Grounded II: Making the Last of Us Part II

všetky plagáty

Priamo od tímu štúdia Naughty Dog sa dozviete, čo bolo potrebné na uvedenie pokračovania kultovej hry "The Last of Us Part II", s novými zábermi zo zákulisia vývoja. (Game90)

Janko_Vlyrd

Toto nie je "iba" dokument, ale seriózny a strhujúci sled udalostí vývoja pokračovania jednej z najlepších hier histórie, ktorá vzišla z tvorby jedného z najuznávanejších tvorcov a herných štúdii a chová v sebe lásku k hrám, ktorú všetci tak milujeme. Väčšinu vecí sme mohli vedieť, vidieť, alebo aj čítať, či vytušiť, ako sa asi udiali,... ale počuť niektoré veci od tvorcov z Naughty Dog, či od hercov, bolo fakt dojímavé, až srdcervúce (krásny odkaz všetkým primitívnym hejterom a podobným zvieratám šíriacich nenávisť). A dnes máme možnosť do tohto celého aspoň z časti nahliadnuť. Poďakovanie nestačí. ()

BROKEN_

Zrovna jsem dohrál The Last of Us Part II Remastered a vyšel tento parádní dokument (s českými titulky). Skvělý pohled do zákulisí k jedné z nejlepších her všech dob. The Last of Us je moje největší herní srdcová záležitost a ty dvě hodiny tohoto dokumenty utekly jako voda. Neil Druckmann nás na konci hezky pěkně láká na třetí díl a já doufám a věřím tomu, že to bude další mistrovský dílo. Naughty Dog neumí dělat špatný hry. Těším se. :) ()

Stifmeister

///   Opět skvělý dokument, který se nás snaží vtáhnout do zákulisí studia Naughty Dog, které mělo před sebou nelehký úkol - vytvořit pokračování hry "The Last Of Us". Díky tomu, že první hra měla neskutečný celosvětový úspěch a že její laťka byla opravdu vysoko, studio mělo těžké chvíle před sebou s vytvořením pokračování, které nebude stejně dobré, ale ještě lepší. Nebudu zabíhat do detailů, protože doporučuji všem, kdo druhou hru nehráli, vyhnout se všem spoilerům (věřte mi, pokud se Vám to podaří, bude to stát za to). Co však mohu říci, je to, že se dokument nebojí ukázat nevýhody, které vývoj velké AAA hry přináší - přepracovanost, stres, nestíhání termínů apod. To je skryté kouzlo tohoto filmu. Pokud jste hráli obě hry, velmi doporučuji se na tento dokument podívat; je ke zhlédnutí zdarma na YouTube včetně českých titulků! Kdo hry nehrál, opět se vrátím k původní radě, kterou jsem napsal i k recenzi na první díl této "dokumentární ságy" - kupte si Playstation, kupte si obě hry a zahrajte si je, protože nejenom, že první hra je jednou z nejlepších her vůbec, ale to samé platí i pro Part II. A jak bych tuto recenzi přeci jenom zakončil? Stejně jako tento dokument zakončil slovy Neil Druckmann, který ve mně vyvolal opětovný chtíč po něčem víc. Nejenom, že jsme dostali HBO adaptaci a příští rok uvidíme druhou sérii, ale dostaneme i něco víc: "There's probably one more chapter to this story." |9/10| ()

jirikzaboj

Skvělý dokument, který zase jednou přibližuje neskutečnou práci vývojářů 4AAA her a jejich přístupu ke každičkému detailu. Od scénáře, animace, designu, zvuku, gameplaye a především přijetí fanoušků široké veřejnosti. The Last of Us 2 je moje nejoblíbenější hra ever, musela se potýkat se spousty problémů a kontroverzí, kterou způsobila toxická komunita zakomplexovaných haterů, homofobů a rasistů. Jakmile se příběh odliší alespoň trochu od zavedených archetypů, tak se lidem nezamlouvá. Ach ta konzervativnost. Především těmto moudrákům doporučuji kouknout tenhle dokument, nejspíš jim spadne brada a přihlouplé komentáře už nikdy nikam nenapíšou. (snad) ()

swenyx

Další věc spojená s tímhle geniálním světem Last of us znamená další urozená slza. Grounded II zaznamenává vývoj hry prakticky stejně jako u prvního dílu, až teda na ty sračky kterýma si museli developeři projít. Covid, leaky, plno delayů vydání hry atd atd. Musím říct, že jsem asi až tak moc nedocenil příběh druhého dílu po jeho dohrání, až postupem času jsem si uvědomil jakej unikát to je. V jakém médiu u tak velké značky uvidíte mít tvůrce takový balls, že regulérně zabijou hlavní postavu, protože kurva můžou. Jebat fan-servis my tu máme svůj příběh kterej chceme vyprávět a nebudeme tady lidi tahat za ručičku a dopřávat jim co chtějí, my si kurva můžeme dělat co chceme. Respekt jak svině. I když to bylo těžký zkousnout, tak jo, Joel musel úmřít. A souhlasím s Bakerem, nedokážu prostě vymyslet jak jinak by se měl příběh vyvíjet aby to bylo lepší a Joel mohl žít. Udělali to nejlépe jak mohli. Jinak jo ty leaky si pamatuju dost živě, hodně se to řešilo a zasáhlo to i lidi jako já, kteří sice hráli, ale o vývoj a vydávání nových her se vůbec nezajímali, takže to bylo to huge. ()

• Podľa slov prezidenta Naughty Dog, Neila Druckmanna: “It does feel like there’s probably one more chapter to this story.” („Zdá sa mi, že tento príbeh má ešte jednu kapitolu.“) V budúcnosti môžeme teda očakávať "The Last of Us Part III". (Game90)