Martin Fallon (Mickey Rourke) je vrah. Nezabíjí pro peníze, zabíjí z přesvědčení. Zabíjí, protože to je to jediné, co umí. Kdysi býval členem IRA, která z něj udělala bdělé napjaté zvíře bez svědomí. Pak ale jeden z mnoha atentátů nevyjde tak, jak by měl, a v křiku a plamenech umírají místo anglických vojáků děti. Tato náhoda zlomila zdánlivě pevný krunýř Fallonova bytí a on má už dost zabíjení a nekonečného násilí. IRA ho však jen tak nepustí - pátrá po něm jako po zběhovi, kterého chce postavit před vlastní soud. Jedinou Fallonovou šancí k úniku je člen gangu Jack Meehan (Alan Bates), který drží v ruce klíč k Fallonově svobodě - falešný cestovní pas; podmíněný poslední vraždou. A Fallon dělá další chybu, protože se v něm probudilo svědomí a on už nedokáže zabít svědka vraždy, nevinného člověka. Podléhá slabosti a tím začíná jeho vlastní cesta ke smrti... (oficiálny text distribútora)

no2

8/10 - Milé překvapení. Žádná velkolepá výprava, spíš komorní drama odehrávající se velkou měrou v kostele a jiných "veselých" místech typu hřbitov, krematorium atd. Čekal jsem akční béčko, místo toho jsem se dočkal slušné várky psychologie a teologie. Vynikající Rourke i Hoskins, potěší Neeson v jedné z vedlejších rolí. Modlitba za umírající vznikla v tomtéž roce jako Angel Heart a Barfly a myslím, že o této době lze mluvit jako o jednom z vrcholů Rourkeovy kariéry... ()

jorgus

koukano jednim okem, uz od prvni minuty jsem se nedokazal do pribehu vzit..pripadalo me to od zacatku uz stokrat videne coz bohuzel cely film a i konec potrvdil..pribeh o naprave a castecnem vykoupeni opet o trochu jinak ale to neznamena lepe..zklamani:) ()

agassi68

Nie zlé no ľahko naivné, asi ako Janko a Marienka. Írsky zabijak sa zamiluje do nevidiacej netere farára, bývalého vojaka a dá sa na pokánie.. ()

kkarx

Co k tomu říct... Skvělý rozjezd. Prvních pár minut je super se skvělou hudbou a atmosférou. Jenže pak se to úplně zastaví a přidá se k tomu dementní scénář a skoro se na to nedá dívat. ()

helloween93

Tenhle film mě moc nebavil. Rourke v roli polepšeného zabijáka nebyl moc přesvědčivý. Myslím si, že snímek má hodně hluchých míst, a to je jeho největší problém. Za mě 2 hvězdy. ()

Hapretor

Je celkem potěšující vidět Mikyho Rouru ve filmu, kde nevypadá odporně, trapně nebo debilně a ještě k tomu dobře zahraje svou roli, a kde děj je celkem chytlavý a to díky nechutně slizkému magorovi teroristovi. ()

Agnostik

Velmi dobrý snímek odkazující na konflikt mezi Irskou republikánskou armádou a Britskou monarchií.Nikterak výpravný ale napínavý příběh o jednom vyvrženci IRA,kterému zabíjení a nasilnosti přerostli přes hlavu a má chut se vším praštit.Mickey Rourke ve své jedné z nejlepších rolí,i když snad jediným mínusem snímku je jeho působivost na poli TV filmu,kde poněkud ztrácí svůj jinak skvělý ovšem nerozvinutý potenciál.Přesto u mě 75%,takže 4 velké hvězdičky :-) ()

violik

Mickeyho snad nejlepší role v pochmůrném romantickém dramatu, který rozhodně nepatří mezi akční oddychárny. Je třeba si na něj udělat čas a pak je to hodnotný zážitek podbarvený neméně pochmůrnou hudbou se zajímavými kamerovými detaily. A to i přes otřepanou pointu - chci to zabalit, chci zapomenout - ale oni mě nepustí, to bylo zajímavě rozehrané. ()

Zemřel režisér Mike Hodges

Zemřel režisér Mike Hodges

21.12.2022

V požehnaném věku devadesáti let odešel britský režisér a scenárista Mike Hodges, znám především díky filmům jako Flash Gordon a Pomsta bratra. Informaci médiím předal filmařův kolega a dlouholetý… (viac)