Lovci z konce světa

• Južná Kórea Hwang-ya (viac)

Po ničivém zemětřesení je Soul v troskách a platí v něm zákony džungle. Neohrožený lovec vyráží do jeho ulic zachránit puberťačku, kterou unesl šílený doktor. (Netflix)

JASON_X

Známý korejský bijec pan Ma má sice BMI poněkud nad normálem, ale jde mu to dobře nejenom pěstmi, jako svého času Budu Spencerovi (kterého mi svým naturelem trochu připomíná), ale i nožem, mačetou, nebo brokárnou. I ten filmový postapo svět mě celkem bavil, zaujali mě třeba geneticky vytunění "ještěří" vojáci, nebo i pološílený doktor Jang, jakási moderní asijská obdoba doktora Mengeleho. Škoda jen, že několik vedlejších postav je opět zkarikovaných do podoby hýkajících a pitvořících se pitomců (gangsteři). Mrzí mě to o to víc když vím, že Korejci umí točit i filmy proklatě vážné a temné a podobné šašky vídám spíš ve filmech japonských. Ale stejně zaokrouhlím nahoru, tři hvězdy dávám průměrnějším a zdaleka ne tak osobitým flákům. ()

*CARNIFEX*

Vizuálne výborne zvládnutá, avšak v 3/4 nudne poňatá zombie zábava, ktorá len sťažka naplní plnohodnotné očakávania, keďže divák musí čakať na samotný rozbeh dlhšie, ako na očkovanie proti tetanu. Dong-seok Ma je môj obľúbenec, nebyť jeho a brutálnych scén s jeho osobou prepojených, asi by sme sa nebavili ani o kvalite na priemernej úrovni. Ale na jeden krát dobre. ()

EvilPhoEniX

Původně jsem si myslel, že jde o seriál, ale nakonec jsem rád, že jde o film a je to dle očekávání zábavná Postapo jízda.  Film je údajně pokračování Concrete Utopie, ale z toho filmu si to bere snad jen ten jediný věžák a fakt, že se stalo jakési zemětřesení, co zničilo svět, takže není potřebu si tu ukecanou nudnou utopii pouštět. Je tu vše, co od kvalitního postapa očekávám. Je tu šílenéj vědec alá korejský Mengele, super soldiers/mutanti, zombie, pouliční gang, docela zajímavá vědcová myšlenka s vizí budoucnosti, slušný Gore! a sympatický postavy. Ma Dong Seok je vždy za mega sympaťáka a když to začne řezat brokovnicí, mačetou nebo pěsťma, tak nelze neskákat štěstím od radosti( rozstřelený palice, uřízlé hlavy a létající končetiny v přímém záběru- SLAST!) a potěšila i slečna vojanda, která předvádí slušný martial arts kousky. Celkově závěrečných 40 minut je fakt slušný akční inferno s dobrou choreografií. Jako bonus občas potěší i fajn hláška a došlo i na porcovačku krokodýla. Bavil jsem se skvěle. Brutálně zábavná korejská oddechovka. 80% ()

oveckaoa

První díl jsem neviděl tak, že jestli to nějak navazuje nevím co jsem ,  ale koukal na kásting prvního dílu v druhém nikdo nehraje tak, že je to asi jedno. 2 chlápci a ženská zachraňují teenagerku ze spárů šíleného doktora co v nějakém zařízení píchá lidem nějaké sérum ,aby byli nesmrtelní a do toho testuje něco na teenagerech, aby oživil svou mrtvou dceru. Ačkoliv je zde řečeno, že jsou vylepšení a zabijete je pouze ranou do hlavy nebo amputací hlavy hodně jich zde umírá poté co je prostě jen zastřelí režisér si nedal ani tu práci si to pohlídat navíc na to, že jsou něco lepšího umírají tam lehce jak nějaké npcéčka v počítačové hře to, že se tlustoprd dostane tak daleko radši neřeším.   60 procent za krokodýla na začátku a námět mínusy za pokus o humor kdy mu doporučují, aby chodil s nějakou šlápotou nebo, že si tlustoprd nedosáhne na mačetu. ()

Lenka.Vilka

Čekala jsem blbinu s plochýma postavama, ale alespoň luxusní akcí. Naštěstí jsem ale dostala něco úplně jiného. Tenhle film je prostě čistokrevná zábava. A na to je během sledování třeba myslet. Navíc se tam pořád něco děje, takže film uteče vážně rychle. Po dějové stránce je tady sice všechno docela předvídatelný, ale fakt je potřeba nějak upgradovat linku: dojdeme tam, když bude třeba všechny je sejmem a odvedeme jí domu? Neměla jsem s tím problém. Stejně jako s humorem. Jo, je to extrémně vtipný. A přestože jsem občas byla skoro až šokovaná, kam všude byl narvaný...možná víc jsem byla šokovaná, že to na mě pokaždé fungovalo. Prostě příjemný film na páteční večer. Možná to ani nemělo mít větší ambice. Než prostě na ty necelé dvě hodiny zabavit. A to se povedlo :) ()