Film vypráví o mladé ženě, která je frustrována smrtí otce a životem své matky alkoholičky. Dívka, přezdívaná svou matkou L.V. Little Voice má velmi uzavřenou povahu. Téměř nemluví ani nevychází z domu, s nikým se nestýká a jedinou útěchu nachází při poslechu gramofonových desek, které zdědila po svém otci, s nahrávkami slavných zpěvaček 50. let. Aniž si to L.V. uvědomuje, umí tento zpěv dokonale napodobit. Toho hodlá využít přítel její matky, který pracuje v showbusinessu a chce L.V. přemluvit k veřejnému vystupování. K jednomu vystoupení sice dojde, ale pod vlivem neočekávaných událostí se věci vyvíjejí jinak a navíc se zdá, že L.V. konečně nachází i spřízněnou duši

Film byl natočen na základě divadelní hry Jima Cartwrighta, která se hrála s velkým úspěchem v Londýně. (oficiálny text distribútora)

joker2

Oddechový film s komediálními účinky a tragickým podtextem. Michael Caine je ve své roli úžasný (hlavně píseň Its over), ale nemůže překonat Jane Horrocksovou, která ve filmu skutečně zpívá (a zatraceně dobře), ačkoli jinak skoro nemluví - je tak trochu autistická. Její hyterická a alkoholická maminka v podání Brendy Blethyn je taky úžasná a Ewan McGregor ve své miniroli potěší. Pro milovníky starých songů (Marilyn Monroe, Jude Garland) povinnost. Rovněž Jim Broadbent zde vytvořil předobraz svého démonického uvaděče z Moulin Rouge. ()

heihatchi

Po shlédnutí filmu jsem nevěřil, že Jane Horrocks nezískala alespoň nominaci na oscara, neboť její výkon byl opravdu strhující. Hlavně scéna v hořícím domě. Jinak ostatní to zde taky zahráli na výbornou. K dokonalosti mi zde ale pořád něco chybělo, i tak ale lepší čtyři hvězdy. ()

josieaddms

Chcete Michaela Cainea v neobvyklé roli? Dejte si Little Voice. Tady on sám jen potvrzuje, že je herec který zahraje cokoli. Obvykle ho vídáme v rolích elegánů, gentlemanů, nebo alespoň mužů budící nějaký respekt. Tady je to úplně jiné. Trochu mi na filmu vadilo, že se tvářil, že to bude takový ten film o tom, jací jsou lidé doopravdy, akorát že se podle mně do toho moc nutil. Bylo to uměle neumělé. Brenda Blethyn, její nevznešený přízvuk, a naprosto bezchybné hraní bylo opravdu zajímavým zážitkem. Mladá Jane Horrocks mi sice trochu brnkala na nervy svým hodným kukučem, ale ve své postavě byla opravdu dobrá, a její imitace - klobouk dolů! Musím ale uznat všem hercům co se tu objevili, ať už je mám ráda nebo ne, že byli prostě skvělí. K tomu všechny mé oblíbené hity, všemožné, možné i nemožné akcenty které mě tak baví poslouchat, a samozřejmě nakonec Cainovo pěvecké číslo s Orbinsonovou písní It's Over. Není to film který by nějak zasáhl, i když se o to nesmírně snaží, ale je to film který je dobrý z mnoha důvodů vidět. ()

markotter

Nějak mě ten příběh uřvané a hloupé matky a její plaché dcery, která se rozjela jen jednou za celý film neuchvátil. Byly tam silné momenty, ale povětšinou se to pohybovalo na hraně lepšího průměru. ()

Allegro.g.

Velmi roztomilý film, který vypráví svůj příběh tak, jak napovídá jeho název - potichu a nenápadně. Při vší úctě k Blendě Blethyn, která hraje pouze to, co hraje, tedy ukřičené křoví, je největší devizou filmu sám "Tichý hlas" v podání Janne Horrocks. Ta jako by hrála sama sebe. Ona totiž Jane Horrocks není zase kdovíjaká herečka a k většině fillmů, pod kterými je podepsána, propůjčuje jen svůj hlas. Svou utlumenou roli hraje natolik dokonale, že si jí ani nevšimli autoři těchro stránek. Kouzelní jsou i Michael Caine a Jim Broadbent v rolích protřelých avšak notně zvadlých showmakerů. ()

Rodin

Ohromující zážitek z filmu, o němž jsem vůbec nic nevěděl a zhlédl ho naprostou náhodou v TV, když nebyl nikdo doma, tedy s výjimkou lahvinky Pinot Noir, řádně vydýchané. Přátelé, takové chvilky jsou v životě muže (s dosti velkou rodinou a psem) k nezaplacení, a tenhle film se do této chvilky obul nečekanou silou. A to jde, prosím, v podstatě hlavně o ten tichý hlas. 95%. ()

Uesbe

je to dosť veľká sociálna depka v ostrom kontraste s perfektným kabaretom, ktorý Jane Horrocks predviedla....ono je problém, že ju a Ewana skôr ľutujete, že žijú s takými odpornými amorálnymi starými indivíduami, než by ste k nim chovali úprimné sympatie za to, že sú trpezliví a že majú radi dobrú hudbu a poštových holubov ()

valkil

Docela příjemný snímek, který ovšem zůstane po boku všech těch docela příjemných snímků. Skvělí jsou ovšem téměř všichni herci, vedení Brendou Blethyn. ()

