James May: Náš člověk v... - Japonsku (2020) (séria)

Deodorant (S01E03)

(epizóda)
Veľká Británia, 2020, 50 min

Réžia:

Tom Whitter

James May (sprievodca)

Sakury rozkvétají a James se svým novým průvodcem Jódžirem vyrazil do ulic velkoměsta. Tam zjistí, že toto unikátní město je domovem největších japonských bizarností a nápadů. Od vlakových maniaků, hudebníků a nepochopitelných technologických udělátek, až po kočičí kavárny, festivaly penisů a digitální výstavu, která dokáže vyrazit dech. James se pokusí zjistit, co dělá Japonsko Japonskem. (Prime Video)

Frajer42

Po předchozích epizodách, které se věnovaly převážně historii, kultuře a tradicím, nás tento díl vzal do 38milionové japonské metropole Tokia. Příjemný výlet do hyper moderního světa, kde James vůbec poprvé působí jako ten nejpříčetnější a nejnormálnější člověk na světě. Nejšílenější byl zřejmě festival penisů. Moc ale nezaostávala ani setkání s místními vlakovými fetišisty či dabing anime, kde James střihl luxusního psa. [80 %] ()

winetach

Naspeedovaný samuraj - prekladateľ - sprievodca zaviedol Jamesa na zaujímavé miesta, ako top epizódy hodnotím návštevu skladateľa nastupišťových melódií a účasť prvého brita v dejinách na sprievode pri príležitosti festivalu penisov. ()

NiaWolf

Třetí díl byl zase návrat k horšímu a hlavně díky průvodci, který byl lidově řečeno "napřesdržku". James se v tomto díle podívá na slavnost sakur, festival falusů, setká s vlakoholiky, ochutná sushi, navštíví podivný obchod s elektronikou, nastane trapná chvilka s haiku, nadabuje psa a podívá se do digitálního muzea. ()