Kedysi bol plukovník John Matrix (Arnold Schwarzenegger) veliteľom elitnej bojovej jednotky. Po smrti manželky sa však rozhodol opustiť armádu, aby v ústraní, ďaleko od ľudí, vychovával svoje jediné dieťa, desaťročnú dcéru Jenny (Alyssa Milanová). Ich dni pokojne plynú, keď sa zrazu objaví Matrixov bývalý nadriadený, generál Franklin Kirby (James Olson), ktorý ho informuje, že niekoľko jeho bývalých nadriadených zavraždili a Matrix by mal okamžite zmeniť identitu a odsťahovať sa inam. Bohužiaľ, je neskoro. Po generálovom odchode Matrixov dom napadnú žoldnieri zvrhnutého diktátora Ariusa (Dan Hedaya) pod vedením jedného z plukovníkových bývalých mužov, neľútostného Bennetta (Vernon Wells), o ktorom si myslel, že je mŕtvy. Podarí sa im uniesť Jenny, pretože vedia, že len takým spôsobom dosiahnu, aby s nimi Matrix spolupracoval. Nechcú od neho nič menej, len aby im pomohol zavraždiť prezidenta juhoamerického štátu Val Verde a zvrhnúť tamojšiu demokratickú vládu, aby sa Arius znova dostal k moci. Matrix má prezidenta zabiť, v opačnom prípade zabijú jeho dcéru. Matrixovi, ktorému spočiatku nedobrovoľne a len veľmi neochotne pomáha letuška Cindy (Rae Dawn Chongová), sa podarí ujsť z lietadla, kam ho Ariusovi muži naložili, a okamžite sa vyberie po stopách únoscov. Keď sa však Cindy dozvie, o čo ide, je Matrixovi veľmi dobrou pomocníčkou, pretože má vlastné nevyrovnané účty s Ariusom. Jej jediným želaním je vidieť ho mŕtveho. Matrix sa púšťa do riskantnej hry, pretože musí Jenny zachrániť skôr, ako lietadlo, v ktorom mal sedieť, pristane. A na to skutočne nemá veľa času – necelých jedenásť hodín... (TV JOJ)

Skejpr

LOL! To bylo něco. Schwarzeneggerovo zjevení na platně nemá chybu, titulková sekvence je na zeblití, děj neexistuje, a Arnie občas fakt zaperlí. Závěrečná akce je jak z nějaký špatný videohry a celý je to prostě totálně LOL! A už vím, kdo má nejkrásnější prsa na světě. Arnold Schwarzenegger. Jen si všimněte, jak se mu krásně natřásaj, když beží se samopalem v ruce. ()

Shit

Hromada nezapomenutelných hlášek a Arnold co pozabíjí 98% lidí, co se objeví ve filmu a závěrečný vyhlazení ostrava je prostě klasika. Jedno z nejlepších akčních béček, co byly v 80 tejch letech natočený. ()

flanker.27

"Zbylo na nás něco? - Jenom těla." Čeho je moc, toho je příliš. Naprosto přesná střelba od boku, nezranitelnost a terminátorský způsob boje. Nebýt kultovních hlášek "spí jako zabitej", "dochází ti pára" apod., asi by se to odpadu nevyhnulo. I když je to jasná nadsázka, je to prostě moc blbý. ()

gudaulin

Film využitelný prakticky výhradně fanoušky akčního žánru. Scénář stejně jako herecké výkony stojí za prd. Koneckonců Schwarzenneger charakterního hereckého výkonu není ani schopen. Jednorozměrná záležitost, která u jednoho vzbudí neskrývané nadšení, u druhého zdrženlivý úsměv.Přiznávám, že se řadím do druhé kategorie. Celkový dojem 15 %. ()

