Hluboko v srdci San Francisca, čínské čtvrti, má zemřít jeden malý chlapec. Střelba však zasáhne jiný cíl - neznámého cizince. Doktorka Grace Hollawayová dělá pro jeho záchranu co může. Nerozumí však tajemnu, které neznámého obklopuje. Kdo je ten muž se dvěma srdci? Proč jeho tělo mizí? A kdo je ten šílenec, který ji žádá o pomoc s tím, že on je ten mrtvý muž a zároveň cestovatel časem známý pod jménem Doktor? Nejde tu však pouze o život Doktora, ale i o osud celého lidstva. 31.12. 1999 má být totiž zničena celá planeta. Zatímco se nic netušící lidé připravují k oslavě nového tisíciletí, bojuje Grace zoufale s časem, aby zabránila katastrofě! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

P. J. D.

Začátek byl celkem zajímavý. Takové ohlédnutí zpět, hrubé nastínění, o čem vlastně film bude. Docela příjemné. Avšak pak přišlo San Francisco. Střetnutí s Gangstery bylo poněkud nedomyšlené a v některých směrech hloupé (to jako fakt začali bez emoce a použití mozku střílet po Tardis? Tedy, čekal jsem cokoliv, alespoň špetku emocí, údivu, strachu, ale nic, tudíž škoda). Scénka v nemocnici pak byla fajn. Od této části to bylo hodně dobré. Obzvláště zápletky s doktorovým úhlavním nepřítelem měli toho správného ducha dramatičnosti. Vzhledem k dané době, kdy byla digitální technologie ještě v plínkách, to není lehké posoudit, ale i přesto se mi zdá, že některé filmové triky jsou poněkud lacinějšího ražení. Co se týče herců a ztvárněných postav, tak: Doktor – super, Grace – taky super, master – lepší průměr (mohlo být lepší, jeho hraní mi přišlo trochu konstrbaté), asijský poskok Lee – průměr až podprůměr (příliš se tedy nepředvedl). Závěrečné oživení postav bylo trošku mimo mísu (dalo by se říci, že až přes). Celkově je to pro mne na 3 hvězdičky. ()

Shakaar

Zajímavý počin, který mohl Doctora proslavit daleko dříve za hranice Británie. Film je vlastně pilotem pro novou serii, která ovšem z důvodu že o projekt američni nakonec nestáli, nakonec zkrachoval. Prostě realizace se jim zdála příliž nákladná a bez partnera se BBC neodvážila do toho pustit sama. Je to škoda, protože i film napověděl kde by si mohl doctor polepšit. V prvé řadě lepší využití interieru Tardisu. Všichni sice říkají že: "it´s bigger inside than outside", nicméně v serii vidíme pouze jeho "můstek" a z finančních důvodů zbytek si jen odmyslíme. Dále scénerie, Kromě Londýna, zde nevidíme žádné lokace, pokuď je tu nějaká alian planeta vesměs vidíme jen útržky a i to vymyzelo. Nepřátelé omezeni na Cybermany, Daleky a další. Serie mohla znamenat změnu, ale taky mohla Doctora poslat ještě více do záhuby, že by se potencionální další pokračování protáhlo na několik let. Takže svým způsobem je dobře, že to stopli začasu...jinak příběh vesměs podobný moderní podobě Doctora. Když odmyslím některé podivnosti mezi filmem a seriálem, které nebyly povězeny (například existence Gallifrey, přítomnost Mastera, přestože že měl být někde v zadku...,) je film ok. NIcméně je to takový slabý odvar. ()

AweDuckling

Kvalitativně tento televizní film zaostává za seriály, klasickými i obnovenými. Je to příjemná a zábavná podívaná, ale taky dost obyčejná. Přesto jsem si ho zamilovala, protože jako spojovací článek funguje skvěle - a to je nejdůležitější. I osmý Doktor v podání Paula McGanna je v rámci celého "Whoniverse" výjimečný a nezapomenutelný. ()

