Pohled na třicet let zpravodajství TV Nova. Momenty, které definovaly Českou republiku i svět. Vzpomínky na chvíle, které měnily televizní krajinu a televizní zpravodajství u nás. Vzpomínají ty nejvýznamnější tváře z obrazovky i ti co hýbali děním v zákulisí. Exkluzivní pohled do historie a otevřený pohled na třicet let nejsledovanější zpravodajské relace v ČR. (TV Nova)

William_

Nova přišla v 90. letech s něčím naprosto odlišným. Přišla se zpravodajstvím, které mělo tvář a dalo divákům osobitější pohled na události okolo sebe, kdežto tehdejší ČT vsázela na staré dobré předčítání jednoho moderátora v saku. Nova nám dala Lucku a Reye, mnohdy bizarní vstupy (mrznoucí voda), ale především přinesla do českého televizního rybníčku konkurenci, a na to nebyl nikdo zvyklý, a vidina toho, že si divák může vybrat z více než 2 programů které nejsou ČT1 a ČT2, zněla skvěle. Pořad citlivě nahlíží jak do tehdejšího dění okolo Železného party, nejdůležitějších světových/domácích událostí, ale nabízí i pohled na změny zpravodajství jako takového v průběhu 30 let. Na TV NOVA moc dobrá práce a musím uznat, že ta grafika televize i celého zpravodajství byla v 90. letech skvělá! ()

ostravak30

Samozřejmě, že každá televize se budou vychloubat, jak jsou nej a co nového přinesli. Dělá se to tak ve všech konkurencích v úplně každém oboru. Kdyby nic jiného, tak Nova přinesla jednak nové formáty seriálů, pořadů a objevila nové tváře, ale hlavně se stala konkurencí do té doby vládnoucí straně - Čt. Ta tak byla nucena se též zlepšovat, ačkoli zrovna moc dobře se jí to nevede. Protagonisté tohoto pořadu se ale zapomněli zmínit, že těch omluv a falešných zpráv bylo mnohem víc než zranění ministra, na to si dobře vzpomínám. A o těch už nemluvili. Taky tak nějak vynechali situace, kdy reportér poukazuje na zimu tím, že nechá venku zamrazit vodu nebo testuje padání namazaného chleba na zem. A to nemluvím o Láďovi Hruškovi... A že často přinášejí bulvár do hlavních zpráv jim nevadilo ani tehdy ani dnes. ()