Messi's World Cup: The Rise of a Legend

Dokumentárny / Športový
Francúzsko / Argentína / Katar / USA, 2024, 2 h 59 min (Minutáž: 43–48 min)

Recenzie používateľa William_ k tomuto seriálu (5)

Messi's World Cup: The Rise of a Legend (2024)

Nic pro fanoušky Ronalda, který se v celém dokumentu ani nezmíní. Kdyby si totiž autoři chtěli do Mesiášova úhlavního konkurenta kopnout, zrovna tady by to šlo (kdo si pamatuje jak dopadlo Portugalsko v Kataru, ví o čem mluvím). Kromě na můj vkus zrychleného finále se jedná o neskutečně propracovaný a pečlivě sestavený dokument, který nevynechá žádnou zajímavou informaci o Argentině na katarském světovém šampionátu z roku 2022. Je to doplněné o záběry a rozhovory maličkého Messíčka ještě než nastoupil do Barcelony, dále o záběry D. Maradony ještě když tuto zemi (neúspěšně) koučoval na MS a sám musím uznat, že veškeré tyto záběry byly vhodně zvoleny a dosazeny. Závěrem se sluší říci, že se jedná o povedenou práci a je to daleko lepší podívaná, než dokument o Messim, který přichází do MLS, který je také od Applu. ()

Episode 1 (2024) (E01)

Podstatná část epizody se věnuje úvodnímu duelu Argentiny proti Saúdské Arábii, po kterém si většina fotbalové veřejnosti říkala, jestli ten HYPE okolo Argentiny nebyl až moc velký. SPOILER: Ne, nebyl. ()

Episode 2 (2024) (E02)

Kdo by v polovině zápasu s Mexikem tušil, kam až to Argentina na MS 2022 dotáhne. Epizoda, ve které toho bylo tolik, že už nevím co z toho všeho se mi líbilo nejvíc. Ať už vzpomínka na Diegovu "Boží ruku", jeho trenérskou (ne)kariéru v roce 2010 nebo Messiho rozhovory v začátcích jeho kariéry. Vše to do sebe moc hezky zapadá a rychle to utíká. ()

Episode 3 (2024) (E03)

Nizozemsko - Argentina. Pokud v programu jakéhokoliv mistrovství světa uvidíte tento zápas, můžete si být jistí, že v něm nebude nouze o hádky, góly, emoce a provokace. Tento díl se tak detailněji dívá na ty nejvýznamnější bitvy těchto dvou zemí včetně té nejdůležitější v roce 2022. Dodnes si na ten zápas pamatuju a zde byl sestříhám naprosto bravurně se všemi kontexty i následným Messiho rozhovorem, kde si to s Holanďany ještě vyříkává v útrobách stadionu. ()

Episode 4 (2024) (E04)

Poslední epizoda mapující finálové utkání mezi Argentinou a Francií bylo sice zpracováno dobře, ale dle mého se z toho dalo vytěžit ještě více emocí. Oproti předchozím dílům se mi to líbilo o tu hvězdičku méně. I tak se ale jedná o poctivé završení krásného fotbalového svátku jménem Mistrovství světa v Kataru. Pozápasová euforie mohla být v díle vyobrazena déle, působilo to na mě strašně zrychlené. Záběry na Messiho rodinu v moment kdy se konečně stal mistrem světa by divákovi dodaly ještě více emocí. ()