Lovci z konce světa

• Južná Kórea Hwang-ya (viac)

Po ničivém zemětřesení je Soul v troskách a platí v něm zákony džungle. Neohrožený lovec vyráží do jeho ulic zachránit puberťačku, kterou unesl šílený doktor. (Netflix)

pornogrind

Na trailer jsem nekoukal takže jsem moc nevěděl co od toho očekávat. Badland Hunters je akční postapo made in Jižní Korea s celkem sympaticky hláškujícím hlavním hrdinou. Je to taková všehochuť kdy scénář asi neohromí ale akce je tu celkem dost. Ta je ale na můj vkus celkem chaoticky nasnímaná. Taktéž zamrzí(alespoň mě osobně) použití CGI efektů(krev atd.) ale v jiných filmech je to  na daleko horší úrovni. Když to shrnu tak jde o nenáročnou zábavu u které můžete dát mozku voraz. Na jedno kouknutí OK. 3hvězdy ()

Juto

Film nezaťažili príliš veľkým podtextom, takže dej napreduje pomerne rýchlo. Napriek tomu neponúkol nič, čo by sme ešte nevideli. Ale toto posúvanie deja tiež spôsobilo, že film bol čudne nesúrodý s kúskami príbehu, ktoré zostali nezodpovedané alebo sa ich príbeh dotkol veľmi krátko. Veci ako: *Prečo zemetrasenie v jednej oblasti zničilo tak veľkú časť sveta? A tá scéna sa odohrala tak rýchlo a neexistovalo žiadne vysvetlenie. A potom sme zrazu boli v budúcnosti. Herecké výkony neboli zlé, ale stále dosť priemerné. Niektorí herci, ktorí hrali v úlohe rodičov, sa mi páčili viac ako niektorí z hlavných postáv. Brutalita a fatality filmu pomáhajú takže som viac zhovievavý. 5,5/10 ()

alchac

Tradičně netflixovsky pitomý (blbé je to vskutku jen o trochu méně než např. Zachariášova Měsíční Rebelka), přeslazený, přesluníčkovaný atd. příběh amorem postřeleného Mij-Ka Ďu-Šííí-Na zachraňujícího svou lásku ze spárů šíleného MUDr. Mengelštajna. Naštěstí aspoň jeho parťák, Hodný, zlý a nerudný zKundysyn, je vcelku sympaťák a jako vždy velmi schopný fyzioterapeut, kterému jeden klidně uvěří i toho aligátora, a jak je v zemi kimči zaslíbené dobrým zvykem, je to řádně plnokrevné a bojově choreograficky docela kvalitní, takže jako uležet se to celkem dalo. ()

M.i.k.e

o něco málo zábavnější než loňský korejský pokus o postapo v podobě seriálového Černého rytíře. Vizuál je sice opět třetí cenová, ale tvůrci se to alespoň snaží přebít slušnou dávkou akce, která není úplně jalová a jako bonus je tu minimálně jeden z hlavních hrdinů docela sympaťák (ten kterého sem si na první dobrou spletl s Benedictem Wongem)...50% ()

EvilPhoEniX

Původně jsem si myslel, že jde o seriál, ale nakonec jsem rád, že jde o film a je to dle očekávání zábavná Postapo jízda.  Film je údajně pokračování Concrete Utopie, ale z toho filmu si to bere snad jen ten jediný věžák a fakt, že se stalo jakési zemětřesení, co zničilo svět, takže není potřebu si tu ukecanou nudnou utopii pouštět. Je tu vše, co od kvalitního postapa očekávám. Je tu šílenéj vědec alá korejský Mengele, super soldiers/mutanti, zombie, pouliční gang, docela zajímavá vědcová myšlenka s vizí budoucnosti, slušný Gore! a sympatický postavy. Ma Dong Seok je vždy za mega sympaťáka a když to začne řezat brokovnicí, mačetou nebo pěsťma, tak nelze neskákat štěstím od radosti( rozstřelený palice, uřízlé hlavy a létající končetiny v přímém záběru- SLAST!) a potěšila i slečna vojanda, která předvádí slušný martial arts kousky. Celkově závěrečných 40 minut je fakt slušný akční inferno s dobrou choreografií. Jako bonus občas potěší i fajn hláška a došlo i na porcovačku krokodýla. Bavil jsem se skvěle. Brutálně zábavná korejská oddechovka. 80% ()