Fúrie Paříže

Mladá žena se touží pomstít za otcovu smrt, a tak se vydá za Fúrií, která umí v pařížském podsvětí udělat pořádek. Ta ji ale místo pomoci zaplete do sítě svých intrik. (Netflix)

BarryLyndon

Nový francouzský akční seriál od Netflixu. A je to docela fajn. Normálně bych to kritizoval, ale když si vezmu ty faily filmů se silnými ženskými akčními hrdinkami, tak tohle mezi nimi kraluje. Po delší době mne neštval nějaký mafiánský lore a mytologie. Má to super zaporáka. V druhé půlce to trochu ztratí půdu pod nohama a není to tak epické jak by chtělo, ale 7/10 úplně v klidu.   Určitě lepší než Pan a Paní Smithovi nebo seriál ze světa Wicka. ()

Necrotongue

Pro mě byl seriál zklamáním a ztrátou času. Trpím, bohužel, jakousi poruchou nebo zlozvykem- když už nějaký seriál načnu, dorazím ho až do konce, přestože mě třeba nebaví. No, a tady to šlo po třetí epizodě celé do kopru, takže jsem si opět uvědomil, proč francouzskou filmovou a seriálovou tvorbu příliš nemusím (čest výjimkám). Předposlední díl mě prakticky přesvědčil o tom, že musí jít o záležitost natočenou na motivy komiksu, protože příběh, postavy a celé pařížské podsvětí vykazovaly jasné známky tohoto žánru. Dějově šlo spíše o chabý počin, logiky se tvůrci po celou dobu evidentně štítili, a tak z toho byla tahle podivnost, do jejíž cílové skupiny zjevně nepatřím. / Poučení: Některá pravidla tě mohou přivést až k předčasnému úmrtí. ()

mdf

Francouzské krimi jsem měl vždycky rád, ale bohužel tohle, mě od třetího dílu přestalo bavit. Ze začátku slibně vypadající kmotrovská gangsterka, spadla do nezáživné, překombinované parodie,jakoby kingsman v sukních, nebo stále hledám nějaké správné přirovnání, ale o pár levelu níže. Dokoukal jsem to jenom z důvodu, že se to dobré tempo vrátí jako na začátku, což se nestalo. Samozřejmě tam byly i světlé okamžiky,které to ale celé nezachránili. Tady to někdo srovnává třeba s  Pán a Paní Smithovi,tak to snad nejde ani srovnávat a Lina bude možná vycházející francouzská hvězdička. ()

M.i.k.e

slušná francouzská jednohubka, která má sympatickou hlavní hrdinku (i když je třeba jí občas odpustit že se chová nelogicky) a celkem zajímavou mytologii okolo pařížského podsvětí a Fúrie jako mafiánského "policajta". Kde je to trochu horší je samotná akce, které jednak není až tolik a jednak skáče od dobré až k silně kroutihlavé. Nejvíc je to vidět na souboji s Damoklem, kteří jsou v jednu chvíli schopni zlikvidovat bandu profíků během několika vteřin, aby si následně nebyli schopni poradit s partou dobitých hlavních hrdinů (a třeba je netrefit samopalem z metru). Celkově lehce nad průměrem a vlastně by mi ani nevadilo vypnout u druhé série...60% ()

Chen

Francouzi akci umí. Je obvykle dost specifická, ale umí ji a tahle série není výjimkou. Jde sice o někdy překombinovanou mafiánskou pohádku, ale to jí na zábavnosti a spádu neubírá. Trochu se ale obávám toho, že zase někde bude brblat, že je v centru dění žena a jen kvůli tomu bude seriál hodnotit špatně a doplní to ještě nějakým rádoby macho komentářem. ()