Kedysi bol plukovník John Matrix (Arnold Schwarzenegger) veliteľom elitnej bojovej jednotky. Po smrti manželky sa však rozhodol opustiť armádu, aby v ústraní, ďaleko od ľudí, vychovával svoje jediné dieťa, desaťročnú dcéru Jenny (Alyssa Milanová). Ich dni pokojne plynú, keď sa zrazu objaví Matrixov bývalý nadriadený, generál Franklin Kirby (James Olson), ktorý ho informuje, že niekoľko jeho bývalých nadriadených zavraždili a Matrix by mal okamžite zmeniť identitu a odsťahovať sa inam. Bohužiaľ, je neskoro. Po generálovom odchode Matrixov dom napadnú žoldnieri zvrhnutého diktátora Ariusa (Dan Hedaya) pod vedením jedného z plukovníkových bývalých mužov, neľútostného Bennetta (Vernon Wells), o ktorom si myslel, že je mŕtvy. Podarí sa im uniesť Jenny, pretože vedia, že len takým spôsobom dosiahnu, aby s nimi Matrix spolupracoval. Nechcú od neho nič menej, len aby im pomohol zavraždiť prezidenta juhoamerického štátu Val Verde a zvrhnúť tamojšiu demokratickú vládu, aby sa Arius znova dostal k moci. Matrix má prezidenta zabiť, v opačnom prípade zabijú jeho dcéru. Matrixovi, ktorému spočiatku nedobrovoľne a len veľmi neochotne pomáha letuška Cindy (Rae Dawn Chongová), sa podarí ujsť z lietadla, kam ho Ariusovi muži naložili, a okamžite sa vyberie po stopách únoscov. Keď sa však Cindy dozvie, o čo ide, je Matrixovi veľmi dobrou pomocníčkou, pretože má vlastné nevyrovnané účty s Ariusom. Jej jediným želaním je vidieť ho mŕtveho. Matrix sa púšťa do riskantnej hry, pretože musí Jenny zachrániť skôr, ako lietadlo, v ktorom mal sedieť, pristane. A na to skutočne nemá veľa času – necelých jedenásť hodín... (TV JOJ)

blezg

Na jedný straně prskáte, jak je to plný chyb a zbytečný film a na druhý straně znáte všechny bondovky. Navíc, kdyby Arnieho trefila hned první kulka, film by ani nezačal, kdyby ho trefila tisící kulka, film by skončil v půlce, takže vidíte, líp to prostě udělat nešlo. JoJo, radši si ukousnete prsty, než byste dali Arnieho nejlepšímu filmu, naprosto bezchybný vypalovačce 5*. Radši dáte jednu* a úplně stejně nemocný, jen vážně se tvářící chujovině Dobyvatelé ztracené archy ale 5. Tak já to udělám naopak. První akční film, který prolezl hranice na stokrát ošoupaný VHSce, nejlépe s naprosto kvalitním až geniálním simultánním a naprosto monotónním dabingem, každý ho viděl desetkrát, nemohl se těch jatek nabažit, a najednou je to odpad! TO MĚ POSER! ()

p.a.douch

Tak jsem dneska musel jednu hvězdu přidat a zvednout hodnocení. Ty hlášky co tam Arnold s Rae Dawn Chong házej jsou neuvěřitelný. Horner v té době skládal hudbu k Arnieho filmům na jedno brdo, ale mě se líbí. Kecy o nostalgii jsou blbost, tohle je zkrátka akční film u kterého člověk může vypnout a jen se bavit. To že to není dokument je snad jasný každýmu a Arnie je zkrátka nesmrtelnej - tak o co jde? O zábavu. "Commando" mě vždycky pobaví. Takže 95 % (je jasný že u tohohle filmu nebudu jako hlídač Johna Matrixe, který v letadle "spal jako zabitej"). ()

bmx6

KOMANDO je klasický akční film.Arnold jako John Matrix v roli otce,kterému unesou jeho dceru.A on si pro ni přijde za každou cenu.Jako malý jsem tohle béčko hrozně žral,pouštěl jsem si ho pořád.Strašně jsem tento film miloval-takže 100% ()

Jack_F.

Nezapomenutelná totální sračka...ono srdce odlehčí ty ikonické scény(jak bere tu kládu na rameni s tím zaběrem na bicák) a hlavně Arnoldovy hlášky. ()

Synx Fiction

Pocta letům osmdesátým. Moje dětství, co věta to legenda. Nekonečné zásobníky, krytí se za růže se spoustou mrtvých a všechno začíná tak nenáročně krmením srnky a pojídání zmrzliny s malou čarodějkou Allysou Milano :) ()

Bicman

Neprostá klasika než jí dokázal zničit druhý dabing, ten totiž zabil všechny hlášky které si pamatuji od mala.. " a teď uděláte všechno o ce sem vás před chvílí žádal. Hovno!" . Jinak závěr kdy Arnold vyhladí celý ostrov je prostě geniální... Zkrátka za 5! ()

