James May: Náš člověk v... - Japonsku

(séria)
  • Veľká Británia Japan
Veľká Británia, 2020, 4 h 59 min (Minutáž: 47–52 min)

Réžia:

Tom Whitter

James May (sprievodca)

James May vyráží na nezapomenutelné dobrodružství napříč Japonskem. Od zamrzlého severu až po příjemně teplý jih. Seznámí se s místními, pochutná si na nudlích a pokusí se Zemi vycházejícího slunce skutečně porozumět. (Prime Video)

Ironhead

Bavilo mě to, dokoukal sem to, ale bavilo by mě to daleko víc, kdyby produkce nestavěla Jamese do situací, ve kterých se on sám cítí nekomfortně až trapně, což není zábava ani pro něj ani pro diváky. Kdyby víc nechali scénář na něm samém, myslím že by to bylo pro všechny zúčastněné šťastnější a o dost zábavnější. ()

ORi_SV

Pokud máte rádi Japonsko, jistě jste už o něm nějaký ten cestopis viděli. Jasně, těch existuje spousta, většinou to však jsou nudné cesťáky povinně čítající něco o jídle, Tokiu a architektuře a nějakých místních zvyklostí. V podání zajímavého Jamese Maye to je ale o poznání zajímavější. Je to člověk, který (ač je považován v TG a TGT za nudného) má skutečně velmi zajímavé naučné pořady. O Japonsku v tomto případě natočil zábavný cestopis, který je pojatý prostě úplně jinak, než na co jsme u cestopisů zvyklí, a to je sakra dobře! Ale to je prostě typický James May. Ukáže vám Japonsko ze všech možných druhů pohledů, řekne spoustu zajímavostí, které se nedozvíte v žádném podobném pořadu a pozve vás na místa, která budete prostě neuvěřitelně hltat. Bravo Jamesi a díky! P.S.: Už se nedivím, že Jamesovi Amazon svěřil také pořad o vaření. ()

Neuker

Moc všeho nic pořádně. Ale je to James May, takže jedna * víc než průměr. Se seriály ostatních z trojky Clarkson-Hammond-May se to srovnávat prostě nemůže a jako standalone to je průměr. ()