Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba - To the Hashira Training

• Slovensko Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba - To the Hashira Training (viac)
Promo

Nový film zo série Demon Slayer v sebe spája dve epizódy tohto populárneho japonského anime seriálu. Uvidíme tak záver súboja medzi Tanjirom a Hantengom (Muzanová štvorka), ako aj Nezukov triumf nad slnkom. Nasledovať bude epizóda z novej sezóny Hashira tréning, vktorej lovci démonov Hashira začnú pripravovať našich bojovníkov na záverečný a  epický súboj s prvým démonom Muzanom Kibutsujim. (Itafilm)

Promo

Updated_Cake

Mám zde stejný problém jako myslím s předchozím filmem? Je to prostě jen pár dílů naházených do sebe a nástřel další série. Pravidelného diváka to vážně ze židle nezvedne, nováčka můžou nadchnout animace, ale takhle daleko v příběhu se možná ztratí v některých pojmech a souvislostech. Situace by byla jiná, kdyby se opakovala věc s Mungen Train Arc. Udělá se film, pak se to po roce rozkouskuje na samostatnou sérii, přidá pár detailů a všichni jsou spokojeni. Tohle ale není samostatná série a je to mišmaš, který má nalákat předpokládám na další sérii? A to pak je otázka, jak moc je tohle v praxi použitelné, protože jsou lidé jako já, kteří některá anime jedou v kuse, protože to dodává lepší zážitek a Demon Slayer je jedno z nich - utnout to vždy v nějaké části po týdnu by byla prostě bolest. A to stejné zažívám u filmu, takže je to spíše kontraproduktivní. Na druhou stranu jsem rád, že se drží nějak ta počáteční fáze toho, kdy se k nám více a více dostávají anime filmy a asi je lepší do kin dostat tohle než kdybychom se vrátili o 10 let zpět a dostali jsme Naruto filmy, kde by divák potřeboval nějaké znalosti příběhu a backgroundu - tohle v kině určitě zaujme i nováčka, i když si to asi nebude moci užít na 100%. Série jsou super, ale toto pojetí filmů asi není můj šálek kávy, no... ()

Loksian

Vidět anime na velkém plátně? Super. Vidět anime s úžasnou animací na velkém plátně? Ještě víc super. Nádherně ozvučená a zanimovaná poslední epizoda 3 série a zároveň přímá návaznost na začátek série čtvrté. Je zde zachován klasický humor v rámci interakcí. Další postavy nám poodhalují svoje schopnosti a zároveň se znovu setkáváme se starými známými, kteří se připravují na nejdůležitější část celého děje, na velké finále. ()

darthvader77

Pro fanoušky série povinnost. Potěšili všechny přidané charakterové scény a akční masakr v Hradu napojený na ten nekonečný hrad dokonalá. Celé to má svoji osobitou charismatickou japonskou atmosféru. Mitsuri a Toshiro jsou goofballové vtipné vysvětlování potěšilo. Muzika Go Šina je prostě absoluteně dechberoucí a v neposlední řadě samotná příprava na trénink prostě krása. Recap s endingy mne donutil si je znovu pustit a animace jako vždycky na špičku. Jsem rád, že jsem mohl podpořit více anime filmů v našich kinech ()

Nykrous

Ne, že by mě některé části nebavily, ale jako film to prostě nefunguje. Je to 5 epizod seriálu a ne film. A podle toho to taky hodnotím. Celkově jediné akční scény co tu byly jsme z většiny viděli už v seriálu a pak jsou tu navíc hlavně random komické momenty. Vůbec se to tento kontent nehodil do filmového zpracování. Víc se mi to rozebírat nechce. 6/10 ()

Hees

Mali by sa snažiť trocha na veľké plátno prenášať viac súbojov, lebo tento partikulárny film zložený z nejakých dielov by si asi zaslúžil väčšiu porciu tých posledných súbojov z predošlej sezóny (kto vie ten vie). Anime bude samozrejme lepšie, ale tu sa vlastne všetko len pripravuje, cvičí, robia sa zaujímavé dialógy a vlastne sa objasňujú zámery jednotlivých postáv do budúcnosti. Takže tu máme vlastne v kine film, ktorý je síce dobrý, ale keď toto je bojové anime, je dobrý akurát ako fanúšikovský film pre fanúšikov anime, čo ja vlastne som, keď som ho išiel pozrieť, alebo sa berie ako exkluzivita toho, že vidíš niečo dopredu. Lenže tam je ten kameň úrazu, že ja toto musím hodnotiť ako samostatnú entitu a nie brať do úvahy to ako mám rád celé toto dielo. V takom prípade ak to čisto beriem samostatne, som rád, že som to videl dopredu a nie nie je to lepšie ako séria (dvadsať minútové diely) a je lepšia dokonca prvá polovica, toho čo sme vlastne už videli. Inak čo sa týka komediálnej časti, tak vynikajúce som sa pobavil a zasmial. Samozrejme odporúčam tým čo nevedia vydržať a som spokojný, aj s tým ako je to celé "postrihané" dohromady. ()