Dobrý synček

• Česko Dobrý synek (viac)

Henry Evans je rozpustilý a hravý klučina, za jehož andělským úsměvem se skrývá temné tajemství a láska ke smrtelným hrám. Jeho milující rodiče a rozkošná sestra nemají ani potuchy, čeho je Henry schopen. Pouze jeho bratranec Mark, který k němu přijíždí na návštěvu, vidí zlo, které se skrývá za Henryho úsměvem. Zlo, jenž může ohrozit život celé rodiny. Mark se je snaží varovat, ale bezúspěšně a brzy se on stává tím špatným. Dokud nebude Mark schopen ukázat pravou tvář jejich „dobrého synka“, musí proti němu bojovat sám v zápase dobra proti zlu. (Bontonfilm)

Nathaniell

Překvapivě dobrý film, s "Kevinem" v hlavní roli. Ovšem kdo tu hrál další? Elijah Wood, který svoji premiéru neměl v ničem menším než jako malý pišišvor v Návratu do budoucnosti 2. (Kdybyste ho tam hledali, tak je to jeden z těch kluků v roce 2015 u videohry - konkrétně ten v červeném triku, žlutých kšandách, zeleném kšiltu a s typickým výrazem Elijah Wooda.) :-D :-D ... Ale to jsem odběhl... Film si celkem slušně dává na čas a krásně stupňuje atmosféru. Na svou krátkou délku toho ukazuje opravdu dost a navíc určité věci v podstatě nezodpovídá celé. SPOILER: Mířil Henry na kočku nebo ne??? Zabil svého bratra, nebo ne??? Zde se jasných odpovědí nedočkáte, ale ono to nevadí. Spíš naopak. Pár věcí vám pak přijde lehce předpokládatelných, ovšem konec už tolik ne. Alespoň mě překvapil... ... Jediné, co jsem postrádal, byl motiv. Ten tady prostě není. A proto dávám 4* ()

JosefTomas

Viděno ve věku, kdy jsem byl starý asi jako hrdinové filmu. A už v té době mi přišlo, že ten film, co na hlavních aktérech získává, po příběhové stránce ztrácí. V té době jsem neměl tolik nakoukáno, ale i tak jsem odhadl děj dopředu. Nenudil jsem se, možná jen trochu kvůli svému věku, ale jedno bylo jisté. Culkin s Woodem byli dobří herci už tehdy. ()

(fjw)

Celkem mrazivý thriller. Naštěstí se mu povede jen jedna vražda (vlastní bratr ve vaně) a zabití psa. Finále filmu bylo také vyvedené. Já bych ho ani nechytal, kdyby padal z té skály:) ()

pivomamrad

Mám rád horory s malými dětmi, a ani tento mě nezklamal. Je to sice trošku přitažené za vlasy, ale napětí ani rychlí spád zde nechybí. Má to i dobrý konec, takže u mě nadprůměr. ()

Elessar.

Ja som si to užila, Kevin 2.0 s upgradeom na max. Ale vážne. Príjemné tempo. Detisko je dostatočne na nervy, jednoducho fajná zábavička. Objektívne sú to tri hviezdičky, ale no taak, keď si to to zmrdské detisko zaslúži :) ()

CabelNM

Veľmi napínavý thriller v doprovode s hororovou hudbou a hlavne veľmi kvalitná herecká smršť v podaní dvoch detských mega talentov s ktorých sa neskôr M.Culkin dal v reálnom živote na šikmú plochu , ak by sa tak nestalo som presvedčený že by dneska úspešnejšieho E.Wooda zatienil , Culkinovi rola afektovaného psychopata a zabijáka celkom sekne a už to nie je ten Kevinko zo Sám doma ktorému som tak fandil , v tomto filme by som ho najradšej rozsekal na kusy , zatiaľ najdrsnejší film ktorému vládnu deti aký som kedy videl so skvelým záverom a zároveň posledný dobrý film s M.Culkinon ()

nikinikiniki

Maculayho Culkina mám ráda a rozhodně si nemyslím, že by ho Elijah Wood zcela zastiňoval. Řekla bych, že hercům dobře rozvrhli role - Maculay - zlý a Elijah hodný, což se na ty jejich tváře úplně hodí a Maculay tady zahrál fakt úžasně! :) Nejlepší je konec na skalách, celkem drama :) ()

gorerated

Jako dítě mě z Culkina pěkně mrazilo, dnes už tolik ne, ale stejně je to pěknej hajzl! Jakožto nostalgik si na tento film vzpomínám hlavně s érou VHS a videopůjčoven... ach to byli časy které se dnes už nikdy nevrátí. A na závěr jedna chyba ve filmu: Při hromadné nehodě na silnici se jednomu autu rozbije zadní okénko dříve než do něj druhé auto narazí. ()

Dawe2

Culkin dobrý. Ale Wood výborný už v té době, v jeho věku. Ten obrovský potenciál co v něm je, je tam vidět. Film na tu dobu výborný, na plný počet kousek chybí, 90% bych ale dal. ()

Catella

Tak jo, k tomuhle mě přitáhnul Culkin, protože když jsem viděla ten jeho ksicht na obrázku u tohohle filmu, tak jsem si řekla: "ÁÁÁÁ, to je ten, jak hrál Kevina, to bude dobrý, asi nějaká komedie...." a tak jsem si to pustila. JENŽE :-) ona to není komedie. Teda není to ani horor jak se píše nahoře, ale to neva. Jako celek je to o ničem. Prostě píčovina, ale zároveň mě to neskutečně bavilo. Moc se mi líbil ten kluk, kterej s neskutečnou lehkostí ubližuje ostatním a ještě se při tom náramně baví. Je to takovej ten typ záporáka, kterej je vám z nějakýho podivnýho důvodu sympatickej. Celou dobu jsem se těšila, co dalšího vymyslí a vyvede... ()

albiebennett

Konečně spravedlnost... Potom co Joe Pesci 2x nedokázal psychopatického Kevina oddělat, se to konečně povedlo. Culkin i Wood jsou sympatické duo. Film oceňuji, že se nebál udělat z dítěte takového záporáka, že si zaslouží smrt, to se neděje často. Zejména pokud se to stane z dítěte, který se stál tváří Vánoc, pro Macauleye zajímavá role. ()

veverysiak

Keď máte otca zadebneného trubiroha, môže z vás vyrásť unikátny psychopat so sklonmi vyhladiť všetko a všetkých, čo a ktorí na vás vrhajú svoj tieň, ale popravde, väčšina trilerov je založená na existencii aspoň jedného takého trubiroha, inak by tí niktoši nemali také potešenie vystrájať vražedné kúsky, zasran Kevin je aj v tejto polohe uveriteľný a je naozaj ohromná škoda, že namiesto filmovačiek začal fúkať hop-čup prášok a iné veci, je to film hlavne o ňom a menej o malom Eliášovi a potom dlho nič a nakoniec o trubirohovi, takže je to vlastne dosť nevyvážené a ku koncu uponáhľané, takže 40%. ()