Fúrie Paříže

Mladá žena se touží pomstít za otcovu smrt, a tak se vydá za Fúrií, která umí v pařížském podsvětí udělat pořádek. Ta ji ale místo pomoci zaplete do sítě svých intrik. (Netflix)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (9)

Fúrie Paříže (2024)

Pro mě byl seriál zklamáním a ztrátou času. Trpím, bohužel, jakousi poruchou nebo zlozvykem- když už nějaký seriál načnu, dorazím ho až do konce, přestože mě třeba nebaví. No, a tady to šlo po třetí epizodě celé do kopru, takže jsem si opět uvědomil, proč francouzskou filmovou a seriálovou tvorbu příliš nemusím (čest výjimkám). Předposlední díl mě prakticky přesvědčil o tom, že musí jít o záležitost natočenou na motivy komiksu, protože příběh, postavy a celé pařížské podsvětí vykazovaly jasné známky tohoto žánru. Dějově šlo spíše o chabý počin, logiky se tvůrci po celou dobu evidentně štítili, a tak z toho byla tahle podivnost, do jejíž cílové skupiny zjevně nepatřím. / Poučení: Některá pravidla tě mohou přivést až k předčasnému úmrtí. ()

Pracuju pro ni (2024) (E01)

Na začátek to nebylo vůbec špatné, v žánru seriálu ale chybí popisek Komedie. Já jsem se totiž nejednou celkem slušně zasmál a nepíšu to proto, že bych chtěl zesměšňovat práci na scénáři. Mně to prostě přišlo fakt vtipné, bavil jsem se velmi slušně, i tak si ale musí série na mou čtvrtou pěticípou ještě počkat (pokud na ni vůbec dojde). Na to, že Francouze a jejich novoobčany z bývalých kolonií příliš nemusím, mě tato záležitost na první pokus zaujala. / Poučení: Čtením k přežití. ()

Zlomený srdce je lepší než kulka (2024) (E02)

Ajaj, tak to bylo po nadějné první epizodě tak trochu zklamání. Akce a dialogy byly pořád v pohodě (s přivřenýma očima), ale tam, kde jsem minule mohl najít humor, se teď nacházely podivné až trapné momenty. Ano, myslím tím hlavně akci v utajení v luxusním nevěstinci a to, co následovalo těsně po ní. Ono to vypadalo divně i na vrakovišti, takže mé naděje na vyšší hodnocení berou rychle za své. / Poučení: Guláš je dobrý, když je v něm ale příliš mnoho komponentů, je dobrý tak na vylití. ()

Na tebe bych si nevsadil (2024) (E03)

Začínám cítit jistotu v tom, že je celý příběh opravdu podivnou a ne úplně funkční záležitostí. Děr v logice se totiž nahromadilo tolik, že už tvoří souvislou propast, přes kterou se děj potácí po řadě úzkých a ne úplně stabilních lávek. No nic, chca nechca jsem musel uznat, že šlo tentokrát o zábavnější podívanou, než jakou mi poskytla předchozí epizoda. / Poučení: K pracovnímu náčiní se chovej s respektem. ()

Fúrie je jak svrab (2024) (E04)

To byla ale napínavá epizoda. Vida, jedna věta a tolik sžíravého sarkasmu. Předchozí díl mě přes všechny své mouchy bavil, čtvrtá část to už nedokázala. Byla to jen taková směs nudy, podivného děje, který mi nedával příliš smysl, a pro mě poněkud chaotické filmařiny. Ne, tohle se nepovedlo a nemyslím si, že by tvůrci ještě dokázali něco zlepšit. / Poučení: I práce v archivu může být plná dobrodružství. 2*- ()

Ahoj, miláčku (2024) (E05)

Myslel jsem si to. Přesně jako jsem napsal ve svém předchozím komentáři / recenzi, tady už to na zlepšení nevypadá. Příběh prostý logiky je jako tělo bez kostry, takže se jen podivně améboidně pinoží, kam ho scénář pošle a vypadá to, že nevratně směřuje tam, kam scénáristům slunce nesvítí. Čtyři automatické zbraně, plná zahrádka lidí a žádné vedlejší ztráty- buď je to vysoké umění, nebo úplná hovadina a já hlasuji za béčko. / Poučení: Škorpion má zásobník na dvacet nábojů, a i když jistě existují prodloužené varianty, fakt nejede na nábojový pás. 2*- ()

Příroda nesnáší vzduchoprázdno (2024) (E06)

O seriálu jsem si nic nezjišťoval, ani zjišťovat nebudu, takže nemůžu s jistotou říct na základě jaké předlohy vznikl, kdybyste ale trvali na na mém nejlepším odhadu a doprovodili to výhružkou týkající se kleští a citlivých tělesných partií, přiznal bych, že jsem si téměř jistý, že má tato záležitost svůj původ v nějakém komiksu. Šestá epizoda už totiž snad komiksověji vypadat ani nemohla a já fakt silně cítím, že už jsem tomuto vážně se beroucímu, omalovánkovému stylu odrostl. / Poučení: Co neprostřelíš, prokopneš? Hodně štěstí. 2*- ()

Kde jsou ty nože? (2024) (E07)

Už oficiální obsah k sedmé epizodě mě pobavil. Temný, strašidelný les byl totiž po čertech řídký, kůrovec je holt svině. Děj tohoto dílu byl mírně řečeno zhovadilý, protože se dostala na řadu další variace s neprůstřelným materiálem, od něhož se projektily z Desert Eagla odrážejí jako hrách od pověstné zdi, nůž ale nezastaví. Fakt bravurní. Komando nezastavitelných žoldáků, partička téměř bez nábojů, zaměřovací paprsek vydávající zvuk a mnoho, mnoho dalších stupidit mě nadchlo takovým způsobem, že jsem téměř odpadoval. / Poučení: Dostal ses do bezvýchodné situace? Nepanikař a v klidu vyčkej, až vystoupí Bůh ze stroje. 1*- ()

Namasté, hajzle (2024) (E08)

Finále seriálu vlastně nebylo až tak špatné. Tedy, alespoň ve srovnání s předchozí opravdu mizernou epizodou. Možná bych přihodil i slabší třetí pěticípou, to by ale tvůrci nesměli sáhnout ke klišoidnímu, přímo profláklému odpočtu. To nekončící napětí jsem málem nevydýchal. Ach jo... No nic, je to za mnou a jsem tomu rád. / Poučení: Když nebudeš dýchat, neudělá ti to dobře. ()