Dalziel a Pascoe

• Veľká Británia Dalziel and Pascoe
Krimi / Mysteriózny / Dráma
Veľká Británia, (1996–2007), 72 h 5 min (Minutáž: 87–120 min)

Predloha:

Reginald Hill (kniha)

Warren Clarke, Colin Buchanan, Jodie Whittaker, Nicholas Gleaves, Harriet Walter, Richard Coyle, Matthew Lewis, Michelle Dockery, Norman Wisdom (viac)

Dalziel je stárnoucí hulvát prosáklý whiskou a cigaretovým dýmem. Pascoe je mladý gentleman, který absolvoval policejní akademii s vyznamenáním. I přes očividné rozdíly jsou sehraným tandemem, který vyšetří i ten nejzapeklitější případ... (TV Prima)

Recenzie používateľa Chudobka k tomuto seriálu (9)

Společenská žena (1996) (S01E01)

Mám moc ráda tuhle dvojku. Obtloustlý Dalziel, který nazývá věci pravými jmény a pro ostré slovo nejde daleko, je velký sympaťák. Warren Clarke hrál ještě např. ve Vraždách v Oxfordu. Chyběl mi dabing pana O. Vlacha, nebylo to ono. ()

Podzimní příkrov (1996) (S01E03)

"Snažit se chápat, a ne soudit." Pascoe nesoudí. Andy je opět úžasný! ()

Chudoba bohatého muže (1997) (S02E01)

Dnes vidím tuto epizodu podruhé a Andy mě opět baví. Doktor mu říká: "Moc piješ, moc kouříš, moc jíš a skáčeš do řeči lékaři...Shodíš 6, 5 kg." "Ty jsi sadista, doktore." Andy samozřejmě zuří, ale musí poslechnout, protože ví, že mu nic jiného nezbývá. Vynikající dabing pana Oldřicha Vlacha. Jako Pascoe je stejně skvělý Jan Vondráček. ()

Na druhé straně lesa (1998) (S03E04)

Tlusťoch mě baví v každém dílu. Žádný krasavec, ale velkej sympaťák. Co věta, to perla. Bezva chlap. ()

Benny se vrátil (1999) (S04E01)

Výborná epizoda. Jakmile jde o dítě, je příběh obzvlášť působivý. Tentokrát ještě navíc Pascoeovi těžce onemocněla dcerka. ()

Lstivý lišák (2000) (S05E02)

Charismatický tlusťoch mi zvedne náladu v každém díle. Těším se na každou jeho větu. Pro mě nejlepší detektivní seriál. ()

Zdi mlčení (2001) (S06E01)

Jedna z nejlepších a nejsmutnějších epizod. Andy vyšetřuje vraždu, která se jeví zpočátku jako sebevražda. Obětí je sedmnáctiletý chlapec, nadaný hudebník. Andy cítí vinu, protože před lety při pronásledování srazil autem jeho matku, která zemřela, a chlapec to viděl. Proto se věnuje případu obzvlášť pečlivě. Není to ovšem jediná nešťastná událost v této epizodě. Tragický osud má i chlapcova kamarádka, která ukončí svůj život sebevraždou. ()

Prach jsi (2005) (S09E04)

"S ženskýma je potíž. Jsou všeho schopný, aby si jich člověk všimnul." Výborný detektivní seriál. Andy je nepřekonatelný. ()

Pod tmavými hvězdami (2007) (S11E05)

Andy a Peter mě potěšili každý víkend. Bude se mi po nich stýskat. ()