Grace Quigleyová

• Česko Grace Quigleyová (viac)

Grace Quigleyová je stará paní, žijící o samotě ve svém newyorském bytě, z jehož oken sleduje cvrkot v okolním světě. Jednoho dne však uvidí něco, co vidět nechtěla. Stane se svědkem vraždy, kterou provedl elitní nájemný zabiják Seymour Flint. Tím se samozřejmě okamžitě dostane na jeho černou listinu. Podceňovat stáří se ale rozhodně nevyplácí, v paní Quigleyové je energie, že by se jeden divil. A Seymour Flint se také divit bude. Možná si tentokrát naložil příliš velké sousto. V černé komedii excelují čtyřnásobná držitelka Oscara Katharine Hepburnová a majitel Zlatého glóbu Nick Nolte. (oficiálny text distribútora)

PTuranyi

Vydarená komédia s morbídnym ale vtipným nápadom najať si vraha na samovraždu. Áno, Grace Quigleyová je stará pani unavená životom, túžiaca ukončiť svoj život, len nevie ako. Naskytne sa jej však príležitosť pristihnúť/spoznať Seymoura pri čine. Od toho okamihu Grace ožije a o svoj nápad sa podelí so všetkými svojimi známymi. Prvých pár "samovrážd" sa vydarí, tak to rozbehne vo veľkom. Na filme cítiť vek ale produkcia je profesionálna takže to až tak nevadí keďže aj herci sú dobrí. Mám pocit, že filmu najviac uškodil dabing lebo hlas pani Quigleyovej k nej akosi nesedel. 70% ()

plechulka

Nebudu asi jediná, kdo z počátku váhal, zda si toho paní Hepburn ve svém věku nenaložila mnoho a zda film vůbec sledovat - stáří je strašná mrcha a já tuhle herečku miluju ve všech starých filmech, které jsem kdy viděla - vždycky byla tak krásná a vtipná... Ale s pokračujícími minutami jsem zjistila, že tam někde pod všemi těmi vráskami a třasy stále ještě ta úžasná Katherine je a neváhá si ani vykasat sukni a sednout si na motorku.... Mimochodem - viděla jsem s českým dabingem a klobouk dolů i před paní Vránovou! ()

honajz

Vlastně ani nevím, za co ty dvě hvězdy - je to pomalé, nevtipné a celá ta agentura pro stařečky na mě působí podivně (přece jen si nemyslím, že by měli tolik zájemců). Ani mi nepřijde, že by fungovala chemie mezi Noltem a Hepburn, vlastně z profi vraha udělali hypochondrickou trosku, které chybí jen máma. Navíc to celé vypadá jako televizní film. ()

ostravak30

Poslední film scénáristy A. Martina Zweibacka se stala černá komedie, která má své zábavné prvky. Nájemný vrah asi nečeká, že mu doma zazvoní postarší dáma s informací, že ho viděla, ale neudá ho, protože si ho chce najmout sama na sebe. Pak následují další klienti. A tomu všemu sekunduje ještě terapeut, který o všem ví. Film má své části, které jsou hodně povedené, ale naopak řadu slabších momentů. Samotný námět je vtipný sám o sobě, ale podle mě tvůrci zcela nevyužili jeho potenciálu. A to jak nápaditostí, tak herecky. ()

Rex Mundi

Originálna a vlastne aj celkom vtipná - a hlavne milá - variácia na tému buddy movie, ak to takto môžem vyjadriť. Pozerala som s dabingom, ale hlavné postavy boli chvíľami načisto rozkošné :-) Nolteho rozpaky, vnútorný boj, bezmocnosť voči argumentom starej dámy a Hepburnovej babičkovská suverenita i autorita - a v neposlednom rade aj neočakávaný vývoj udalostí (nezisťujte obsah a nechajte sa prekvapiť) robia z tohto nenápadného filmu zberateľský kúsok, ktorý by si milovníci čiernych komédií určite mali pozrieť. ()