RedRose

Paul McGann jako osmý Doctor Who!! U tohoto doktora je obrovská škoda, že nedostal na obrazovkách víc prostoru... Dokonce bych řekl, že měl začít v obnovené sérii místo Ecclestona... Ne že by ho měl nahradit, třeba jen o sérii posunout... ()

ramnogh

Film je celkem povedený pilotní díl se zajimavou zápletkou, který měl odstartovat další sérii s doktorem číslo 8 (Paul McGann). Inkarnace osmého doktora v podání hereckého výkonu Paula McGanna je dokonalou ukázkou jak by hlavní postava tohoto seriálu, měla vypadat. I když k natočení jeho sérií nedošlo, je spoustu audioepizod a jeho postava co by doktora žije dál. Pro fanoušky tohoto seriálu je film dobrý spojovník mezi klasickou érou a novou od roku 2005, ale jako samostatný film pro člověka, který nezná seriál to rozhodně není moc vhodné. ()

ariari

je to nielen na zabavu ale aj na guinessa...od roku 1963 z jedneho vtedy absolutne moderneho vydobytku doby ..telefonnej budky, vyrobili alfu a omegu perfektneho scifi comu...sitcomu,este aj dnes ta budka vyvolava uzas uaaa, parada, tesime sa- ako na prve snezienky - vzdy na novu seriu, mno toto bol sice film, ale ako pilotka k seriálu dnes už n.tej série tiež dobrý, navnadil ()

jjjerry

Zamiloval jsem si novodobý seriál. A teď zpětně viděl film. Pro mě bohužel velké zklamání. Chybí vtip, britské hlášky, ten nadhled doktora, dělat si srandu i před vlastní smrtí jak je v dalších dílech vlastní. Postava mě opravdu nesedla, nemá charisma. 2* dávám jen protože je to Pán času =) ()

BlackMesa

Je velká škoda, že pokus o restart takového seriálu, jako je Doctor Who neměl o něco lepší příběh. Hodnotila bych 3*, ale musím jednu hvězdičku přidat za Paula McGanna. On toho Doktora v sobě prostě má a je velká škoda, že, ho na televizní obrazovce v této roli lze vidět pouze v jednom filmu a jedné miniepizodě. ()

Elilast

Amíkovský pokus o reprodukci milovaného kultu některými nesmysly irituje, ale je tu dost campu k tomu, aby u toho člověk neusnul a trochu se i bavil. ()

MK_ultra

Time, Time, Time.........Příběh co nemá začátek ani konec. Respektivě má, ale jen těžko se mi hledá souvislost mezi tímto filmovým mezičlánkem a znovu uvedení seriálového Doctora na obrazovky BBC. Začátek je velmi velmi vlažný a děj se začne pořádně hýbat tak asi kolem třicáté minuty. Je tam vše co se dá od americké béčkové produkce očekávat: Blonďatá kardiochurgička, malej zlobivej Číňan ponejprv na straně zla, zlobivej Master (v tělen do nicnetušícího řidiče ambulance), Atomové hodiny a vneposlední řadě taky Doktor a Tardis.SPOILERS: A víte co? Doctor s Blonďatou doktorkou, ujedou Masterovi (který jede v ambulanci se zlobivým číňanem) na motorce, udělají něco hodně marťanského s atomovými hodinami, pak dojde ke konečné konfrontaci s Masterem uvnitř Tardis (tam udělá blonďatá doktorka něco hodně marťanského a částí atomový hodin a matricí Tardis) mezi tím co se Master vypaří do vzduchu se ze zlobivýho číňana stane hodný číňan, ale je mu to k ničemu protože umře (sexy doktorka samosebou taky), ale boreček Doktor je přivede k životu, neboť udělá něco hodně marťanského s Tardis :) End of SPOILERS. Ale na to jak je to vlastně ve skrze pitomé má i tento Doktorův příběh svůj půvab a vtip. Jediné co jsem zcela nepochopila je, za jakých okolností se osmý Doctor (Paul McGann) regeneruje v devétého Doktora (Christopher Eccleston). Předpokládám, že to bude mít něco společného s Wibbly Wobbly Timey Wimey. Ale i přes zjevné nejasnosti a nekvality by si řádný fanoušek Doctora neměl tento film nechat ujít. ()

