Danny Roman (Samuel L. Jackson) je najlepším vyjednávačom chicagského policajného zboru. Jeho kolegu zavraždia tesne po tom, čo sa mu zverí, že podľa jeho informátora niekto spreneveril všetky peniaze z policajného fondu. Krátko na to vnikne do Dannyho domu inšpektor Niebaum (J. T. Walsh) so svojou špeciálnou policajnou jednotkou, ktorá objaví podstrčené účty zo sprenevereného fondu a dôkazy, že Danny zastrelil svojho kolegu. Od doposiaľ úspešného policajta Dannyho sa všetci odvrátia. Niekto celú aféru prezradí novinárom, pre ktorých je táto správa vhodná na titulnú stranu. Zúfalý Danny sa zabarikáduje v policajnej budove a drží tu ako rukojemníkov inšpektora Terrenca Niebauma, jeho asistentku Maggie (Siobhan Fallonová), zradcu Rudyho (Paul Giamatti) a veliteľa Granta Frosta (Ron Rifkin). Odmieta ich prepustiť, kým nebudú odhalení skutoční páchatelia. Budovu uzavrú a do akcie povolajú špeciálnu jednotku, v ktorej Danny ešte prednedávnom slúžil. Danny s ňou odmietne komunikovať a vyžiada si nestranného vyjednávača Chrisa Sabiana (Kevin Spacey) z iného okrsku. Zatiaľ čo sa polícia dohaduje o ďalšom postupe, vykoná skúsený Danny všetko, aby získal čas potrebný na odhalenie skutočných zločincov. (TV JOJ)

Danula13

Na to, že akce tam bylo minimálně, se jedná o vynikající napínavý thriller nabitý výbornými dialogy a originálním příběhem. ()

ranp

Rozhodně nadprůměrná záležitost. Je zde spousta napětí a Samuel L. Jackson na mě působil hodně přesvědčivě, 80%. ()

slovan1

První tři jména tady v popisu herců by měly být vlastně celkem velkou zárukou, že tenhle film nebude žádné "béčko". Ve filmu se objeví i další znamější ale ne tak zvuční herci. Takového thrilleru se už asi v dnešní době nedočkáme. Je to vlastně jednoduchý a přimočarý děj, který graduje a pomalu odkrývá rébus Vyjednávače. Slovní přestřelky zde střídají ty skutečné, s olovem a člověk se nemá šanci nudit. Konec je jako z pohádky. Na zlosyny vychcaným způsobem... ()

gutshoter

Výborný, opravdu výborný thriller! Začátek s prvními dvěma třetinami filmu je naprosto úžasný! Škoda přeplácaného konce, který mi do toho všeho prostě nějak nesedí. Nicméně zážitek to byl naprosto skvělý hlavně kvůli geniálnímu, naprosto geniálnímu L. Jacksonovi. Je to něco mezi 4* až 5*. ()

Kaceris

Fúúú, tak tento film je pecka! Wow, vedel som prečo si ho pozrieť, aj keď s reklamami, ale na celkovom dojme mi to nezmenilo nič. Celých 140minút som hltal, ako keby som mesiac nejedol. Sam L Jackson a Kevin Spacey v jednom filme, čo by z toho mohlo byť? Vynikajúci film, ktorý má všetko čo som si od neho žiadal, a to bolo to že pri tom filme mi čas zbehol rýchlo, lebo som sa na ten film sústredil ako golfista ktorý sa sústredí na svoj odpal. Film dostáva odomňa 93%, a určite si ho niekedy ešte sa radosťou pozriem. ()

Circumscriptor

Krásne a veľmi reálne spracovaný krimi thriller s množstvom napätia a výbornou atmosférou. Dej filmu je miestami tak prepletený a charaktery postáv sú tak zložité, že je pre istých ľudí určite vhodnejšie film zhliadnuť dvakrát, aby sa dokonale zžil so všetkým, čo prostredie filmu ponúka. Je to bezpochýb nadpriemerný snímok a vidieť vedľa seba takých skvelých hercov ako je Samuel L. Jackson a Kevin Spacey je úžasný zážitok a je vidno, že si režisér vybral dobre. ()

herr_carter

Zbožňuju filmy o korupci uvnitř policejního sboru a pokud jsou takové filmy ještě nadprůměrně natočeny a obsazeny, potom je to u mě sázka na jistotu. Tenhle film by mohl být klidně i jako čistokrevné divadelní představení pro svoje skvělé dialogy, které udržují diváka stále v napětí. Už dlouho se mi nestalo, že bych se takhle přikoval k filmu, nechápu, že mi toto tak dlouho unikalo. Kromě toho herecký koncert všech zúčastněných, co víc si přát, tady s plným hodnocením vážně neváhám.......................moje hodnocení = 9 z 10. ()

Benedygtus

Velmi me mrzi, ze jsem se k tomuto snimku dostal az ted. Absolutni bomba a to hlavni diky hlavni herecke dvojici Kevin Spacey a Samuel L. Jakson. Takove napjeti a zabavu jsem si uz dlouho neuzil. ()

iXtr3m3

Fantastická hra na mačku a myš, len kto je tou mačkou a kto je tou myšou? Perfektný duet hereckých kalibrov ako Samuel L. Jackson a Kevin Spacey. Tento film tak ľahko nezostárne. ()

Hopper

Skvelý výkon Spaceyho /ako vždy.../ a aj Jacksona má za výsedok veľmi kvalitný thriller, ktorý sa dá pozerať aj opakovane. ()

Theraphosa

Pioměrně klidný thriller, ve kterém se těží z jediného- hereckých výkonů. O tom, že Lee Jackson nebo Kevin Spacey patří mezi hereckou elitu není sebemenších pochyb a nutno dodat, že svoje role zahrály bravurně. Hudba také stojí za zmínku. 65% ()

Holina

Čekal jsem mnohem víc, ale zas takový problém jsem s Vyjednavačem neměl. Za zmínku stojí trojka Spacey, Jackson, Morse, která celý film táhne. ()

Stružák

Luxusní střetnutí dvou hereckých velikánů v podání Samuela L. Jacksona a především Kevina Spaceyho. Ač se může z prvního pohledu jednat o obyčejný scénář, film od počátku neskutečně graduje a nabere ještě vyšší rychlosti s příchodem Spaceyho na scénu. Člověk začně místy pochybovat nad vším – nikdy nevíte čemu a komu máte věřit, situace se mění, přijdou zvraty v ději. V době kdy už si myslíte, že je vše v normálu, opět se něco stane a film se žene kosmickou rychlostí dál. ()