choze

Kamera se lačně popásá na svalech dřevorubce Arnolda přicházejícího s kládou ležérně přehozenou přes rameno k horské chatě. V prázdném domě sedí neznámý, rozvážně mluvící muž s knírkem. „Uděláte, co budeme chtít a my vám vrátíme vaši dceru. Co vy na to?“ „Tohle,“ zabručí Arnold alias bývalý plukovník John Matrix s kamennou tváří a střelí ho mezi oči, načež z kopce roztlačí únosci porouchaný vůz a řítí se v něm za unášenou dcerkou. Po řadě památných scén jako je skok ze vzlétajícího Jumba nebo zvednutí telefonní budky s padouchem uvnitř a jeho následné shození z útesu („Pamatuješ, jak jsem ti sliboval, že tě zabiju jako posledního? Lhal jsem.“) dospěje Matrix na ostrov se základnou únosců, jihoamerických pučistů. V nespočetněkrát parodované scéně na sebe navěsí „zakoupený“ arzenál a vyráží do boje s mnohonásobnou přesilou. Když už má pocit, že mezi záhony bílých růží v zahradě padouchovy vily postřílel, podřezal a vyhodil do povětří sdostatek mužů, přichází ke slovu z altánu vypůjčené vidle, sekera, mačeta a dokonce i koutouč cirkulárky. Konečně se dostává k hlavnímu padouchovi, kterého, po krátkém souboji na nože v kotelně, se slovy „Dochází ti pára?“ prošpikuje ze zdi vyrvaným kusem parního potrubí. 146 zmasakrovaných lidí, z toho 138 během jedné jediné čtyřminutové sekvence, taková je bilance Komanda Richarda L. Lestera z roku 1985, což z něj s přehledem činí nejkrvavější filmovou podívanou všech dob. Když je Matrixův trautmanovský velitel v průběhu filmu dotázán, co lze od z řetězu utrženého ex-vojáka očekávat, generál s úsměvem odpoví: „Třetí světovou válku.“ Sebevědomá demonstrace síly a silácké vyhrožování válkou v akčních filmech 80. let jako Rambo II a Rocky IV je jednoduchým vzkazem Reaganova kabinetu všem Američanům a celému světu – nebojíme se, ale vy byste měli. ()

Segrestor

Už tenkrát, na VHS s rychlodabingem z němčiny, to stálo za to. Pravda, němčina a český rychlodabing člověkem, který německy uměl snad akorát: "Das ist unmögliche geficht" filmu DOST škodil. John Matrix putující za osvobozením své dcerušky je přesto všechno dosud nepřokonaná legenda. Nošení klád na rameni, lámání vazů loktem, skoky z letadla a stříhání růží těžkým kulometem patří dnes již k lidové zábavě a samozřejmě filmovému kultu. Vzpomínky... ()

Dudek

Je to prostě pecka, na tenhle snímek se můžu dívat pořád dokola a neustále se u něj bavím. Už samotný začátek, myslím tím nástup Arnolda, by se dal označit za kultovní, o tom co se děje poté ani nemluvím. Přímočarý děj tady rozhodně není překážkou, proč také jednat v oklikách? Prostě klasika všech klasik. Arnold ruluje. [TOP 19/14 66%] ()

Gilmour93

Jeden z mých nejoblíbenějších dílů Receptáře, kdy vám nejdříve vysvětlí, jak prostříhat muškáty na zahradě těžkým kulometem, načež vám ukážou chytrý nápad s instalací jednoduchého trupového ventilu na kotelním parovodu.. Když je táta Matrix nasraný, prázdné nábojnice padají k zemi frekvencí tropického lijáku aneb klasika všech klasik bezbřehé akční tuposti osmdesátých let. Kdo tento film v mládí nemiloval, ten si doteď myslí, že když Arnie drží padoucha jednou rukou nad hlubokou roklí, tak druhou vyklepává dveře žlutého Porsche.. ()

Psema

Bez diskuze etalon akčních fláků let osmdesátých. Naprosto nestárnoucí akční klasika složená z těch správně masitých kousků. Nechybí regulérně nadsázková akce, kultovní (a přitom tak snadno použitelné) hlášky, ani tradiční záporácké přehrávání. Pokud se někomu "ejtýs" vyhnuly a chce to napravit klasikou nejklasičtější, nemá na výběr. Navíc, kde jinde předvádí Arnold takhle komlexní herectví? (Jeho hrudní svalstvo hraje doslova precizně ;) ()

robbiee

[imdb: 6.2/10] | me: Klasika,... nedávno som si to pozrel a tento krát som sa už nestíhal diviť tomu čo vidím ... Ak sa to neberie vážne, ale tak ako sa má správne akčné B-éčko vnímať, tak potom je tento film jedna tvrdá a neutíchajúca jazda Arnolda a jeho hlášok ... inak sa na to pozerať nemôže. Oddychovka ako vyšitá ... ()