Silblade

Kdesi jsem slyšel, že akční počítačové hry neodrážejí realitu, protože hrdina přece nemůže unést kudlu, pistoli, brokovnici, M16, kulomet granáty a raketomet dohromady. Ten, kdo to tvrdil, asi neviděl Komando.:D Každopádně, komando je velice odpočinkové akční béčko, u kterého člověk může vypnout, nemusí násilně vstřebávat tisíc a jedno moudro, plány nepřátel i hrdiny, které se spíše podobají šachové partii velmistrů, kde každý z nich vidí na 10 tahů dopředu, prostě je to film "unesli mi milovanou osobu, tady máš pistoli, samopal a brokovnici, cíl: zmasakrovat nepřátele a zachránit "hostage" a šmitec. Jednoduše, přímo, bez zápletek, takové jsou akčňárny 80.let, které máme tak rádi a po kterých se nám občas zasteskne uprostřed éry geniálních hrdinů i anti-hrdinů s IQ tak minimálně 180. ()

Vostok

vím že je to Bééčko jak hrom a že tam do vzduchu lítá kdejaká figurýna a domy sou jako postavene s třísek když se rozletí a krásná auta s autovyrovnávací kapotou pusobí jako scifi ale stejně ten film milluju i přesto že v jedne sceně ma arnie v kulometu jen kratkej pas munice a najednou střih a ma zas munice plnej pás až po kolena to je taky super ale i přez tyto chyby to má svoje krutý akční kouzlo 80.let a je tosuper snímek a hudba je taky dost dobrá :-D koukal sem na to asi už 100x a kouknu se zase:-D chtělo by to zase film v tomhle stylu:-D klidně i s chybama:-D ,,Co jsi udělal se Sullym ?" ,,Pustil jsem ho." Vostok. ()

Vengeance6

Můj nejoblíbenější akční film z mládí. Má tempo i klasický hlášky. Už jen ten první záběr Arnolda ve filmu, jak nese kládu s motorovkou, prostě klasika co víc říct :) ()

Delmondo

Z filmu jsem si vzal jedno ponaučení do života. Jestli se chci dožít důchodu tak nikdy, nikdy za žádnou cenu nesmím Arnoldovi unýst dceru jinak se guvernátor ze Štýrskýho Hradce vydá na cestu pomsty a až si mě najde tak mě nejdřív pořádně rozhláškuje a pak mě zlikviduje přesně jako to komando co mu uneslo čarodějku Alyssu Milano. Totiž Arnie je tady ve svý top formě a v jednom ze svých top filmů. ()

PeteBuck

Stará zlatá klasika. Jedna hviezdička kvôli nostalgii. Pamätám si, keď sme to pred vyše dvadsiatimi rokmi pozerali prvýkrát a už vtedy sme sa nad tým chechtali a nebrali to vážne. Ale zábava je, že tento film, hoci má jednoduchý dej, tak má spád, stále sa niečo deje, občas nejaký ten humorný podtón, hláška ("Čo ste urobili Salymu?" "Pustil som ho"). Arnie je drsňák, ako sa patrí. To lepšie, čo sa týka akčných filmov osemdesiatych rokov. ()

ondrach

Divák se směje tam, kde to asi tvůrci příliš nečekali (chyby ve filmu a trapné akční scény), hlášky Arnieho však vtipné vůbec nejsou. Nicméně velice oceňuji fakt, že film nemá hluchá místa a pořád se něco děje. ()

zigy

Ten nejakčnější z akčních filmů. Pokud vypnete mozek a přistoupíte na to, že Arnold je nezranitelný a má nadpozemskou sílu, užijete si jízdu plnou suchých hlášek, soubojů a přestřelek. Pokud však začnete jen trochu dumat nad realističností toho, co se před Vámi odehrává, je to na odpad. Mě se to povedlo tak napůl:) ()

Polter1

Najlepšie Béčko. Film je proste kultová klasika, ktorá má v sebe také tie svojské prvky, ako hrdinu, ktorý je nezničiteľný. automobilovú naháňačku, vtipné hlášky a nekonečnú strieľačku. ()

Jamall

Osmdesátá "gold edition". Arnie nakrmí srnečka, zachytá rybky, zasměje se s dceruškou a poté začíná genericky vytvořená akce, kterou nejde nemilovat. ()

DaNvYto

Arnie v legendární formě házející smrtící joky jako granáty... a nebo granáty jako joky? Od jisté chvíle mají ta nejúspěšnější komanda sestavu jednoho muže... haha ()

Ibea

Film, ktorý budete milovať alebo nenávidieť. Arnold je proste Arnold a v Komande vidíte jeho silné aj slabé stránky. Komando je proste film, ktorý obsahuje všetky existujú klišé akčných filmov a dovádza ich do ad absurda - a robí to skvelo. Nie je to síce klenot, ale treba ho vidieť. ()

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

02.01.2012

Je zpátky. První teaser na The Expendables 2 nám dokázal, že se mu tentokrát bude kouřit nejen z cigára, ale i z bouchačky. A jen tak se vůně střelného prachu kolem něj nerozplyne. Už od října natáčí… (viac)

Bennett opět vypustí trochu páry

Bennett opět vypustí trochu páry

18.06.2011

Než se na plátna vrátí sám velký Arnold (pokud k tomu vůbec někdy dojde), zřejmě se dočkáme několika remaků jeho slavných kousků. Předělaný Barbar Conan je za rohem, natáčení nového Total Recallu… (viac)

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda

05.06.2009

Někteří přímo, druzí ho touží pouze remakovat. K těm prvním patří Robert Rodriguez, který prý předělávky nesnáší ještě víc než... než všichni ostatní, a jeho Predators pro studio 20th Century Fox by… (viac)