Ahoj, váš Karel Kryl

(TV film)

Autentická zpověď muzikanta, glosátora a výjimečného svědka své doby v unikátním dokumentu, postaveném pouze na archivních zvukových a obrazových materiálech... Střihový dokument nabízející osobní pohled Karla Kryla na klíčové momenty československé historie, jichž byl buď aktivním svědkem nebo komentátorem. Základem jsou dochované záznamy rozhlasových pořadů, které připravil v exilu, doplněné obrazovými materiály z koncertů, recitace, i z osobního archivu. (Česká televize)

Marze

Příjemná kombinace písniček a vyprávění. V týdnu jsme byl v NTK knihovně v Praze na  koncertu smyččových nástrojů 80 let Karla Kryla. Škoda že Karlovi po návratu do Čech když se chtěl angažovat politicky řekl Václav Havel "Karle drž se radši muziky". Pobavila mě uvaděčka koncertu v Karlových zažátcích, která mu u vstupu čekla "Chlapečku, máš lístek?". Karel to komentuje , že moc slavný asi není. Dnes se dá dohnat letní dovolená i dále než jen na evropském Lanzarote. ()

Arsenal83

Kryla si veľmi vážim, som rád, že si môžeme vypočuť jeho myšlienky aj 30 rokov po smrti a to nielen skrze piesne. Avšak okrem toho, že uplynulo presne 80 rokov od jeho narodenia iný účel dokumentu nevidím. V podstate je tu všetko. Ale všetko sme už videli. ()

rivah

Písničky doplněné záběry z domova i Mnichova a odjinud, s rozhlasovými komentáři. Film ústí do hořkosti po proměnách vedoucích k ziskuchtivosti a rozdělení republiky. Jen takové střípky života a tvorby básníka-písničkáře. ()

ostravak30

Archivní záznamy jsou unikátní a často se k nim člověk nedostane, takže kvituju. Navíc je známý pohled Kryla, když po revoluci přišel zpět do Čech, ale o jeho pobytu v zahraničí se zase tak moc často nemluví. A zde legendární zpěvák popisuje, jak měl těžké nejen začátky, ale i dál se mu (ne)vedlo příliš skvostně. ()