Pete

Celkem průměrná britská komedie, navíc s otravnými muzikálovými šlágry, kterou ale nahoru táhnou výborné živočišné výkony herců (zejména tria Blethyn, Caine, Broadbent). 3* s odřenýma a zacpanýma ušima. ()

seba

Příjemný snímek na sobotní odpoledne. Blethynová je na zabití výborná. Horrocksová skvěle zpívá. Ewan McGregor tiše miluje (holuby). Nejlepší mi přišel Michael Caine při své rozlučce se showbyznysem - tomu se říká prásknout za sebou dveřmi. ()

Kytarka

Little Voice je příběh o holčičce, která se zavírá před světem a moc toho nenapovídá, ale když je rozrušená, zavře se v pokoji a pustí si nahlas padesátkový jazz. Vypadne-li elektrika? Žádný problém, holčička si to odzpívá sama. Film je v podstatě o tom, jak si každý včetně její matky hraje na svém písečku a nevěnuje malé slečně ani špetku pozornosti. Little Voice se upíná k zemřelému tatínkovi, který ji asi jako jediný chápal a respektoval, a který ji i po smrti provází jejími každodenními boji. Celé je to natočené spíš komorně, žádné ostré záběry nelze očekávat, ale v psychologické rovině se jedná o znamenitě vykreslené pojednání. A navíc, ten její zpěv... ()

kockodan

Nestárnoucí zjevení a hidden gem pro fajnšmekry show tunes z konce devadesátek! Skvělý herecký koncert Jane Horrocks and Brendy Blethyn v úžasném neotřelém příběhu o křehké ztýrané duši a snaze po kráse a harmonii skrze umění show tunes. Oba talenty se skvěle doplňovaly a film, i když o zlé a týravičné matce a její jemné a trpící dceři, je velmi poetický a plný světla a energie a naděje a vlastně i radosti, kterou společně se zakřiknutou L.V. zažíváme pří jejím vzpomínání na svého milovaného otce skrze hudbu z gramofonových desek, kterou oba společně milovali a se kterou se uzavírá před světem a hlavně před svou panovačnou, verbálně abúzivní, vulgární, alkoholickou matkou-píčou v dokonalém podání Brendy Blethyn. Tyto reminiscence na něj a jejich společnou lásku k show tunes a její dokonalé napodobování hlasů starých hvězd ji de facto drží při životě a pomáhají jí přenést se přes hrozivou životní situaci, kterou je po smtri otce de facto "žalář" v domě se zlou a hloupou matkou, kdy je L.V. neustále zavřená ve svém pokoji, kde si zpívá a žije ve vzpomínkách, aby se vyhnula nechutným alkoholickým výlevům své matky. Film má nádhernou katarzi kdy se zakřiknutá a zraněná L.V. nakonec dostane po právu, kupodivu díky své otřesné matce, a díky svému nespornému talentu a skvělému hlasu do světel, byť i jen lokálních ramp, ale i tak to vztah s matkou nenarovná a život L.V. to nezlepší... Dramatická scéna hořícího domu, kdy L.V. jde o život a neustále freneticky opakuje Doroty's z Wizard of Oz: "There's no place like home, there's no place like home..." zatímco se snaží v plamenech zachraňovat gramofonové desky po otci, se mi vryla do paměti navždy. Jane Horrock's ztvárnění nesmrtelné písně Judy Garland Get Happy je asi ještě lepší než originál od Judy, který oživila letos (2020) i Renée Zellweger ve filmu Judy. Té písni bude za 10 let rovná stovka! Vystoupení L.V. (Jane Horrocks) s Get Happy v místním "kulturáku" je naprostý zlatý hřeb celého filmu a je dodnes k vidění v klipech na YouTube! Určitě také doporučuji soundtrack z filmu, který je mixem úžasných Jane Horrock's cover verzí a také originálů od bardů jako je třeba Tom Jones, a jiných. Na tento film by se ani po 20 letech nemělo zapomenout. 100% ()

Sopholojong

Nemam rad snimky bez nejakej katarzie, ci uz pozitivnej, alebo i negativnej... tato ju vobec nema. Tragikomedia, snaziaca sa zviest na uspechu Do naha!, vykreslujuca nizsie pracovne triedy a ich problemy. Mlada herecka generacia - Ewan mi s tym jeho "priteplenym" prejavom sakramentsky liezol na nervy, Jane ma krasny hlas, ale hra nejaku poloautisticku, nesympaticku slecnu - totalne zadupana do zeme tou starsou - Michael sa naplno vyziva v ulohe postarsieho "bohema" so svojskymi ambiciami a najsilnejsi herecky clanok Brenda so svojim "Fuck off" (i inymi odvodeninami) dava filmu pravu dobovu stavu, ukazujucu "slopajucich", povrchnych Britov a ich posahane vztahy. ()