Messi's World Cup: The Rise of a Legend

Dokumentárny / Športový
Francúzsko / Argentína / Katar / USA, 2024, 2 h 59 min (Minutáž: 43–48 min)

celticek

Jsem fanoušek Argentiny. Jsem fanoušek Mesiáše. Ikdyž se může zdát, že jde pouze o sestříhané zápasy z posledního MS, není to tak. Plnému hodnocení tu však pro mě něco chybí. Emoce ale vůbec. Stříká to z toho. Drtivá většina fotbalového národa to Leovi přála. Už jenom proto, jakou tíhu musel nést. Vyrůstat ve stínu nesmrtelné ikony a převtělení samotného pána Boha na Zemi - Diega Armanda Maradony, není jistě žádná hra o fazolky:) Tohle zafungovalo dobře. Z těch mraků dokumentů o Lionelovi je zkrátka tenhle jeden z lepších. ()

William_

Nic pro fanoušky Ronalda, který se v celém dokumentu ani nezmíní. Kdyby si totiž autoři chtěli do Mesiášova úhlavního konkurenta kopnout, zrovna tady by to šlo (kdo si pamatuje jak dopadlo Portugalsko v Kataru, ví o čem mluvím). Kromě na můj vkus zrychleného finále se jedná o neskutečně propracovaný a pečlivě sestavený dokument, který nevynechá žádnou zajímavou informaci o Argentině na katarském světovém šampionátu z roku 2022. Je to doplněné o záběry a rozhovory maličkého Messíčka ještě než nastoupil do Barcelony, dále o záběry D. Maradony ještě když tuto zemi (neúspěšně) koučoval na MS a sám musím uznat, že veškeré tyto záběry byly vhodně zvoleny a dosazeny. Závěrem se sluší říci, že se jedná o povedenou práci a je to daleko lepší podívaná, než dokument o Messim, který přichází do MLS, který je také od Applu. ()

Warhorr

Další pohled na MS 2022, tentokrát však čistě z pohledu Messiho a Argentiny. Emocemi to tu zavání jako bych to viděl poprvé. Výborné zpracování tohoto malého mága, od jeho nejmenších krůčků, žákovských let, k profi kariéře v Barceloně a posléze až na ten nejvyšší vrchol. Během vyprávění nás doprovodí jeho spoluhráči, trenéři a sportovní novináři. Tady by měli být nadšeni nejen jeho příznivci, ale snad každý zapálený fanoušek fotbalu. ()