Prominentný právnik Martin Vail je sebavedomý muž, ktorý v súdnej sieni bez výčitiek manipuluje faktami aj ľuďmi. Na dobročinnom večierku u biskupa sa stretne so svojim bývalým nadriadeným a jeho asistentkou, svojou bývalou milenkou. Krátko na to je biskup vo svojej rezidencii brutálne ubodaný a polícia zatkne zakrvaveného mladíka. Je to miništrant, u ktorého naviac nájdu biskupov prsteň. Vail sa domnieva, že podobný prípad by mohol prispieť k jeho prestíži a preto sa rozhodne, že bude podozrivého bezplatne obhajovať. (RTVS)

Michal.Lukac

SPOILER: Dobre natočený triler, ale ja odhalenia typu “niekto má/nemá nejakú psychickú chorobu” považujem za jemné scenáristické podvádzanie. ()

AndrewNewman

Edward sa so svojim debutom poriadne vyhral. Skutočne zo seba vyťažil zrejme najviac ako mohol a svoju rolu zvláda na výbornú. Ale celkovo je to dobre napísaný aj zahraný triler no a ten zvrat na samotnom konci bol úžasný. Je to skôr tak 4,5 hviezdy. ()

Vito_LePour

Parádní soudní drama, které zásadně ovlivní několik hodně ostrých zvratů, z nichž ten nejšílenější přijde úplně na konci. Přiznám se, že jsem to opravdu nečekal, takže celkem šok. ()

ekap

Skvelý Richard Gere a vynikajúci Edward Norton, ktorý ma svojím hereckým výkonom presvedčil, že som mu uverila všetko, čo povedal.... nemám, čo dodať... dobrý film s dobrým námetom! ()

old salt

výborný thriller. Čekal jsem ještě větší využití obou zápletek, ale i tak jsem byl spokojen. Výborný Norton... a rovněž hudba stála za to... ()

Creshaw

Richard Gere zvládl roli samolibého právníka Martina Vaila opravdu skvěle a mnoho svých odpůrců tímto filmem jistě přesvědčil o tom, že umí zahrát i jiné, než u něj již ohrané představitele romantického žánru. Ovšem je to hlavně Edward Norton, kdo mi tímto snímkem potvrdil svou extratřídu v hraní postav podobného typu, jakým je schizofrenický mladík Aaron Stampler, obviněný z chladnokrevné vraždy vlivného biskupa Rushmana. Norton ve snímku exceluje a jeho příběh se perfektně doplňuje s právnickým uměním Martina Vaila, spolu s odtajňováním špinavostí mocných chicagských osobností. Jako by zas praskaly trubky… ()

hjui

to co predvedl Norton se da popsat jedine takto: hral si s divakem, dostal ho na svoji stranu a pak odkopl jako psa. jeho vykon je jednoznacne 5 hvezdickovy. ()

Patr1k

Na rozdiel od golfistu ja Richard-a Gere-a nemusím, jeho 5 nacvičených ksichtov nezachráni žiadny film, tu to vytrhol Edo, len kvôli nemu a koncu filmu dávam priemer a to som sa tak tešil, film možno stavať na jednej postave len v prípade kvalitného scenáru a hereckého výkonu, tu bolo len jedno ()

Callie

Už v tomhle roce Norton předvedl, že dokáže sám utáhnout film. A jako mlaďas zastínit i profi Gereho. Plný počet snižuje celkem stupid zápletka . ()

DMRaper

Je to jeden z najlepších filmov,ktoré som kedy videl.Zžijete sa s Aaronom (Edwardom Nortonom) a príbeh Vám nedá dýchať do konca.Richarda Gera nemusím,ale v tomto filme podal výborný výkon.Pre mňa 5*. ()

Vitex26

Primal Fear (GER) - výtečná německá kapela s charismatickým frontmanem Ralfem Scheepersem a s vynikajícími metalovými zářezy v podobě alb Primal Fear, Black Sun či Seven Seals! Primal Fear (USA) - rutinní americké kriminální drama se slušným obsazením, poměrně zajímavým, ale mírně rozvleklým dějem a "šokující" pointou, která je však pro mne vzhledem k předchozím událostem prakticky nepřijatelná a vůbec mi do závěru "neštymuje". Pakliže jsem filmům jako Spojenec či Okamžik zlomu udělil 3*, pak tady rozhodně nemůžu jít výše. ()

jopal

Nemyslim si, ze by Gere v niecom zaostaval. Vyborny film, oplati sa vidiet, zvlast ked mate radi filmy z prostredia súdov... ()

Leffi

Tenhle film člověk může vidět několikrát v repríze a stejně se nezačne nudit. Norton zde odehrává doslova geniální roli a je radost sledovat až do konce, jak se to vyvine. ()

Maiken Algren

Nie, nemám rád verné psie očičká Richarda Gera, a nemám rád rozkošnú tváričku Laury Linney. Tak isto sa mi hnusil Edward Norton ako nesvojprávny ufňukaný debilko, ale ku koncu mi pomaly došlo že práve tak to všetko malo byť a ja som sa chytil. Vynikajúci film. Jediný problém je, že čo nemám rád úplne najviac je americká upper class kriminálková produkcia. A to môže byť len môj osobný problém, ale hodnotiť budem na základe osobného dojmu. Inak film bol výborný. ()

matow

Tento thriller išiel úplne mimo mňa a to Nortona mam vcelku rád,záver ako píšu iný ma neprekvapil tušil som že to bude jedna z možností ako sa to cele môže skončiť a atmosféra ma žial vôbec nedostala... ()