Hal_Moore

Tohle je jeden z těch filmů, kde Arnie kolem sebe zabijí spousty lidí a sám stěží utrpí nějaké ty šrámy. Film je tak stupidní, až je místy srandovní. Občas jsme svědky nerealisticky senzačních scén (skok z kola letadla) a občas Arnie vypustí jedu ze svých nezapomenutelných hlášek. Nerealismus je tak vysoko, že v jedné scéně Arnie střílí ze zbraně, hází nože a střílí lidi, zatímco oni střílí na něj. V té scéně musel zabít alespoň sto lidí a ho netrefí ani jedna kulka. Jednu chytne až u samého konce. Jde o jeden z tzv. withoutbrain filmů, kde můžete mozek na pár desítek minut poslat odpočinout si. ()

Aluska88

Totálně béčkově vyznívající nářez s kvalitními béčkovými dialogy a typickou atmosférou a hudbou let osmdesátých. Hláškující, ultra nabušený Arnie se svým nezaměnitelným výrazem člověka, prahnoucího po pomstě a vyřízení účtů a mladičká "Čarodějka" Alyssa Milano v roli jeho dcerky. No a koho jiného ještě pochválit, než jeho dvorního dabéra Pavla Soukupa, který jeho hláškám dodává tu správnou českou korunku. "Pokud ještě chcete vidět svou dceru, budete spolupracovat. Dobře?" - "Špatně!", "Nerušte mého přítele, je k smrti unavený", "V půl osmý mám kurz karate pro pokročilé." - "To už asi nestihnete", "Vyser si voko!" - "Tvoje oddanost mě vážně dojímá", "Co je Vám?" - "Asi jsem mrtvá." - "Nic Vám není", "Co jste s ním udělal?" - "Pustil jsem ho", "Už Vám někdo řekl, že jste hrozně agresivní?" "JÁ SE VRÁTÍM, BENNETTE." :D ()

genetique

Teraz na chvíľku odbočím a budem hodnotiť srdcom, pretože Komando som videl ešte ako decko a vtedy som ešte takto objektívne hodnotiť nevedel, no tento film mi tak utkvel v pamäti, že si nemôžem dovoliť dať pod štyri hviezdičky. Ja viem, že z pohľadu reálneho je to úplná magorina, no z pohľadu čistej akcie je to teda parádny nárez, kde znova Arnie zabudne na roličku milujúceho otca a nastáva skutočný massacre. Nastupuje ako veľká voda, sám dočista vyhladí ostrov s celou armádou proti nemu a párkrát aj efektne zahlási. "Dochádza ti para Bennete!" :). 80%. ()

