Některé vášně zkrátka nejdou zkrotit. Osudem mladého rančera Johnyho jsou koně a teď i jedna nedostupná žena, krásná Alejandra. Matt Damon a Penélope Cruz ve westernovém romantickém dramatu režiséra Billyho Boba Thorntona o nenaplněné lásce.  Rodina Gradyů vlastnila odnepaměti ranč v Texasu a mladý John si nepřál nic jiného než v rodinné tradici pokračovat. Po smrti dědečka se ale situace změnila. Johnova matka odmítá žít v pustině a ranč prodá. John tedy musí svoji touhu po kráse divokých koní naplnit jinde. Spolu s přítelem Laceym Rawlinsem osedlají koně a vydají se přes řeku Rio Grande do Mexika v naději, že zde dostanou práci jako honáci dobytka. A to se jim také nakonec podaří. Velkostatkář Hector de la Rocha si navíc šikovného Johna velice oblíbí a udělá z něho svoji pravou ruku. Problémy nastanou až ve chvíli, kdy se John seznámí s rančerovou krásnou dcerou Alejandrou… V hlavních rolích milostné romance režiséra Billyho Boba Thorntona o nenaplněné lásce uvidíme hollywoodské hvězdy první velikosti Matta Damona a Penélope Cruzovou. (oficiálny text distribútora)

Juto

Toto je vynikajúca, epická westernová sága o dvoch Texanoch, ktorí sa ocitnú v Mexiku, a o všetkých skúškach a trápeniach, ktoré prechádzajú, z ktorých väčšina je fascinujúca. 7/10 ()

Radiq

A pak jezděte do Mexika! No, o koních to sice je, ale až tak moc tam toho koňskýho není. Čekal bych, že to bude western, co se bude kolem koní motat pořád, ale to by nesměl být Cormac McCarthy, kdyby se tam neudála aspoň jedna či dvě vraždy. Ale budete zklamaní. Podle mě se sice BB Thorntonovi se podařilo vystihnout atmosféru, jakou McCarthy zamýšlel, ale bohužel ta předloha asi nic moc. Tak nějak to skončí a vy zjistíte, že ste to ani vidět nemuseli a že to na někdo v Hollywoodu asi pěkně zvoral. Nic zásadního mi to totiž nedalo. Pro mě se spojení Damon Thornton McCarthy moc nepovedlo. ()

Estrellita

Tři žánry - western (přestože se tam běžně lítá letadly a jezdí relativně moderními auty), romantický (přestože v tom filmu chová největší lásku asi Blevins ke svému koni) a vězeňský (přestože scény z vězení jsou přehnané až těžce neuvěřitelné) - se sprskly dohromady, vytvořily jakousi koudelovitou hmotu a každý z nich se snažil z toho urvat co nejvíc pro sebe. Tato snaha působila spíš jako kolomaz, takže se z celého toho koudelovitého klubka vytvořilo jakézi oplizlé cosi, zamazalo to herecký talent Matta Damona i poetickou krásu Penélope a oblemcalo celý tenhle počin tak, že je všechna ta křečovitá snaha dojmout na první pohled vidět. Škoda, mohlo to být fajn. Možná. 34% ()

lennyd

John Grady (Matt Damon) si nikdy nepřál nic jiného, než pracovat na farmě. Ale když jeho matka ranč prodá, tak se John sebere, a se svým kámošem Laceym (Henry Thomas) se vydají hledat práci do Mexika. Cestou potkají mladého Blevinse (Lucas Black), který je již od pohledu potížista - takže jsou rádi, že se jej u jednoho městečka zbavili a našli práci u velkostatkáře de la Rochy. Jenže poklidný život na farmě a Johnův románek s Rochovou dcerou (Penelope Cruz) naruší obvinění z krádeže koní, které spáchal Blevins a udal i Johna s Laceym ... Billy Bob Thorthon si jednou spletl strany, a místo před kamerou se chtěl ukázat na druhé straně. Bohužel si k tomu nevybral ten úplně nejlepší film. V Kráse divokých koních se (bohužel) splétají dva příběhové motivy (romantická linie Johna s Alejandrou, které okolí nepřeje a krádež koní, obvinění a mexické vězení). Každá z těchto linií by nepochybně stačila na samostatný film - dohromady to bohužel působí hodně chaoticky, a když už se člověk do něčeho vžije (Matt Damon a mexické vězení), hned je vše jinak aby mohla pokračovat romantická linie. Navíc mi k sobě ani moc Matt Damon s Penelope Cruz neseděli.. ()

