Dalziel a Pascoe

• Veľká Británia Dalziel and Pascoe
Krimi / Mysteriózny / Dráma
Veľká Británia, (1996–2007), 72 h 5 min (Minutáž: 87–120 min)

Predloha:

Reginald Hill (kniha)

Warren Clarke, Colin Buchanan, Jodie Whittaker, Nicholas Gleaves, Harriet Walter, Richard Coyle, Matthew Lewis, Michelle Dockery, Norman Wisdom (viac)

Dalziel je stárnoucí hulvát prosáklý whiskou a cigaretovým dýmem. Pascoe je mladý gentleman, který absolvoval policejní akademii s vyznamenáním. I přes očividné rozdíly jsou sehraným tandemem, který vyšetří i ten nejzapeklitější případ... (TV Prima)

Recenzie používateľa tranquill k tomuto seriálu (47)

Nad zákonem (2000) (S05E04)

"Zdá se, že vedl bezúhonný život... Ten neexistuje! Každej se namočí. Některej víc než druhej..." Opět kvalitní zakončení 5. série. "Koupili Ti vohoz, synku, a za to jim dáš svou duši!" Tentokrát se to ale točí i o Pascoeově rodinném životu. "To jeho ctižádost ho žene z domova, ne já..." ()

Zdi mlčení (2001) (S06E01)

"Já nedávám rány z milosti, to není můj styl!" Tentokrát trochu komorní, ale o to více osobní, případ/příběh. ()

Nepříjemné pravdy (2001) (S06E02)

"No tak, děvenko, nejsem žádnej Čingischán, co plení vesnice!" To Warren Clarke asi není, ale jistě plení své herecké soky :-) Tak tomu je i v tomto lehce psychologickém pokračování, které se opět dotýká minulosti. "Co se děje? Mám rozepnutej poklopec nebo co?" ()

Tajemství mrtvých (2001) (S06E03)

"V tuhle dobu jsem tu na houby, brnkněte mi, když objevíte něco světobornýho..." Já volám: další světoborný díl je na světě :-) "Prostě se musej ty děti naučit, co je dobrý a co špatný. A jestli to neudělaj jejich blázniví kantoři, udělám to já!" Tentokrát je vyšetřování složité a komplikované, protože se dotýká samotného Dalziela. Nakonec je pointa docela překvapivá. "To není Tvoje vina, Andy... Ne, ale my klademe otázky, ale bůh nás chraň, když někomu ublíží..." ()

Pravda a následky (2001) (S06E04)

"Možná jsem venkovskej balík, ale ještě poznám profesionálku!" ()

Nežádoucí (2002) (S07E01)

Přestaňte kouřit, přestaňte pít! .. To bych mohl rovnou přestat dejchat!" Další rodinná záležitost, tentokrát Peterova. "Měl bys být lidská bytost a teprve potom policajt!" ()

Mens Sana (2002) (S07E02)

"Samý blbosti!" Opravdu? Tak jen se na ně podívejte!:-) ()

Hříchy otců (2002) (S07E03)

"Nikdo se vrahem nerodí...to mi věřte!" Další díl, poněkud mysteriózní, dotýkající se Andyho rodinného života. "Asi jsme všichni hříšníci, Otče, věční pochybovači! .. A teď budeme potrestáni!" ()

Ani pro lásku, ani za peníze (2002) (S07E04)

"Jak pokračujete, Andy? .. To víte sama, už od rána cejtim tu vaši voňavku za zadkem!" Andy, opět pokračuješ nadmíru skvěle! A tentokrát i s pořádnou pointou. "Tak pojď, vypadnem odtud, než se ten smrad dostane do ventilátoru!" ()

Hovory s mrtvým (2002) (S07E05)

"Co tady děláte? .. Vyšetřujeme vraždu..co jinýho byste čekal?!" Hodně komplikovaný případ sériových vražd. ()

Hra na vojáky (2004) (S08E01)

"Tak hele, vyšetřování vedu já a co řeknu, to platí! Pokud si na mě hodláte stěžovat, tak fajn, dám vám třeba 5 čísel, ale to nezmění moje rozhodnutí!" Tvrdohlavý Andy, to mu sedí v tomto dílu, který se opět dotýká jeho minulosti. "Držím Vás za koule, už se nevykroutíte!" ()

Cena slávy (2004) (S08E02)

"Když se to vezme kolem a kolem, Pete, nemůžu pracovat s někým, kdo nechápe, proč jsem dělal to, co jsem dělal!" Další komplikovaný případ, ke kterému bylo nutné Andyho téměř vyprovokovat. "Myslíš, že tenhle případ rozlouskneš? .. Bez problémů. A pak ještě přijdu vyřešit ten tvůj..." Andyho sarkasmus je extrémní, proto jeho monology miluju, ale také nemluví do prázdna :-) "Jdem někoho sbalit!" ()

Na útěku (2004) (S08E03)

"Já si uvědomuju, co jsem zač...sedm roků jsem nad tím přemejšlel" Já přemýšlím, co uvést do komentáře, ale u tohoto asi nejslabšího Dalziela nevím... ()

Příliš měkké srdce (2004) (S08E04)

"Co chcete? Blahopřání?..Jdeme do práce!" ... "Jo, sedneme si k telefonu a počkáme, až se to vyřeší!" ()

Ztracená hlava (2005) (S09E01)

"Novináři jsou holota prohnaná, nespouštěj z nich oči!" Pěkný propletenec poskytl i další díl této krimi série. ()

Mrtvé maso (2005) (S09E02)

"Můžu Ti nabídnout obsah žaludku? .. Poslední jídlo nikdy neodmítnu!" Tentokrát si tvůrci připravili pořádnou pointu prošpikovanou osobními strastmi Petera. Excelentní díl. ()

Vykopávky (2005) (S09E03)

"Kdybys viděl, co s ní proved. Byla to kráska. Chtěla bejt modelkou. Ale jedinej, kdo ji kdy vyblejsk, byl policejní fotograf!" Tak tento případ byl extrémně zapeklitý kvůli dvěma relativně nespojitelným linkám a třetí Andyho osobní linii. Scénáristická paráda. Nebo spíše excelentní předloha... "Skrytá nevraživost vždycky vybublá na povrch!" ()

Prach jsi (2005) (S09E04)

"Jsem na kriminálce, ne že si tady válím šunky!" Klasicky excelentně neurvalý Andy. ()

Záhada zamčeného pokoje (2006) (S10E01)

"Jak víte, že se něco stalo? .. Mám doma křišťálovou kouli!" Téměř sherlockovské, ale také i osobní. "Každej jednou dospěje..." ()

Čas slávy (2006) (S10E02)

"Kdo má všechno, chce někdy ještě víc..." Já víc nepotřebuju, dostal jsem další komplikovaný případ 😉 ()