Hotel Hazbin

• USA Hazbin Hotel

Pekelné princezně Charlie Morningstarové se nedaří přesvědčit démony ani anděly, že každá duše může dojít spasení. Zazpívejte a zaklejte si spolu s touto animovanou hudební komedií o druhých šancích. (Prime Video)

Recenzie používateľa Ymbecill k tomuto seriálu (5)

Hotel Hazbin (2019)

Můj zbožňovaný webtoon se konečně dočkal pokračování, dojmy: "Místy naprostá spokojenost, ale sem tam vyloženě bolest." Určité prvky mě opakovaně vytrhávaly ze zážitku, nicméně si dovedu představit, že jiní by se naopak náramně bavili… zkrátka se připravte na trapasy. Vulgarismů dostanete naloženo vrchovatou porci, občas narazíte na prasečinky a jako třešnička na dortu Disneyovská líbačka na závěr – akorát v progresivní sestavě pohlaví. Mám výhrady, nicméně ty vychází z faktu, že nespadám do cílového publika... jsem moc starý a mužského pohlaví. Chlapi tady plní roli podpůrných vedlejších postav a nejednou slouží jako kontrast ke kompetenci dam (E4, E6). Šel bych dokonce tak daleko, že bych Hazbin Hotel označil za "female power fantasy". Jediný reálný problém představuje tempo – všechno se děje strašně rychle, člověk se musí pořád soustředit a scény s hlubším poselstvím kvůli tomu tolik nevyniknou. Menší rada nakonec – klidně začněte druhou epizodou. Pilotní díl funguje jako expozice, kterou E2 do jisté míry supluje a nebudete si muset zvykat na rozdílné provedení. Podtrženo sečteno: "Hazbin Hotel mě ze židle nevytrhl. Doporučil bych jej náctiletému dámskému publiku, co se nebojí sprostých slov, a LGBT komunitě."  8/10 ()

Pilot (2019) (E01)

Na tuto sprosťárnu bych se s chutí díval dál. Musím uznat, že mix Disney-ovského zpívání naivní milé hlavní postavy a maximálně vulgárních přímých sexuálních narážek mi až podezřele zachutnal, asi jako když si posolíte čokoládu :) Po vizuální stránce vyniká expresivnost postav, kdy se v mžiku zcela mění jejich vzhled. Místy se mi z té změti barev zamotala šiška... takže dobrá podívaná. Některé střihy jsou velmi rychlé, a přitom záběry obsahují mnoho detailů. Vícero prvků jsem si povšiml až při opětovném zhlédnutí. Čtení titulků bude mít vliv na konečný zážitek, protože záběry se mění setsakramentský rychle. Tady by divák potřeboval Sharingan, aby dokázal přečíst titulky a zároveň si vychutnat propracovanou animaci. Maximálního zážitku se dočkají jedinci se znalostí angličtiny, státní maturita z AJ by mohla stačit. Nedoporučoval bych zhlížet český dabing, pokud nějaký vůbec vyjde, protože postavy mluví rychle, a proto se v překladu nevyhnutelně ztratí část původního sdělení. Podle předloženého materiálu bych dál očekával epizodní děj, kdy nepůjde o dosažení určitého cíle, nýbrž o komedie okolo. Od určité chvíle jsem se v jednom kuse křenil, na druhou stranu musím upozornit, že humor tu je opravdu vulgární, což by seriál činilo nevhodný pro "slušné lidi", zato pro anime degeneráty bude představovat nevinnou oddychovku. Vtipy se sexuální podtextem padají jeden za druhým, ale neobjevila se žádná nahota, ani sex scéna. Hazbin hotel mohu doporučit všem nemravům, co si libují ve sledování kreslených pohádek pro dospělé, i zvědavcům z řad slušných občanů. 10/10 ()

Předehra (2024) (E02)

Pilotní díl mám opravdu rád a v mých očích se s ním E2 nemůže měřit. První díl je zkrátka vymazlený… nyní jsem se už tolik nebavil, písničky mi občas přišly nepříjemně trapné a místy jsem dokonce ztrácel přehled v dění na obrazovce (rychlejší pohyb "kamery" + postavy vyplňují nezvykle velkou část záběru). Nemravnosti vydatně zesíly [7/9] a vulgarismy padají s vyšší, až nucenou, kadencí. Za mě teda velká změna. Na druhou stranu já prostě jen chtěl další obsah a svou porci jsem dostal. Jedinou obavu ve mě vyvolala úvodní řeč, kdy Satana prohlásili za zlomeného snílka, zatímco jeho kompetentní manželka vládne Peklu. Agresivní "genderová politika" je to poslední, co si od Hazbin hotel žádám... Jo a ještě jedna hrubka - Katie Killjoy dabuje chlap :-[ Nevykouzlím z toho víc než: "Oukej začátek." 7/10 ()

Maškaráda (2024) (E05)

No, Vivienne se utrhla ze řetězu [8/9], ale aspoň z celé té obscénnosti upatlala pointu a první solidní písničku od dob pilotu – ne, nemyslím "Poison". Potvrzuji gatekeeper faktor = JE TO P*ASÁRNA, takovou podívanou počestní občané nerozdýchají! Nicméně narozdíl od anime, zde se jedná o katalyzátor příběhu, nikoliv o prvoplánový fan-service. Podtrženo sečteno: "Anime dobytkovi chutnalo." 8/10 ()

Otcovský komplex (2024) (E06)

Tady jsem cítil rukopis ženské autorky víc než kdy dřív. Dle pilotního dílu by jeden řekl, že tatík bude náročný despota, ale on je to vlastně hodný chlapík, který skousne kdejaký ústrk na vlastní adresu. NAŠTĚSTÍ se to nepotopilo do bažiny holywoodské genderové politiky, z Lucifera se tedy nevyklubal (výhradně) neschopný hňup, nýbrž sympaťák, s nímž lze problémy řešit slovy... nicméně pro svou dceru by asi udělal cokoliv (třeba i ukázal zuby). I přesto mi jeho iniciální přestavení hnulo žlučí. Doufám, že v budoucnu dostane více prostoru a nebude jen umírněný starostlivý rodič nerodič. Aktuálně vůbec není jasné, zda se dočkáme neschopných ß-samců nebo solidních, rozvinutých, mužských postav. Verdikt: "Hrozný začátek, solidní závěr." 7/10 ()