Eoin

Film bude pre tých ktorý nečítali knihu pôsobiť chaoticky. Je to možno tým, že sa jedná o príliš zostručnené filmové prevedenie. Miestami ma ale potešilo, ale ajtak zatiaľ najslabšia adaptácia z McCartyho diel. 65% ()

Looser

První polovina vypadá jako reklama na Marlboro, druhá půlka chaos nad chaos, jedině snad Penelope stojí za zmínku jinak je to ztráta dvou hodin života. ()

PALINO

Názov filmu nasvedčuje tomu, že sa môžme tešiť na výpravný rančerský príbeh plný krásnych koní, no skutočnosť je trochu odlišná. Prvá polovica filmu je pomerne nezáživná a nebyť prekrásnej prírody, cez ktorú putujú hlavný hrdinovia, nebolo by sa na čo pozerať. Druhá polovica aj vďaka scénam z väzenia pôsobí dramatickejšie, no celé to vyvoláva pocit, akoby sme sa zrazu dívali na úplne iný film. Billy Bob to vie skrátka lepšie pred kamerou ako za ňou. ()

freeze.art

Nevím jak někdo může napsat, že to byl ztráta 2 hodin. Pro mě milý film se silným příběhem. Herecké obsazení je dobré, chvílemi je to opravdu trochu chaotické, ale mě to nijak nevadilo...Slušné 4* ()

Axident

Navzdory nijak adorujícím komentářům zde a snad i díky hodině, kdy jsem tenhle zapadlý filmeček dokoukal (3.16 am :o), dám za čtyři, nejsa ani zdaleka tak zklamán či nespokojen jako mnozí. Snad bych tomu ani neříkal western, ano, byli tam honáci, koně, úžasné scenérie krajiny, pistolníci, vše, co k westernu patřívává, ale především to bylo lovestory, o lásce k ženě, přátelství, koním, životu. Pro někoho možná příliš rozvleklé a málo akční, pro mě byly jedinou šmouhou zbytečně americky patetické vylévání srdíčka soudci a jeho moudrá rozhřešení v posledních minutách, přesně tak, jak dokáží trochu srazit jinak dobrý film snad jen Amíci. B.B.Throntona mám rád a trochu jsem zesmutněl, vidíc, že jím režírovaný film má všeho všudy 54%. Ale jsem zadosti učiněn a dávám slušných 80% a to, prosím, nejsem milovník koní, ani nijak zvlášť nemusím Penelope... ()

sin34

Kdyz jsem dokoukal tento film, byl jsem ponekud zmateny. Poradne totiz nevim, kam si mam film zaradit. Nemyslim si ze by to bylo drama ani western a uz vubec ne romantika. Na druhou stranu me All the pretty horses nijak zvlast nezklamal a sceny s kapitanem Raulem jsem si vylozene uzival. Par bodiku navic za casting, protoze presne takhle bych si mexickeho kapitana predstavoval. 12/25 ()

Svadbos

Ambiciózna, ale nevyvážená adaptácia románu Cormacka McCarthyho. Striedavo pomalé a rýchle v rozprávaní príbehu. Film vyzerá dobre, ale nikdy nie je celistvý. Znaky postprodukčných zásahov sú až bolestne viditeľné. Damon a Thomas sú však skutočne dobrí. ()

Shaman::..

Je to velká škoda, že se tak bravurní McCarthyho dílo dostalo na úplně jiný kvalitativní úroveň. Takhle, doslova, zpackanou režii jsem dlouho neviděl. Je možné, že za to může sestříhání čtyř hodinové verze filmu. Čtyři hodiny je přespříliš dlouhá stopáž, nicméně konečná verze s necelými dvěma hodinami má klíčový důvod nezdaru tohoto snímku. K dostání se k jádru pudla minuty chybí. Hlavní poselství knížky tkví v přerodu chlapce v muže. Bohužel tento motiv ve snímku naprosto chybí a hlavním hybatelem filmu je, nepochopitelně, milostná etuda. Nic proti hlavním představitelům, ale podle knižní předlohy se má jednat o náctileté (12-16) kluky. Třicetiletý Matt Damon mi tedy jako mladých jinoch rozhodně nepřipadá. ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

13.06.2023

Scottova novinka s luxusním obsazením

Scottova novinka s luxusním obsazením

23.04.2012

O thrilleru The Counselor, který Ridley Scott natočí podle prvního originálního scénáře Cormaca McCarthyho (Cesta, Tahle země není pro starý), jste už u nás četli několikrát. Projekt má v Hollywoodu… (viac)