Exhuma

Južná Kórea, 2024, 134 min

Po utrpení sériových paranormálních událostí povolá bohatá rodina žijící v L.A. mladé povstávající šamanské duo Hwa Rim (Kim Go-eun) a Bong Gil (Lee Do-hyun), aby zachránilo novorozence rodiny. Jenomže pro tento případ je také potřeba vykonat exhumaci, což je práce pro Young Geuna (Hae-jin Yoo) a geomanta Kim Sang Deoka (Min-sik Choi). (HanzoBureshi)

Rathalos

Bohuzial,tentoraz nemozem chvalit Juznu Koreu,lebo horor Exhuma bol vacsinu casu o nudnom vykecavani a viac-menej sa nic take nedialo,aspon za zaver davam dve hviezdy...:⁠-⁠) ()

Solverino

Tak to byla opravdu pecka! Po dlouhé době opravdu dobrý horror. Kdo má rád klasiky, korejce a asijské horrory obecně, ten si přijde na své. Naprosto skvělá ponurá atmoška, budete se bát jít vyčůrat :) Moc děkuji za výborné slovenské titulky! ()

Brmbolec

Výborne. Nevedel som sa dočkať, kedy budú titulky a stálo to za to. Konečne zaujímavý horor s dobrým scenárom a zaujímavým príbehom. Dosť pravdepodobne horor roka 2024... ()

SAINTS

Južná Kórea je už desaťročia synonymom kinematografickej kvality, Exhuma je jedným z ďalších kvalitných kórejských filmov. Napriek svojej minutáži je Exhuma svižný horor a tých 134 minút ubehne veľmi rýchlo. Je to napínavý a nepredvídateľný ľudový horor. Posledná tretina filmu je trochu slabšia, v ktorej scenár blúdi medzi všelijakými myšlienkami, z ktorých niektoré sú trochu absurdné, ale to neznižuje pozitívny dojem z celku. Horor je mimoriadne vďačný žáner na kritické a metaforické spracovanie niektorých temných spoločenských tém a Exhuma je takýto prípad. Film nám odhaľuje aj mimoriadne škaredú a násilnú minulosť Kórejského polostrova. ()

HanzoBureshi

Brutality a lekačky bývají vždy hlavním tahounem hororových žánrů, jenomže já dávám přednost takovým filmům, které dokážou zabavit a vyděsit i bez těchto prvků. Naposledy se to podařilo u The Wailing, a nyní je tu Exhuma. Je to snímek, který opět nabídne spoustu věcí, ze kterých si každý divák může něco vybrat, jako třeba folklór, staré kletby nebo mystika. Šamanismus a duchařina jsou opravdu opět skvělým mixem, který převládal v první polovině filmu. Příběh se totiž věnuje paranormálním jevům, ke kterým je přidaná exhumace. Sice se jedná o něco, co není nic nového, ale jakým stylem a pečlivostí to bylo natočeno, tak takhle si mě ještě nic tolik nezískalo, třeba u té exhumace s rituálem mi přestal rozum stát. Následující ghost hunting byl opravdu skvělou záležitostí s minimum efekty. To jsem však ale netušil, že druhá polovina přepne na jiný level, a nabídne tak něco originálně najetého a šíleného. Proč se mi vybavil film Onibaba? Je to totiž naprosté žrádlo! Hlavní postavy jsou fajn, Min-sik Choi je stále frajer a Hae-jin Yoo je dobrá výpomoc, dohromady jde o sympatickou střelu. To samé dvojice Go-eun Kim a Do-Hyun Lee. Ta vizualizace, ty zvukové efekty, ten celkový příběh, ta atmosféra, to finále.... Je to opět kvalitní filmařina a první horor, který mě letos zaujal, a je to opět Asie. Nečekal jsem, že se tento horor spojí s mou oblíbenou tématikou. Mé hodnocení: 9/10 ()

Ace.A.T.L.

Je to hodně zajímavý z hlediska zvyků, víry, spojení s dnešní dobou, ale tím to tak nějak hasne. Bohužel my, týhle kultury neznalý si to nedokážeme přiosobnit. Je škoda, že zlo ukážou v plný kráse, protože to pak shazuje pocit napětí. Ale i tak jsou to ode mě 4* a DOPORUČUJU ()

brasek

Dva duchárske príbehy v jednom filme. Žiadny z nich nie je extra príťažlivý, dej je mdlý, chýba poriadna atmosféra a napätie. Na aktuálne hodnotenie cez 70% je to malé sklamanie. ()

dr.francin

Jak už tady někdo psal, nejlepší korejský horor (s přesahem) od The Wailing. Modlím se, ať to dostane českou distribuci, tohle je potřeba vidět v kině. ()

XXX99

Nebyť tunajšieho hodnotenia, ani si to nepustím. Bohužiaľ tak to aj dopadlo. Keď som sa po dvoch hodinách nedočkal ani náznaku napätia nedajbože atmosféry,musel som to vzdať. Nedopozerane - nehodnotené ()

skorpik42

Ďalší skvelý film z JK , ku ktorému sa isto vrátim. Nebudem okolo toho zbytočne hovoriť , ale herci boli skvelí, dej napínavý (miestami strašidelný), lokality krásne. Pre neznalych kórejskej histórie troška oriešok, ale neznalosť nie je prekážkou. ()

Hexx

Šikmooký Korejci to zase dokázali!!! Prakticky tomu nemám co vytknout, napumpovalo to do mě svěže záživný zatuchlý odér po několik století zakopané a nyní náhle exhumované truhly, která samozřejmě není obyčejná a ukrývá prokleté zlo. Totální zlovolná atmosféra, zhola žádné lekačky, kterým už v pořádných hororech tak nějak naštěstí odzvonilo, skvělá práce po všech stránkách, velkolepé finále, prostě celý je to masakr a líbilo se mi to tak, že jsem se často mrskal na židli jako ty chudáčci rybky, co posloužily jako návnada. Btw. scéna u stromu za mě byla TOP. ()