Marek Ztracený: Cesta do Edenu

Dokument o koncertu, který změnil českou populární hudbu a vstoupil do historie. Cesta do Edenu zachycuje příběh nejpopulárnějšího českého zpěváka, který riskoval všechno, když se rozhodl splnit si svůj sen a vyprodat největší fotbalový stadion v ČR. Marek Ztracený nechal nahlédnout i do svého soukromí v 38 minutách plných emocí, dramatických momentů, zvratů, ale i štěstí a radosti. (ČSFD)

Likan7

Fantastický náhled do příprav (nejdřív) jednoho koncertu. Přípravy, zkoušky, ale hlavně i telefonní hovoroy s manažery ohledně Edenu a přidání koncertů. Autentické záběry při spuštění prodeje, a jako velký plus beru i podívání se do Markova soukromí. těch 38 minut je tak akorát, možná bych chtěl čistou hodinu, ale alespoň to mělo dobrý tempo a spád. Skvělý dokument. Víc takových. ()

Jara.Cimrman.jr

"Vstoupíme do historie, pak půjdeme na pivo." Marek Ztracený je pro mě víc sympaťák než zpěvák, takže jeho tři vyprodaný Edeny považuju za velkej zázrak. Cesta k němu sice byla mdlá a z atmosféry koncertů toho na mě moc nedýchlo, ale jako návod na zbohatnutí a zlikvidování trávníku v Edenu to celkem fungovalo. ()

rublik05

Dokumentů o současných českých hudebních interpretech zrovna moc není, nešlo si tudíž nechat ujít dokument o dle mého názoru největší hudební události letošního roku, tj. tři vyprodané koncerty Marka Ztraceného, jenž se konaly na fotbalovém stadionu v pražském Edenu. Marek Ztracený: Cesta do Edenu mapuje primárně tuhle událost, resp. události jí předcházející, nezapomíná však i na krátký exkurs do Markova soukromí, což nepůsobí vůbec rušivě, film je díky tomu takový komplexnější a divák má tak možnost vidět Marka Ztraceného nejen jako zpěváka. Líbily se mi různé zákulisní detaily, od předprodeje vstupenek, přípravu koncertu, až po chystání stadionu, díky střízlivé stopáži a svižnému tempu jsem se ani na chvíli nenudil, natočené to je rovněž solidně, vlastně ani moc nemám co vytknout. Rozhodně se jedná o jeden z těch lepších českých hudebních dokumentů. 8/10. ()