Hlavní zprávy

(relácia)
  • Česko Naše zprávy
Publicistický
Česko, 2013, 19 min

Hlavní zpravodajská relace televize Barrandov. Souhrn nejdůležitějších zpráv dne z domova i ze světa. (CANNIBAL)

solver

Je to boží, právě nás přestal bavit Šebrle s Kratochvílovou u konkurence a jejich již rok nekončící přebrebty a přecházíme na tohle. Ještě bulvárnější, tupější než kdysi Nova. Neskutečné, že někdo dnes dělá zprávy v duchu ranných devadesátek, ti moderátoři by snad i ruku k dílu přidali. Navíc přetáhli slečnu Hájkovou z Primy, její hlas mi moc chyběl :-) ()

kingik

Zloduchovo impérium vrací úder přes novátorské zpravodajství. Od března předělané, a na "Naše zprávy" přejmenované zpravodajství na tv Barrandov, se nevyznačuje až takovým lovením senzačních zpráv s podmanivými hudebními podkresy, jako má ostrá konkurence. Především klade důraz na moderní formu "akčnosti" smíšeného moderátorského páru spočívající v neotřelém komentování daných příspěvků s významnými "pohledy do očí", úsměvy s pohotovými reakcemi ve studiu, které se jednoznačně chtějí lišit od toho, co je běžně k vidění v jiných zprávařských relacích. To nemám ze sebe, takhle nějak o tom mluvil pan generální ředitel. Nevím, jestli to je tak inovativní, jak o tom básnil Železník, ale je to docela zábavné. Zprávy to nejsou nijak vlezlé, ale lísá se do nich určitý amatérismus, který se zatím nedaří odbourat. Reportáže spíše na (pod)průměrné úrovni, a tam to asi drhne nejvíc, protože jsou někdy zbytečně dlouhé, a někdy zase kusé, a až moc jednoduché i bezobsažné. Jejich atraktivita zpracování je poměrně na nižší a kolísavé úrovni. Nepříliš okoukaní moderátoři ve studiu bojují s poloprofesionálním projevem. Dámy to možná utáhnou časem na vzhled a pánové časem na sympatie. Dorazilo mě astronomické okénko s hvězdářem Baudyšem. Pokud tam tahle hrůzyplnost zůstane, je to opravdu soda. Grafika ničím ozvláštněná. Svoji zkyslou smetanu slízlo počasí, na které už se neanganžoval(a) moderátor(ka) navíc, a na sportovní zpravodajství byste čekali marně. I když to zprávy nejsou vyloženě nesympatické, tak ta fušeřina a nedodělanost, je z nich znát. Po nich jde "Velkolepé století" a mdlý dojem se tím jen podtrhne. Hledání pevné větve a provazu při sledování Barrandova ještě odložte. Přece byste se nechtěli dostat do takto bezvýrazných zpráv před sedmou hodinou večerní. Ačkoliv, na druhé straně se můžete stát televizní hvězdou, a zajistit vysokou sledovanost, která u Barrandova rozhodně není samozřejmostí. Mé hodnocení: 40% ()

HiddenDragon odpad!

(update - cervenec 2015) Porad stejne lidove, nenarocne a mezi zpravodajskymi porady u nas mozna nejhorsi. Navic s dosti odpudivym nazvem "Nase zpravy" (to zas nekdo vymyslel "upgrade"). Studio jednoduche, proc ne. Urcite neurazi. Moderatorska dvojice je lepsi nez puvodni solista. Presto je mi z techto zprav skoro na bliti, a muzou si za to samy...obsah ve stylu Nova/Blesk - jedna kravina za druhou - navic nepochopitelne notne doplnene zpravami ze Slovenska, uplne neoddelene, jakoby to bylo u nas. Seriozni zpravy ze zahranici temer zadne. Nejhorsi je ale ze minimalne 10min z pul hodiny venuji advertisingu, at uz klasicke reklame nebo upoutavkam na sve vlastni (opet shitovni) porady, to je sadismus na divaka prvni urovne a ve hl. zpravodajske relaci tohle proste nekompromisne odmitam, i kdyz je to komercni TV. Casu behem dne maji na reklamy az az. K tomu nekolik trapnych pridavku typu "Chcete me?", nebo zarucene pokazde aspon jeden mrzak - chapu, ze o postizenych se taky infromuje a je to hezke, ale aby to byla pravidelna soucast hl. relace, no proste opet trapne a "na silu" (i kdyz nejvetsi hruzu Barranditka uz nastesti davno zrusili). Zpravy pro luzu. Nic vic. ()

SOLOM.

Nejhorší zprávy napříč všemi televizními stanicemi a nejen těmi českými. To už raději stokrát budu čumět na Primu než na tohle. On celkově by se měl Barrandov zamyslet nad všemi těmi svými pořady, co vypouští do éteru. Vždyť na valnou většinu se nedá ani dívat. Navíc mi přijde, že ty minimálně polovinu těch zpráv sami vymýšlí ve studiu a podle toho to tak potom i vypadá… ()

MM_Ramone odpad!

Česká, súkromná, komerčná, televízna stanica Barrandov je už dlho všeobecne známa svojou absolutne odpadovou programovou štruktúrou. Ich relácie, zábavné show, seriály a i filmy stoja úplne za hovno. Je skoro až nemožné každodenne nahromadiť takú kopu hnoja. No ľuďom z Barrandova sa to darí. Vysielajú samé sračky. Takže, čo môže divák čakať od ich hlavnej spravodajsko publicistickej relácie? Nič iné ako zasa len nejaký sprasený odpad! ()