestikovaný“ Toboe. Lidští hrdinové Cher Degré, Hubb Lebowski a Quent Yaiden jsou sice postavy vedlejší přesto jsou dobře vykresleni. A Blue citově roztržená mezi dva rozdílné světy. Z Aristokratů stojí za zmínku jen Darcia jako hlavní darebák a přitom i oběť a Jagara, která je nelogicky krutá. Zajímavá je na tomto anime iluzornost vlčích přeměn…ale nebudu víc napovídat. Naštěstí se sentiment v anime vyskytuje minimálně, rozhodně to není útok na slzné kanálky, ovšem scéna Quenta s Toboem je velmi silná. Animace je na velmi slušné úrovni a hudba skvělá. Stopáž by možná snesla zkrácení, ale maximálně o 1-2 díly, ale čistý „filler“ zde nenajdete, spíš jsou některé scény zbytečně dlouhé. Celkové hodnocení: 9,5/10. ()