Společně: Boj o treble

• Veľká Británia Together: Treble Winners
Dokumentárny / Športový
Veľká Británia, 2024, 4 h 30 min (Minutáž: 43–48 min)

Réžia:

John De Caux

Dokumentární seriál o fotbalovém Manchesteru City a jeho rekordní sezóně 22/23, ve které Blues získali hned tři trofeje. (Netflix)

M.i.k.e

City sice nemám zrovna rád, nicméně těšil sem se na další vtahující sportovní dokument z netflixácké dílny a nakonec sem dostal na jejich poměry spíš průměrnou sérii. Samozřejmě že je stále zajímavé kouknout se do zákulisí takového molochu jakým Citizens bezpochyby jsou a ještě zajímavější bylo sledovat práci Pepa Guardioly (nas*at bych ho fakt nechtěl), ale tentokrát mi tam prostě chybělo "TO" co dělá tyhle série tak dobré, jakkoliv se to nedá úplně dobře popsat. Těch šest poměrně krátkých epizod uteče jako nic, ale když už bych se na Netflixu chtěl k některému z jejich sportovních dokumentů vrátit, tenhle by to určitě nebyl...60% ()

Hanys_

Nevím. Vlastně hned jsem zapomněl, že jsem takový dokument viděl. Není tu nic navíc, nic kvůli čemu by to rezonovalo. Jen se opakují Pepovy proslovy, sem tam někdo z hráčů ukáže psa. 5/10 ()

celticek

Nothing special. Sestříhaná sezóna, ve které City vyhrálo ceněný treble. Jediné, co mě překvapilo, je jak vypadá kabina pro hostující tým. Ikdyž hrajete třeba na Bayernu. Samozřejmě, je to pochopitelné. Nechcete, aby se cítili jak doma:) Grealish to trochu pozvedl, jinak je to celkem nuda. Ale uběhlo to rychle. ()

Warhorr

Fan base Cityzens budou mít žně a skákat radostí. Ano, je to převážně dělané i pro ně, ale i já, jako fanoušek jiného týmu, jsem si tento dokument náležitě užil. Záběry ze zákulisí, tréninkového centra, spousty rozhovorů a medailonků, dojde tu téměř na každého ( vede samozřejmě Haaland a taky Pep ). Je tady toho vážně tuna. Když člověk vidí, jakým způsobem hecuje, ale taky i zjebe, Guardiola tým o poločase a jak s nimi celkově jedná, vůbec se nedivím, že to dotáhli tak daleko a jsou tam kde jsou. Největší škoda je asi ta, že highlighty ze zápasů jsou jen malými střípky, trvající někdy jen několik málo vteřin a celkově ty záběry jsou mnohdy o ničem. Komu se líbilo například zpracování ohledně Slávie - Totáln! sezona, ať už jste supporter nebo ne, měl by být spokojen i zde. ()