sniper18

Klasika všetkých klasík a dokonalá esencia osemdesiatych rokov v tej najčistejšej podobe, to je Komando. Arnold má na svojom konte viacero kultových filmov, ako Terminátor, Predátor alebo Barbar Conan, ale nič z toho nie je plnohodnotný akčný film a tak som rád, že niečo kultové stvárnil aj v čistokrvnom akčnom žánri. Len škoda, že sa z toho nestala séria, aspoň by bol z toho priamy konkurent Stallonovho Ramba, ktorý je kvôli tomu slávnejší, aj keď túto Schwarzeneggrovu verziu dokonalého vojaka mám určite o niečo radšej. Hlavne je to odľahčenejšie, hlavný hrdina tu netrpí žiadnou traumou, nerieši sa nič politické, ale film ponúka osobnejšiu zápletku, čo som mal vždy radšej, a tak hlavný hrdina pre záchranu svojej dcéry rozpúta hotové vojnové peklo. Tu snáď ani nie je časť, ktorá by sa dala skritizovať, jedna nezabudnuteľná a zábavná scéna strieda druhú, ešte nezabudnuteľnejšiu, scenár ponúka Arnoldovi neustále priestor pre hlášky a prezentáciu svojich schopností a muskulatúry, až vyvrcholí tým asi najslávnejším finále, aké akčný žáner vôbec ponúka. A práve toto je na filme trochu podivné, celý čas sa drží celkom na uzde a hlavný hrdina hľadá a likviduje svojich protivníkov po jednom, aby vo finále urobil takéto veľkolepé peklo, ale ja s tým problém nemám. Celý film je plný zábavnej akcie, výborný úvod a všetky tie naháňačky a súboje, ktoré sú v rámci Schwarzeneggrových obmedzených bojových schopností predsa len jedny z tých najzábavneších, aké sa u neho dajú nájsť, ale finále je jednoducho najlepšie. Likvidácia celej armády pomocou najrozmanitejších zbraní, od nožov, vidly a sekery cez samopaly, guľomety a brokovnicu až po raketomet, míny a granáty už ani nemohlo byť zábavnejšie a právom sa stalo klasikou. Obsadeniu sa nedá takmer nič vytknúť, Arnold Schwarzenegger vo svojej životnej úlohe, v tomto filme ho mám rozhodne najradšej, má skvelú formu, perfektné hlášky a v akcii je na neho radosť pozerať, sympatická Rae Dawn Chong a plno výborných záporných postáv, medzi ktorými vynikajú hlavne Vernon Wells, Bill Duke, Dan Hedaya a David Patrick Kelly. Režijne a technicky sa vo svojej kategórii, teda americký čistokrvný akčný film osemdesiatych rokov jedná prakticky o absolútnu špičku, skvelá vizuálna stránka, atmosféra a výber prostredí, tu nemám čo vytknúť. A hudba sa teda tiež vydarila. Na takýto film sa určite nedá pozerať dospelými očami, ale už ako som ho videl v detstve prvýkrát, tak si ma úplne získal a stále mám k nemu skvelý vzťah. Výborná akčná zábava, ktorú pozerávam opakovane. 88% ()

Madison

Vynikajúca klasika na čele s akčným bohom Schwarziem, ktorého v podobných úlohách jednoducho milujem :-) Kto by povedal, že na hudobnom aspekte sa podieľal tvorca úžasného Braveheart, James Horner? Veľmi milé prekvapenie, pobavila som sa, snáď iba popcorn mi chýbal. ()

3DD!3

Guilty pleasure. Čistokrevné béčko, které se stalo klasikou žánru akčních filmů. Namakaný korba Arnold trousí hlášku jednu za druhou, vybíjí jednoho záporáka za druhým a ještě se u toho tváří jako by to všechno bylo "jen tak mimochodem". Do toho geniální Hornerova hudba. Prostě paráda. Nejlegračnější a nejkrvavější Arnoldův film a zároveň moje srdcovka. :-) "Vezmeme si Cookovo auto. Už ho nebude potřebovat." ()

Le_Chuck

Joooooo, to je ono. Nekonečno nábojov, absencia logiky, nepriestrelný hrdina a kopa gueríl na pokosenie. Tak na tomto som vyrastal dámi a páni. ()

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

02.01.2012

Je zpátky. První teaser na The Expendables 2 nám dokázal, že se mu tentokrát bude kouřit nejen z cigára, ale i z bouchačky. A jen tak se vůně střelného prachu kolem něj nerozplyne. Už od října natáčí… (viac)

Bennett opět vypustí trochu páry

Bennett opět vypustí trochu páry

18.06.2011

Než se na plátna vrátí sám velký Arnold (pokud k tomu vůbec někdy dojde), zřejmě se dočkáme několika remaků jeho slavných kousků. Předělaný Barbar Conan je za rohem, natáčení nového Total Recallu… (viac)

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda

05.06.2009

Někteří přímo, druzí ho touží pouze remakovat. K těm prvním patří Robert Rodriguez, který prý předělávky nesnáší ještě víc než... než všichni ostatní, a jeho Predators pro studio 20th Century Fox by… (viac)