Cybershot

Po dopozeraní nového seriálu menom Doctor Who inak prezývaný ako "New Who" kde sa veľmi podrobne popisuje život Doktora od deviatej regenerácie po trinástu som narazil na kráktometrážny film vytvorený jedným z najpopulárnejším showrunnrom úspešných 6 sérií Doctora Who Stevenom Moffatom. Film sa volal "The Night of the Doctor" ktorý popisuje život 8. Doktora počas časovej vojny a následne aj jeho regeneráciu. Herec Paul McGann mi prišiel ako vynikajúci herec a hneď som zatúžil dozvedieť sa viac o jeho pôsobení v tejto roli. Tak som našiel film s názvom "Doctor Who the Movie." Popravde som od tohto filmu neočakával veľa pretože som mal pocit že bol fanúšikmi dosť ignorovaný. Tento film mi pripomína klasický Americký Hollywoodsky blockbuster najmä kvôli mnohým scénam ktoré sú venované iba Doktorovi prechádzajúcom sa na motorke s blondýnou pred rôznymi explóziami atď. Taktiež som sa dozvedel že toto je iba jeden z dvoh snímkov venovaný 8. Doktorovi čo mi príde ako veľké odhodenie príležitosti zo strany BBC najmä kvôli tomu že Paul McGann je veľmi talentovaný herec a vedel by som si ho predstaviť držať seriál nad vodou ešte dosť dĺhu dobu. Príbeh v tomto filme mi príde trochu nevýrazný a trochu zbrklý. Napriek tomu som si ho celkom užil. ()

Mach Tom

Film jsem viděl již před nějakým časem, protože právě tento film stál za obnovením seriálu v r. 2003 a jeho odvysílání v r. 2005. Jen my tam scházela přeměna mezi 8 a 9 doctorem, kterou jsme si nakonec mohli užít až v novém speciálu. Jinak pokud se díváte na obnovený seriál tak tento film je už nutnost. ()

Jean_Calid

Co na to říci? Protože znám novější seriál Dr. Who a měl jsem možnost zhlédnout i dvě první řady (rok 1963) původní série, které byla vzhledem k tomu, že mi nesedl herec, který hrál Doktora, a vzhledem k jakési naivitě scén, musím říci, že film Doctor Who je důstojným mezičlánkem mezi klasickými a novým epizodami seriálu. Film se mi líbil, Paul McGann byl velmi dobrým Doktorem s velmi kultivovaným hlasovým projevem a určitou noblesou, nějaké logické nesrovnalosti s nonšalantností fanouška série opomíjím... ()

Sadova302b50

Chtěla jsem dát dvě **, ale nemohu. Problém je ve mně. Oblíbila jsem si starý (i nový) seriál a vytvořila si svoji pevnou představu o tom, čím Doctor Who vlastně je. Mám tudíž snahu si film vtěsnat do své škatulky. Protože se nedaří, přijde mi film trochu mimo mísu. Na druhou stranu, zas taková hrůza se nekonala, hlavního představitele vybrali dobře, úvodních pár minut se mi též líbilo. S D. Ashbrookovou problém nemám. Postava Vládce sice není ten charismatický, švihlý zlotřilec, naštěstí jde E. Robertsovi alespoň zlý kukuč. Co dobré nebylo, byl scénář a celkové provedení. Příběh mi taky moc nesedl, ale dalo se to skousnout. To, že nedám dvě, ale jen jednu *, rozhodlo jediné - chybějící „doktorovský“ humor. K těm rozhlasovým hrám s 8. doktorem, několik jsem si jich pustila (2001-2003). Zatím málo na celkové hodnocení, úrovní mi přijdou trochu na houpačce, ale není to špatné. Doporučuji zkusit. ()

jesmot

Osobně jsem rád, že návazně na film nevznikla nová série. Celý film je tak nějak hloupě postavený. Už od malých detailů (jako návrat ke klíčí 3 doktora, proč ten vzhled nemohl zůstat jako u předchozího? Změna interieru TARDIS bože co to má být) až po takové věci, jako doktorovu regeneraci (myslím si, že by zregeneroval rozhodně dřív, a nenechal by to zajít tak daleko). Čekal jsem velkolepý návrat Vládce a místo toho tohle. Zvláštní je i začátek celého příběhu, když je doktor postřelen, myslím si, že tvůrci mohly pracovat i s tímto motivem, a nenechat ho jen tak, jako něco se stalo. Jediným pro mě pozitivním je sedmý doktor (Sylvester McCoy) a jeho gumový medvídci a snad i jeho nová regenerace (Paul McGann), kdo ví, třeba by z něj byl dobrý Doctor Who. Takže za mně 2*. ()